محققان کشف کرده اند کاملا جدید نوع شفق قطبی است که تولید “شنی” در آسمان شب است.

شفق—که مشخص شد با کمک دانشمندان شهروند در فنلاند—تصور می شود زمانی تولید می شود که جریان ذرات باردار ساطع شده توسط خورشید در تماس با امواج از اتم های اکسیژن در زمین فوقانی جو آنها را تب و تاب بودن.

“شفق به طور کلی تولید می شوند که الکترون تسریع از فضا برخورد با اتمسفر مولکول ها و اتم که هیجان زده” Minna Palmroth از دانشگاه هلسینکی گفت: عصر ایران. “انتشار این تحریک دولت است auroral نور است.”

“همان مکانیزمی است که در لامپ نئون—وجود جریان الکتریکی برانگیخته نئون گاز و تحریک دولت منتشر شده است که نور نئون,” او گفت:. “بنابراین شما می توانید می گویند که شفق قطبی در حال آسمانی لامپ نئون با توجه به همان ساز.”

از “تپه” را می توان در ارتفاع حدود 62 مایل در قسمت فوقانی سوم جوی لایه شناخته شده به عنوان mesosphere با توجه به مطالعه در توصیف این پدیده در مجله AGU پیشرفت. آنها تشکیل شده و حتی الگوی امواج مانند تپه های شنی بر روی یک ساحل شنی با رنگ سبز روشن.

Palmroth و همکارانش می گویند که یک نوع خاص از جوی جاذبه موج—امواج در آسمان تشکیل شده که شناوری فشار هوا و جاذبه آن را می کشد پایین—بسیار مهم برای شکل گیری رمان شفق قطبی.

این خاص و نادری از یک جوی جاذبه موج—شناخته شده به عنوان یک mesospheric با مته سوراخ کردن—باعث می شود چگالی اکسیژن در جو در نوسان است.

“هنگامی که وجود دارد است و سپس الکترون آسمانی به تر و متراکم تر بخشی از موج که می دهد بیشتر auroral انتشار و نور در مقایسه مجاور محل که در آن اکسیژن تراکم شکننده تر” Palmroth گفت: عصر ایران. “بنابراین شفق قطبی عمل می کند برای روشن کردن موج.”

یک کتاب است که Palmroth منتشر شده در سال 2018 شد کلید شناسایی جدید auroral فرم. این کتاب شامل عکس های متعدد از انواع مختلف از شفق جامعی توسط ستاره شناسان آماتور. اما از آن آشکار شد که یکی از اشکال موجود در این کتاب نمی تواند به راحتی طبقه بندی شده است.

توسط شانس ناشناس auroral فرم به نظر می رسد دوباره تنها چند روز پس از این کتاب منتشر شد و عکاسان بلافاصله مطلع Palmroth که شروع به بررسی.

“یکی از به یاد ماندنی ترین لحظات ما همکاری تحقیقاتی بود که این پدیده به نظر می رسد در آن زمان خاص و ما قادر به بررسی آن را در زمان واقعی” کار شناس Matti Helin در بیانیه ای گفت.

پس از این رویت علاقمندان با عجله به پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد ناشناس پدیده به درک آنچه اتفاق می افتد.

aurora, Finland
به تازگی شناسایی auroral فرم.
Kari Saari

“آن را مانند به هم چسباندن یک پازل و یا انجام کار پلیسی,” Helin گفت. “هر روز ما در بر داشت تصاویر جدید و آمد تا با ایده های جدید. در نهایت ما رو به پایین آن است.”

تصاویر جامعی از ناشناس شفق فرم در دو محل در جنوب غربی فنلاند که هر دو نمایش داده می شود ویژگی های مشترک. بعلاوه Palmroth و همکارانش با استفاده از نرم افزار فصل به کار کردن ارتفاع و وسعت این پدیده است.

در ضمن یک سرویس شناخته شده به عنوان “آسمان دیده بان” که توسط ستاره شناس آماتور فنلاندی انجمن خال خال بیشتر از هفت اتفاقاتی که نمایش داده می شود متمایز الگوی موج.

از “تپه” مشاهده شد در بخشی از جو زمین در مرز بین آنچه که به طور معمول به عنوان “فضا”—که به خوبی درک نشده است.

“با توجه به این مشکلات در اندازه گیری پدیده های جوی رخ داده بین 80 تا 120 کیلومتر [50 تا 75 مایل در ارتفاع ما گاهی اوقات تماس با این منطقه ‘به ignorosphere,'” Palmroth گفت.

در سال 2018 دانشمندان اعلام کشف یک کاملا جدید پدیده آسمانی که قبلا تصور می شد یک شکل از شفق قطبی. شناخته شده به عنوان استیو پدیده متشکل از دیدنی های درخشان روبان بنفش و نور سفید است که گاهی اوقات به نظر می رسد در آسمان شب است.

تازه skywatchers جامعی بود تصاویر از این روبان برای دهه قبل دانشمندان در نهایت قادر به به طور رسمی آنها را شناسایی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net