کانادا دانشمندان کشف یک قطعه باستانی قاره نشان می دهد که آن 10 درصد بزرگتر از آنچه قبلا تصور.

آنها مطالعه الماس نمونه از Baffin, جزیره, یخچال های طبیعی پوشیده از توده زمین در نزدیکی گرینلند زمانی که آنها متوجه مانده آتلانتیک شمالی Craton.

Cratons باستانی پایدار بخش هایی از زمین قارهای.

آمریکای شمالی Craton کشیده از حال و روز اسکاتلند به شمال امریکا و شکست از هم جدا 150 سال پیش.

دانشمندان chanced در آخرین شواهد به عنوان آنها مورد بررسی قرار اکتشاف نمونه kimberlite هستند یک سنگ که اغلب حاوی الماس از Baffin جزیره است.

“برای محققان kimberlites هستند قنات موشک است که انتخاب کنید تا به مسافران در راه خود را به سطح” دانشگاه بریتیش کلمبیا زمین شناسی مایا Kopylova گفت. “مسافران جامد هستند تکه از دیوار سنگ است که حمل یک ثروت از اطلاعات در شرایط کنون در زیر سطح سیاره ما در طول زمان است.”

Ms Kopylova و همکاران او می گوید نمونه با مته سوراخ معدنی امضا است که همسان با دیگر بخش های شمالی اقیانوس اطلس Craton.

“پیدا کردن این ‘از دست رفته’ قطعات مثل پیدا کردن یک قطعه گم شده از پازل” Ms Kopylova نقل عنوان کرد و گفت: در مقاله منتشر شده توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا ،

نمونه های گرفته شده از اعماق زیر Chidliak kimberlite هستند استان در جنوب Baffin جزیره است. قبلی بازسازی زمین بشقاب شده بود بر اساس کم عمق نمونه های سنگ تشکیل شده در اعماق یک تا 10 کیلومتر (شش مایل).

Ms Kopylova گفت: این کشف می افزاید: حدود 10 درصد به این اندازه شناخته شده از craton. “دانش ما است که به معنای واقعی کلمه و به صورت نمادین عمیق تر,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im