یک coronavirus بیمار در فرانسه درگذشت, به مناسبت مرگ برای اولین بار در اروپا نسبت به این ویروس است. در همین حال چین گزارش داد بیش از 2500 مورد جدید از این ویروس از طریق نیمه شب جمعه.

به گفته نیویورک تایمز, Agnes Buzyn, فرانسه, وزیر بهداشت گفت شنبه که 80 ساله چینی توریستی از هوبئی استان درگذشت و در پاریس در بیمارستان در روز جمعه. این مرد در بیمارستان بستری شد پس از 25 ژانویه پس از ورود به فرانسه در ژانویه 16.

“وضعیت او تا به حال به سرعت رو به وخامت گذاشت و او تا به حال شده است در شرایط بحرانی و برای چند روز” Buzyn در بیانیه ای گفت. او همچنین اشاره کرد که بیمار است و همچنین مبتلا به کروناویروس و در بیمارستان بستری است. وزیر بهداشت گفت که او را به زودی منتشر می شود.

“او وضعیت سلامت دیگر باعث نگرانی و او باید قادر به ترک بیمارستان به زودی” Buzyn گفت.

شده اند وجود دارد 11 مورد از coronavirus در فرانسه و سی ان ان گزارش شده است.

مرگ در فرانسه چهارمین گزارش شده در خارج از چین و برای اولین بار در اروپا است. فرد مرگ نیز گزارش شده در هنگ کنگ و فیلیپین و ژاپن است.

روز شنبه مقامات چینی تایید کرد که 2,641 مورد جدید گزارش شده در کشور است. با توجه به آسوشیتد پرس, چین تشخیص داده شده بیش از 66,000 موارد coronavirus با مرگ و میر در 1,523 در سرزمین اصلی است. این موارد جدید را نشان می دهد افت قابل ملاحظه ای از قبلی دوره 24 ساعته است که در آن بیش از 5000 جدید تشخیص گزارش شده است.

در ایالات متحده وجود داشته است و 15 مورد از coronavirus با یک شهروند آمریکایی که جان خود را در چین.

“آنچه که من آموخته ام در دو هفته گذشته است که طیف این بیماری بسیار گسترده تر از اصل ارائه شده” مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری مدیر دکتر رابرت Redfield با سی ان ان گفت در روز پنج شنبه. “وجود دارد خیلی بیشتر بدون علامت بیماری…. چه ما نمی دانیم که اگر این است که چگونه بسیاری از موارد بدون علامت در حال رانندگی انتقال است.

در همین حال مقامات ایالات متحده گفت که آمریکا به مسافران داخل کشتی کروز که احتمالا با توجه به coronavirus را گزینه ای برای ترک این کشتی روز شنبه برای اجاره پرواز بازگشت به ایالات متحده است. الماس شاهزاده بود لنگر انداخت برای بیش از یک هفته در شهرستان بندر یوکوهاما در جنوب توکیو پس از قرنطینه زمانی که یک مسافر با شرایط تشخیص داده شد در تاریخ 1 فوریه. شده اند وجود دارد گزارش 218 مورد از کسانی که با کروناویروس روی عرشه کشتی در مورد 3,700 مسافران و خدمه.

coronavirus
یک مشتری به نظر می رسد در گل در یک فروشگاه گل در هانگژو در چین شرقی استان ژجیانگ در 14 فوریه سال 2020 است. اولین اروپایی مرگ گزارش شده برای coronavirus روز جمعه به عنوان 2,000 موارد جدید.
خ/خبرگزاری فرانسه/گتی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im