آیا تکرار اشتباهات دهه 1980 HIV بحران با Covid-19 پاسخ UNAids هشدار

میلیون ها نفر از Covid-19 مرگ و میر می تواند مانع شده اند اگر جهان تا به حال پرداخت توجه بیشتر به درد درس های آموخته شده در طول 1980s ایدز بحران به گفته کارشناسان پیشرو جهانی مبارزه با اچ آی وی است.

این برنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچآیوی/ایدز (UNAids) می گوید که فقیرترین و آسیب پذیرترین جوامع در ادامه به برخورد سخت با جریان ایدز اپیدمی جهانی.

گزارش سالانه خود هشدار می دهد که پیشرفت در برابر این بیماری به تاخیر انداختن و این که موفقیت و شکست جهانی HIV پاسخ ارائه یک طرح برای کشور در حال حاضر در چنگ خود coronavirus بحران است.

و آن را توصیه می شود که دولت باید اجازه نمی دهد شرکت های خصوصی سود حاصل از مرگ و ناامیدی در مسابقه برای پیدا کردن یک coronavirus درمان آنها در روزهای اولیه اچ آی وی است.

“در مقابله با Covid-19 ما باید یاد بگیرند که به درد درس از یک تاریخچه از دسترسی نابرابر در برخورد با HIV” UNAids رئیس photojournalism گفت. “ما یاد گرفتیم از HIV است که زمانی که شرکت های مجاز به استفاده از حقوق مالکیت معنوی به monopolise فن آوری خود را مردم می میرند.

“میلیون ها نفر در اثر بیماری های مرتبط با ایدز در حالی که دارو در دسترس است که می تواند به نجات زندگی خود را. این نباید اتفاق می افتد با Covid.”

با توجه به آخرین برنامه ایدز سازمان ملل گزارش جدید عفونت اچ آی وی سقوط کرد و 39 درصد بین سال های 2000 و 2019. در حالی که مرتبط با HIV و میر کاهش یافت و 51 درصد بیش از مدت زمان مشابه و در برخی از 15 میلیون زندگی نجات داده شده از طریق استفاده از درمان ضد رترو ویروسی.

با این حال پیشرفت به سوی جهانی اهداف است به تاخیر انداختن. در طول دو سال گذشته تعداد سالانه جدید عفونت اچ آی وی است plateaued در 1.7 میلیون وجود دارد و تنها متوسط کاهش HIV مربوط به مرگ از 730,000 در سال 2018 به 690,000 در سال 2019.

افراد مبتلا به HIV و افراد در معرض خطر بالاتر ابتلا به عفونت هستند رو تهدید کننده زندگی اختلال در خدمات بهداشتی و درمانی با تشکر از هرج و مرج ناشی از شیوع کروناویروس.

مدلسازی انجام شده از طرف UNAIDS و سازمان جهانی بهداشت نشان میدهد که در شش ماه اختلال در تجهیزات پزشکی می تواند منجر اضافی 500,000 مرتبط با ایدز مرگ و میر در کشورهای جنوب صحرای آفریقا به تنهایی تا پایان 2021.

در حالی که 73 کشور هشدار داده اند که آنها در معرض خطر کمبود عرضه از داروهای ضد ویروسی مانند دبستان مواد مخدر مورد استفاده در پیشگیری از HIV به عنوان یک نتیجه از Covid-19 بیماری همه گیر.

“اپیدمی ایدز همچنان یک بحران جهانی سوخت توسط نابرابری. ما موفق بوده است برای کاهش عفونت های جدید و کاهش مرگ و میر, اما در حال حاضر با Covid اخلال در کل ما باید دو برابر کردن ساختمان این موفقیت و عمل با جنبه فوریت بیشتری برای رسیدن به میلیون ها نفر هستند که هنوز هم در سمت چپ پشت” پيش سر گفت.

در میان تعدادی از مجموعه عوامل مؤثر بر جهانی ایدز, پاسخ, این گزارش با نام بردن از نابرابری جنسیتی و تبعیض به عنوان یکی از بزرگترین رانندگان از این بیماری همه گیر.

در کشورهای جنوب صحرای آفریقا زنان جوان و دختران نوجوان اختصاص یک چهارم جدید عفونت اچ آی وی در سال 2019 با وجود ساخت تا فقط 10 درصد از کل جمعیت. و نگرانی وجود دارد که این تعداد تنها رشد خواهد کرد به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس در امتداد.

درس های آموخته شده از بحران ابولا نشان می دهد که مدرسه تعطیل می تواند منجر به افزایش خشونت مبتنی بر جنسیت و نوجوان حاملگی, کودک, ازدواج, بهره برداری و سایر اشکال سوء استفاده در برابر دختران نوجوان (از جمله بهره کشی جنسی آنلاین و نظافت).

تحقیقات نشان می دهد که زنانی که تجربه چنین خشونت ها 1.5 برابر بیشتر احتمال دارد برای به دست آوردن ویروس HIV نسبت به زنانی که نمی. در حالی که در میان گروه های به حاشیه رانده بالا شيوع خشونت نیز در ارتباط با نرخ های بالاتر از عفونت: کارگران جنسی زن باید 30 بار بیشتر در معرض خطر ابتلا به HIV از جمعیت عمومی است.

برای کشورهای مواجه با دو بار از HIV و Covid-19 گزارش یافت که انکار تبعیض و اختلاف همچنان به تضعیف سلامت عمومی پاسخ در هر دو جبهه.

حدود 62 درصد از بزرگسالان جدید عفونت HIV در سطح جهان در سال 2019 در میان جوامع به حاشیه رانده و شرکای جنسی خود.

این گروه – که شامل کارگران جنسی افرادی که تزریق مواد مخدر و زندانیان زن نما مردم و مردان همجنسگرا و دیگر مردانی که رابطه جنسی با مردان – تشکیل کوچک نسبت جمعیت به طور کلی, اما آنها در بالا معرض خطر ابتلا به عفونت اچ آی وی در بخشی به دلیل تبعیض و محرومیت اجتماعی.

نابرابری های جنسیتی, خشونت مبتنی بر جنسیت و نمیترساند و به حاشیه راندن از گروه های آسیب پذیر همچنان به HIV رو به جلو است.

اما واکنش جهانی به HIV می تواند همچنین ارائه امید گفت: Ms Byanyima.

از 38 میلیون نفر با این بیماری 25.4 میلیون نفر در حال حاضر در درمان و جدید عفونت اچ آی وی کاهش یافته است 23 درصد از سال 2010 تشکر در بخشی قابل توجهی کاهش از 38 درصد در شرق و جنوب آفریقا است.

افزایش دسترسی به درمان ضد رترو ویروسی است برطرف حدود 12.1 میلیون ایدز مربوط به مرگ و میر از سال 2010 و جدید عفونت اچ آی وی شده اند کاهش 40 درصد از اوج آن در سال 1998 است.

HIV شیوع را نشان می دهد که مداوم و همه گیر می تواند موفق شود اگر نه حذف و پیشرفت در ده سال گذشته از اچ آی وی “به شما بگویم که در آن اراده سیاسی وجود دارد که در آن منابع کشیده هستند که در آن جوامع توانمند هستند شما ببینید حال پیشرفت است. پیشرفت سریع” او گفت:.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im