در جهان امروز که در آن حتی حقایق اساسی در حال تحریف و اختلاف بسته به یک حزبی اطلاعات غلط اجرا می شود شایع در رسانه های اجتماعی. و هیچ موضوع برای آن است که حقیقی تر از این بیشتر حزبی مسئله از همه در ایالات متحده آمریکا امروز: تغییر آب و هوا.

این هفته یک ادعای نادرست در مورد آتشفشان ارسال شده در توییتر ویروسی رفت. توییت ادعا کرد که روز سه شنبه فوران کوه. Merapi در اندونزی “spewed CO2 بیشتر از هر ماشین رانده شده در تاریخ است. تغییر آب و هوا طبیعی است.”

این توئیت فوق العاده ای بهره و تعامل با بیش از 100,000 لایک و میلیون ها نفر از بازدید ویدیو. اما دانشمندان می گویند این ادعا است پرهیاهو و نادرست است.

تغییر آب و هوا ”

بیشتر در تغییر آب و هوا

“وجود دارد یک میلیارد دلار خودرو در این سیاره امروز و این آتشفشان تولید گازهای گلخانه ای کوچک در مقایسه با آلودگی است. این بیانیه شلوار در آتش غلط می گوید:” راب جکسون یک استاد علم سیستم زمین در دانشگاه استنفورد و صندلی جهانی کربن پروژه یک همکاری است که اقدامات مختلف کمک های جهانی انتشار گازهای گلخانه ای.

“فوران مراجعه کننده به نظر می رسد نسبتا کوچک در مقایسه با دیگران در آن آتشفشان و در سراسر جهان” موافقت دکتر الن Prager یک زمین و اقیانوس دانشمند و نویسنده “خطرناک زمین” یک کتاب در مورد آتشفشان ها و تغییر آب و هوا. “خاکستر و گاز ابر گزارش افزایش تا 6000 متر ارتفاع دارد. در Mt. Pinatubo فوران 1991 خاکستر و گاز ابر رز 35,000 متر بود و صدها کیلومتر گسترده است.”

با توجه به بررسی زمین شناسی ایالات متحده در یک سال به طور متوسط جهانی همه فعالیت های آتشفشانی منتشر شده در مجموع 0.13 برای 0.44 gigatons از CO2 تولید گازهای گلخانه ای. در ایالات متحده به تنهایی در سال 2017 تولید گازهای گلخانه ای از حمل و نقل از تمام وسایل نقلیه جاده ای بود 1.56 gigatons CO2 معادل. بنابراین فقط در ایالات متحده در یک سال تولید گازهای گلخانه ای از وسایل نقلیه است که پنج برابر بیشتر از تمام جهانی آتشفشان.
 
مجموع انتشار گازهای گلخانه ای از وسایل نقلیه جاده ای در سراسر جهان بیشتر از 3.0 gigatons در هر سال بیش از 10 بار سالانه آتشفشان خروجی. و هنگامی که در مقایسه با 42 gigatons از تولید گازهای گلخانه ای تولید شده توسط انسان همه سهم در هر سال (از تولید انرژی و کشاورزی و صنعت و غیره.), سهم از آتشفشان به نظر می رسد نسبتا کوچک — در حدود 150 برابر کمتر است.

به یاد داشته باشید صدای جیر جیر ادعا شده بود با اشاره به فقط یک سال اما “CO2 بیشتر از هر ماشین رانده شده در تاریخ است.” بنابراین این ادعا است که نه فقط اشتباه, این اشتباه من چندین سفارشات از قدر.

غلط ادعا می کند در مورد آتشفشان ها و دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای چیز جدیدی نیست — آنها شده اند ساخت دور برای چند دهه. در سال 2015 این واقعیت-چک کردن سایت Snopes خطاب این موضوع دقیق و تاریخ این ادعا کذب است.

به عنوان یک دانشمند, پست هایی که به غلط حقایق نگرانی Prager. “ادعا می کند شبیه به این را نه بر اساس داده های نژاد سوء تفاهم,” او گفت:, و اشاره کرد که آن را “پرورش و یک تابع از علم بی سوادی.”

CNET ارشد تولید دن پترسون که فن آوری را پوشش می دهد و دروغ می بیند یک مشکل است که امتداد فراتر از علم است. “نوشته های مانند این اغلب نادیده گرفتن حقایق و علم که ممکن است در تضاد با نحوه نگاه ما به جهان و به جای واسطه کار بد به احساسات ما و آنچه که ما می خواهم به این باور است,” او گفت:. آنها به خصوص مشکل در سایت های مانند Twitter و Facebook که در آن “اصیل و گمراه کننده رسانه های اجتماعی پست می تواند گسترش مانند آتش سوزی.”

این ادعا نادرست بود توییتی توسط یک مرد که می گوید او در حال اجرا است برای فرماندار کالیفرنیا در سال 2022. او زیر ادعای خود را در مورد تغییر آب و هوا با ادعای “مالیات ما را به فقر نمی باشد.”

این جمله اشاره به ترس از هزینه راه حل های بالقوه است باز پنجره به همین دلیل این موضوع تبدیل شده است تا سیاسی. در حالی که در آن صورت بحث به نظر می رسد در مورد علم در زیر سطح آن را عمدتا به بحث درباره جهان بینی سیاسی.

توییت نویسنده مت توماس نشان داد به همان اندازه در یک پست پیگیری زمانی که او نوشت: “این پست اصلی بود بیشتر در مورد مالیات بر ما سپس آن را به آب و هوا.”

رادیو فردا پرسید اد u. s. surgeon general مدیر مرکز برای تغییر آب و هوا ارتباطات در دانشگاه جرج میسون چرا این پرینت گرفتن بسیار مورد توجه است.

“جذبه از این توییت به افرادی که نمی خواهید به این باور است که فعالیت های انسانی ایجاد فاجعه بار تغییر آب و هوا است که این ادعا — در حالی که در واقع اشتباه — پشتیبانی از نمایش در جهان است که آنها می خواهند به این باور درست است در نتیجه آنها خود خدمت,” او گفت:.

U. s. surgeon general همچنین پیشنهاد کرد که بسیاری از افرادی که پاسخ پست های شبیه به این “بی خبر از قربانیان خود را علاقه مند به دروغ از صنعت سوخت فسیلی.”
 
“اکثر اگر نه همه از دهها هزار نفر از افرادی که در ترجمه این دروغ خوب مردم از وجدان که هرگز آگاهانه آسیب دیگر مردم,” او گفت:. “آنها احساس آنها در حال انجام وظیفه خود را به دیگران با به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با پیروان خود را. اما آنها که فریب خورده به رفتار در راه است که آسیب دیگر افراد از جمله خود و فرزندان و نوه ها.”

یادداشت سردبیر: این مقاله به روز شده است. در Mt. Pinatubo فوران 1991 خاکستر و گاز ابر رز 35,000 متر به گفته دکتر الن Prager.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im