زلزله در آلاسکا باعث tsuani هشدار و تخلیه

یک 7.4 ریشتری زلزله زده کردن شبه جزیره آلاسکا در اواخر شنبه شب, باعث, هشدار سونامی برای نواحی در 200 کیلومتر از مرکز. پلیس در کودیاک خواست ساکنان به عجله به زمین بالاتر جلوتر از سونامی امکان ورود.

کم عمق زلزله آمار در 10:12 p,m. محلی کنونی در حدود 500 مایلی جنوب غربی لنگرگاه و حدود 60 مایلی جنوب-جنوب شرقی از راه دور حل و فصل پریویل های زمین شناسی ایالات متحده گفت.

“بر اساس گزارش اولیه زلزله پارامترهای … خطرناک سونامی امواج ممکن است برای سواحل واقع در 300 کیلومتر از کانون زلزله” در اقیانوس آرام هشدار سونامی مرکز گفت.

هشدار سونامی در اثر شبه جزیره آلاسکا و جنوب آلاسکا و ارزیابی شد و در جریان این تهدید ممکن است به مناطق ساحلی ایالات متحده و کانادا است.” لس آنجلس از خدمات ملی آب و هوا وجود دارد گفت: به نظر نمی رسد به یک سونامی تهدید به کالیفرنیا.

این زمین لرزه احساس شد صدها مایل دور.

“تخت و پرده رفتن شد. احساس مانند یک زلزله!” یک شاهد عینی در هومر, آلاسکا, 400 مایل از مرکز گفت: در زلزله مانیتورینگ وب سایت msc-csem.org.

آلاسکا است که بخشی از لرزه های فعال “حلقه آتش اقیانوس آرام.”

آلاسکا شد ضربه توسط یک 9.2 ریشتری زلزله در مارس 1964 قوی ترین تا کنون ثبت شده در شمال امریکا است. آن را ویران لنگرگاه و به هر طریقی یک سونامی است که ناودان خلیج آلاسکا, ایالات متحده, west coast و هاوایی.

بیش از 250 نفر کشته شدند زلزله و سونامی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im