تماس بیش از حد به تلفن همراه صفحه نمایش در اواخر شب می تواند به افزایش خطر ابتلا به سرطان روده را تا 60 درصد در یک مطالعه جدید هشدار داده است.

نور مصنوعی نیز شناخته شده به عنوان “نور آبی”, منتشر شده در شب نیز می تواند به افزایش احتمال ابتلا به مشکلات سلامتی دیگر مانند اختلالات خواب و چاقی, به گفته محققان در موسسه بارسلونا برای بهداشت جهانی.

کارشناسان قبلا در ارتباط قرار گرفتن در معرض نور آبی در شب با افزایش احتمال اینکه مبتلا به سرطان پستان و پروستات.

اما اکنون محققان می گویند این افزایش خطر ابتلا به سرطان روده نیز هست.

سرطان روده, همچنین شناخته شده به عنوان کولورکتال یا سرطان روده بزرگ تاثیر می گذارد بیش از 250000 نفر در بریتانیا و دوم شایع ترین علت مرگ ناشی از سرطان.

مطالعه هماهنگ کننده Dr Manolis Kogevinas, از, بارسلونا, موسسه جهانی بهداشت گفت: “با استفاده از همان روش به عنوان مطالعه قبلی ما تصمیم به تجزیه و تحلیل رابطه بین قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی و سرطان کولورکتال سوم شایع ترین نوع سرطان در سراسر جهان پس از ریه و سرطان پستان است.”

در حدود 2000 بزرگسالان که زندگی در بارسلونا و مادرید بررسی شد برای مطالعه است.

بیش از 650 pf آنها به سرطان روده.

با استفاده از تصاویر از ایستگاه فضایی بین المللی نویسندگان قادر به تعیین سطح از نور آبی در شب در مناطق در سراسر دو شهرستانها اسپانیایی.

راه مردم رفتار نمی شد اسیر توسط تصاویر ماهواره ای به عنوان مثال با استفاده از نورد کرکره شایع است که در اسپانیا و دیگر کشورهای مدیترانه ای.

محققان گفت: ساکنان دو شهر زندگی می کردند که در مناطق با بالاترین قرار گرفتن در معرض نور آبی تا به حال 60 درصد بیشتر در خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ نسبت به کسانی که کمتر در معرض. کارگران شیفت شب از مطالعه خارج شدند. Dr Kogevinas گفت: نور آبی ساطع شده است توسط بسیاری لامپ LED سفید قرص و تلفن همراه و صفحه نمایش.

آن را به تولید مقدار زیادی از انرژی اما نزدیک قرار گرفتن در معرض بیش از یک دوره طولانی از زمان می تواند به سرکوب سطح ملاتونین در بدن انسان است.

ملاتونین نقش کلیدی در تنظیم روز و شب چرخه و چند کلید دیگر توابع. آن است که یک آنتی اکسیدان قوی و همچنین دارای یک ضد التهابی تابع.

کارشناسان نشان می دهد نور آبی ممکن است مختل بدن ریتم شبانه روزی, که به نوبه خود تاثیر می گذارد و سطح هورمون. هر دو پستان و سرطان پروستات هستند هورمون مرتبط است.

Dr Kogevinas گفت: “شب در زمان قرار گرفتن در معرض نور به خصوص آبی طیف نور می تواند به کاهش تولید و ترشح ملاتونین بسته به شدت و طول موج نور است.

“وجود دارد در حال رشد است نگرانی در مورد اثرات نور بر روی اکوسیستم و سلامت انسان است. تحقیقات در مورد اثرات بالقوه قرار گرفتن در معرض نور است که هنوز در مراحل ابتدایی است بنابراین کار بیشتر مورد نیاز است برای ارائه صدا و توصیه های مبتنی بر شواهد برای جلوگیری از عواقب نامطلوب.”

می آید پس از مطالعات قبلی حاکی از ارتباط بین فن آوری های موجود در خیابان چراغ روشنایی و پستان و سرطان پروستات است.

در سال 2018 با بارسلونا موسسه بهداشت جهانی گفت: یک تجزیه و تحلیل از 4000 نفر در 11 منطقه از اسپانیا تاسیس یک لینک بین سنگین قرار گرفتن در معرض روشنایی LED و دو برابر شدن خطر ابتلا به سرطان پروستات و همچنین به عنوان یک 1.5-بار شانس بالاتری از سرطان پستان است.

آن را پس از احتیاط از روسای سلامت که چراغ خیابان مختل مردم خواب و آسیب بینایی. بهداشت عمومی انگلستان نیز نگرانی در مورد افزایش استفاده از چراغ های LED در اتومبیل های جدید.

بارسلونا موسسه بهداشت جهانی آخرین یافته های منتشر شده در مجله اپیدمیولوژی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de