Saren آیداهو گفت: او هیچ اتصال به سیرالئون و هرگز به این کشور تا زمانی که او تبعید شد وجود دارد از ما شش ماه پیش.

“من می دانم که هیچ کس در اینجا” تاسف 55 ساله و پدر دو.

به دنبال ناخوشی و تلاش برای پیاده روی او نشستم روی یک صندلی پلاستیکی در خود کم مبله اتاق هتل در پایتخت فریتاون. به عنوان او صحبت می شد او با یک بسته سیگار و چند ته له شد در یک زیرسیگاری کنار او.

حداقل این بود که بهتر از شلوغ پلیس سلول که در آن او در طبقه “با سوسک, موش و اشکالات تخت” برای اولین بار پنج ماه از وقت خود را در اینجا.

شاهزاده خروس سیاه بزرگ, 47, بود در همان اخراج پرواز است و در همان وضعیت است.

هر دو مردان که تا به حال ندیده قبل از آمدن به سیرالئون شد و در دراز مدت ساکنان ایالات متحده است. اما آنها می گویند که آنها در اصل از کارائیب است که مقامات ایالات متحده اختلاف است.

آیداهو و Latoya اخراج شدند و در ماه اوت گذشته همراه با 17 سیرا Leoneans در میان دیگر غرب آفریقایی بود که به اتهام ارتکاب جرم در ایالات متحده است.

آنها به پایان رسید تا این پرواز پس از کارکنان در سیرالئون به سفارت در واشنگتن دی سی قرار داده شد و تحت فشار مقامات آمریکایی با توجه به عشا Sillah مدیر برای آمریکا و اقیانوسیه در وزارت امور خارجه در اینجا.

او گفت که ایالات متحده مهاجرت مقامات تا به حال ارسال مدارک به سفارت که “به نظر می رسد نشان می دهد” که این دو نفر از سیرالئون. بدون عبور از چک کردن مقامات سفارت صادر شده و آنها هر کدام با یک سفر اضطراری گواهی (و غیره).

کارکنان سفارت به او گفته بود که “آنچه منجر به صدور و غیره نیز فشار انباشته شده در آنها توسط وزارت امور خارجه و وزارت امنیت داخلی” به پذیرش آنها به عنوان سیرا Leoneans.

BBC

امریکا اسناد جعلی به من را در اینجا. و من می دانم که من در آن متولد شد در این کشور”

“سیرا لئون دولت هستند مانند عروسک های خیمه شب بازی آمریکایی” Zoltan, که گفت که او در اصل از باهاما به بی بی سی گفت.

آیداهو عصبانی بود با مقامات ایالات متحده.

“امریکا اسناد جعلی به من را در اینجا ادعا این کشور شهروندی” او گفت:. “و من می دانم که من در آن متولد شد در این کشور است.

“من از کشورهای مشترک المنافع دومینیکا. چه سخت است در مورد بازگشت به ما؟”

‘را تکذیب کرد با دومینیکا’

این در حال حاضر تبدیل به یک عظیم بوروکراتیک مشکل است.

وزارت امور خارجه در تماس است دو کارائیب کشورهای سفارت در واشنگتن تایید کرد که این دو مرد در آنجا متولد شد.

“دومینیکن سفارت را رد کرده است که آیداهو ملی خود را در حالی که Bahamian سفارت می گوید: بیشتر اسناد و مدارک مورد نیاز برای فعال کردن آنها را تعیین – از این رو آن را نتیجه” Ms Sillah گفت.

در ضمن آنها در برزخ گیر کرده در هتل.

مدیر Osman Kamara گفت: مردان مورد بررسی قرار گرفت توسط پلیس با پیش پرداخت برای منزل خود را اما که زد و یک تاجر ناشناس پا به پرداخت صورتحساب برای متوقف کردن آنها را در حال پرتاب.

او همچنین پرداخت برای مواد غذایی و پوشاک و کمک هزینه.

قبل از این که آنها گرفتن هر $2.50 (£2) برای پوشش هزینه های روزانه که به گفته آنها به سختی پرداخت می شود برای صبحانه و بطری آب.

“ما در اینجا زندگی کرده و با هیچ غذایی بدون مراقبت های پزشکی هیچ چیز” Zoltan گفت.

از دست ID

این دو نفر شده بود دریافت پول اضافی از بستگان ارسال از طریق اتحادیه های غربی. اما خود را به عنوان سیرالئون سفر اسناد و مدارک در حال حاضر تمام شده آنها دیگر می تواند انتخاب کنید تا پول نقد به عنوان کارت شناسایی معتبر الزامی است.

آیداهو گفت که او تا به حال شده است زندگی در ایالات متحده برای 28 سال تا زمانی که او دستگیر شد و در زندان در سال 2018 برای رانندگی در حالی که مست.

او را از دست داده و خود را شناسایی اسناد و مدارک. آنها در یک خانه است که کشف و ضبط شد توسط بانک مرکزی به عنوان او قادر به پرداخت وام مسکن به خاطر او زندانی شد, او گفت:.

“همه اموال از جمله من گواهی تولد هستند قفل شده در یک فروشگاه در جایی پس از تصاحب خانه” او به بی بی سی گفت.

همسر خود را از 17 سال Mowanda آیداهو و او دو پسر در سن 14 و 11 در حال حاضر زندگی در آمریکا, خارجه کارولینای جنوبی.

“آن شده است ویرانگر برای من و دو پسر با یک دختر 14 ساله در حال حاضر زندگی می کنند در یک حالت افسردگی و شکست در مدرسه” Ms آیداهو است که یک شهروند آمریکایی گفت: از طریق تلفن.

او آخرین بار او را دیدم برای “یک پنج دقیقه ای روبرو می شوند” زمانی که او گرفته شده بود به زندان در مارس سال 2018 است.

او تا به حال صحبت با یک وکیل مهاجرت که به او گفت که او تا به حال شنیده ام هیچ چیز مانند او مورد قبل است. اما او می گوید او نمی توانیم هزینه های قانونی به مقامات به دادگاه.

Latoya که تا به حال در زندگی ما برای 25 سال محکوم شد از سرقت هویت. او گفت که او تا به حال هیچ همسر و یا فرزندان.

‘آنها گفت: آنها از سیرالئون’

اما دولت آمریکا می بیند همه چیز متفاوت است.

در یک ایمیل به بی بی سی وزارت امنیت داخلی (DHS) به شرح Latoya به عنوان یک “جنایتکار بیگانه است که به جرم های متعدد سرقت هویت مربوط به جرائم جنایی”.

آن گفت که او وارد این کشور به طور غیر قانونی در سال 1997 و “در موارد متعدد سروری اظهار داشت: ما به ماموران اداره مهاجرت که او یک شهروند سیرالئون”.

سیرا Leonean سفارت در واشنگتن تایید تابعیت خود را DHS گفت.

A man pointing his finger in the air

BBC

من گفت: هرگز پس از آن من از سیرالئون. از آنها بخواهید برای تولید هر چیزی است که گفت: من ادعا سیرا Leonean شهروندی”

Latoya به شدت رد کرده است که او تا به حال ساخته شده است هر گونه ادعا می کنند برای اینکه از سیرالئون.

“من گفت: هرگز پس از آن من از سیرالئون,” او گفت:.

“من نمی دانم که در آن آنها این ایده از. من رفت و [به ما] با قایق از باهاما. از آنها بخواهید برای تولید هر چیزی است که گفت: من ادعا سیرا Leonean شهروندی است.”

مقامات ایالات متحده همچنین به نام آیداهو “جنایی بیگانه” که وارد این کشور در سال 1999 و اضافه کرد که او تا به حال “سوابق کیفری متعدد برای رانندگی تحت تاثیر الکل”.

به او گفته مقامات اداره مهاجرت که او از سیرالئون با توجه به ایمیل از DHS.

“من هرگز ادعا سیرا Leonean شهروندی” آیداهو گفت: در پاسخ. “من نمی باید چند سابقه کیفری. من فقط یک اعتقاد برای رانندگی تحت تاثیر الکل است.”

به عنوان برای این ایده است که مقامات ایالات متحده تحت فشار سیرا Leonean سفارت به صدور اسناد سفر DHS مصمم است که این اتفاق رخ نداد.

در واقع آن گفت که “سیرالئون دارای سابقه امتناع از صدور گذرنامه برای شهروندان” یک وضعیت که در آن کشور تحت موقت, ویزای ایالات متحده, تحریم ها در سال 2017.

منتظر مدارک سفر

اما دولت در اینجا فکر نمی کنم این مردان هستند سیرا Leonean. آن را به حال می خواستم به پرواز دو مرد به کارائیب اما بدون تایید شهروندی خود آن را در حال حاضر امید به دست آنها را به دفتر بین المللی مهاجرت (IOM).

IOM ارشد در سیرالئون Sanusi Savage گفت که آژانس او دریافت نکرده اند درخواست رسمی. او گفت که او تا به حال فقط دریافت تماس های تلفنی از مقامات وزارت امور خارجه از جمله از وزیر Nabilla تونس برای کمک به.

“من وعده داده شده به حمایت از آنها با بلیط اما پس از تولید سفر رسمی اسناد و مدارک و پذیرش از کشور خود را از مبدا” او به بی بی سی گفت.

اما هنوز اتفاق افتاده است و این دو نفر همچنان به زندگی در رحمت اداری مجادله.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im