برای فقیرترین کشورهای پر خطر از coronavirus فقط آمدن به مشاهده

Three ماه پس از شیوع شروع آن آسان است برای دیدن Covid-19 pandemic برای آنچه در آن است: یک فاجعه انسانی است که به منزله شدید ترین ضربه به اقتصاد جهانی پس از جنگ جهانی دوم است. آن را به سرعت غرق سلامت سیستم در تمام کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه – تولید اجتماعی و اقتصادی اثرات خواهد شد که در مقیاس بی سابقه ای.

برای فقیرترین کشورهای پر خطر است و فقط در آینده به نمایش. آنها را به صورت بحران از یک موقعیت بسیار عمیق و نقطه ضعف: سلامت خود را به سیستم های شکننده خود را دسترسی به بحرانی لوازم پزشکی است شکننده اقتصاد خود هستند و کمتر انعطاف پذیر و به شدت وابسته به تجارت است.

آنها می تواند به زودی تحت محاصره در تمام جبهه ها – و بهداشتی و اقتصادی و اجتماعی فاجعه در اینجا خواهد بود احساس در سراسر جهان است. این امر فن گسترش ویروس و مخاطره چشم انداز بهبود اقتصاد جهانی است.

همکاری برای کمک به این کشورها محدود کردن آسیب است و نه فقط اخلاقی ضروری است – آن است که در جهان مورد علاقه. سیاست های انتخاب ما امروز باید پایدار اثرات آن بر توانایی کشورهای در حال توسعه برای پاسخ دادن به سلامت و بحران اقتصادی است.

بیش از حد بسیاری از کشورهای در حال اتخاذ سیاست هایی که خطر اخلال در دسترسی به لوازم پزشکی و بی ثباتی بازار مواد غذایی. ما از تاریخ می دانیم که چنین سیاست هایی نه تنها بی اثر است – آنها در واقع تشدید آسیب آنها در نظر گرفته شده به سهولت. آن را دقیق به یک رویکرد هماهنگ به افزایش تولید و رفع نیازهای آسیب پذیر.

So کنون اکثریت قریب به اتفاق گزارش Covid-19 عفونت شده است و در کشورهای توسعه یافته – اگر چه تعداد در کشورهای در حال توسعه می تواند افزایش قابل توجهی در ماه های آینده.

اقتصادی آسیب, اما, است که پخش: همزمان عرضه و تقاضا و شوک ناهمواری در سراسر مرزهای طریق اثرات خود را در سفر تجارت, سرمایه گذاری, بازارهای کالا و سرمایه گذار اعتماد به نفس. هفده مناطق با کمترین تعداد از Covid-19 موارد حیاتی گره های تجارت جهانی در شبکه های ذره بین اقتصادی خرید اینترنتی برای کشورهای در حال توسعه.

تیوی همه گیر در حال حاضر ایجاد یک جهانی کمبود تجهیزات پزشکی. افزایش محدودیت برای صادرات تشدید کمبود و قیمت ها ، در گروه بانک جهانی ما به تازگی ایجاد یک پایگاه داده جدید به آهنگ این اثر از جمله سیاست.

آن را برجسته آسیب پذیری است که کشورهای در حال توسعه صورت در مورد لوازم پزشکی: 20 کشورهای در حال توسعه با بیشترین تعداد Covid-19 موارد مشتق 80 درصد از بحرانی Covid-19 محصول از فقط پنج اقتصاد.

تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد علاوه بر این که زمان محدودیت های صادرات به احتمال زیاد به افزایش قیمت ماسک های پزشکی بیش از 20 درصد است. اگر محدودیت تشدید قیمت ها را شلیک کنید تا بیش از 40 درصد است.

کمبود مواد غذایی می تواند در کنار. که به تنهایی باید به ما مکث – به دلیل افزایش تولید مواد غذایی و کالاهای اساسی در سال 2020 انتظار می رود که در نزدیکی اوج تمام وقت. عرضه است و در نتیجه مشکل در این زمان.

بut کمبود می تواند ناشی از اختلال در زنجیره تامین کمبود نیروی کار به عنوان افراد بیمار و کاهش فعالیت شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) – که بسیاری از آنها می تواند بیرون رفتن از کسب و کار. برای مثال چین صادرات محصولات کشاورزی در دو ماه اول سال کاهش یافته و از 12 درصد در سال در سال.

در اینجا دوباره یک تعداد انگشت شماری از کشورهای در حال رفتن آن را به تنهایی. محدود کردن صادرات مواد غذایی برای افزایش داخلی در دسترس است دقیقا اشتباه پاسخ تحت شرایطی. به ما آموخته شده از 2008-2011 بحران مواد غذایی از جمله اقدامات افزایش قیمت های جهانی با 13 درصد در متوسط – و 45 درصد برای برنج.

تیاو فقیرترین کشورها که به شدت متکی به واردات مواد غذایی می تواند صدمه دیده است. کشورهای در حال توسعه به طور متوسط استخراج 80 درصد از مواد غذایی خود را-واردات از فقط سه تا صادرات کشور است. برای شکننده و درگیری کشورهای بسیاری است که بیش از 90 درصد آنها را حتی بیشتر در معرض خطر تغییر سیاست صادرات توسط سازمان ملل.

سازگار با رویکرد جهانی – که صرفا همکاری های بین المللی و باز و بر اساس قوانین سیستم معاملاتی – ضروری خواهد بود برای اطمینان از پاسخ سریع به افزایش نرخ ابتلا به عفونت و اقتصادی درد به جهان در حال توسعه از اقتصادهای پیشرفته.

تی شرتکلاه است که چرا من به تازگی خواست تجارت وزیران از این گروه از 20 سازمان ملل بلافاصله پس از انجام اقدامات مشخص در حالی که هل دادن به موازات اقدامات توسط همه اعضای سازمان تجارت جهانی:

  • خودداری کنند و نظم و انضباط جدید محدودیت های صادرات در بحرانی تجهیزات پزشکی و مواد غذایی و یا کلید های دیگر محصولات است.
  • از بین بردن و یا کاهش تعرفه ها و موانع غیر ضروری بر واردات Covid-19 محصولات و مواد غذایی و دیگر کالاهای اساسی.
  • اطمینان حاصل شود که حیاتی محصولات می توانید از مرزها عبور کرده و با خیال راحت. امن ادامه داد: دسترسی به سرمایه و تجارت تامین مالی برای شرکتهای کوچک و متوسط.

همه دولت ها در عمل باید به سرعت برای خنثی کردن خطر کمبود بحرانی محصولات. هماهنگی در تهیه و تدارکات از جمله لوازم ضروری خواهد بود برای افزایش تولید در راه است که مقرون به صرفه و اطمینان حاصل شود که منابع جریان به سرعت از مناطق مازاد به مناطق از کمبود.

در این زمینه بانک جهانی در خصوص نقش فعال: ما در حال ارائه به بانک-تسهیل تدارکات (BFP) به کمک ما مشتری کشورهای دسترسی به شدت مورد نیاز لوازم پزشکی و تجهیزات بدون هیچ هزینه.

ما به شما کمک در شناسایی تامین کنندگان موجود با موجود انبار و مذاکره قیمت و شرایط. وام گیرندگان خواهد شد و سپس ثبت نام و ورود به قراردادهای خود از جمله اطمینان مربوط به تدارکات با تامین کنندگان.

در ضمن از طریق ما SME برنامه های وام دهی ما در حال حمایت از تجهیز نشدن از قابلیت های تولید نسبت به کالاهای پزشکی که در آن امکان پذیر است.

منازت همه کار ما اولویت ما این است که به ارائه سریع و قابل انعطاف پاسخ به محدود کردن تاثیر Covid-19 در حالی که تقویت همکاری های بین المللی. در ماه گذشته ما تایید $14 میلیارد سریع پیگیری تسهیلات برای کمک به کشورها و شرکت ها در تلاش خود را برای جلوگیری از شناسایی و پاسخ دادن به این بیماری همه گیر و شامل تجارت تامین مالی و تسهیلات اعتباری از IFC.

یکs ما وارد مرحله بعدی پاسخ در بازیابی و بیرون آمدن قوی تر از بحران سیاست های مناسب اقدامات و همکاری های بین المللی است و حتی بیشتر مهم است.

این WBG و صندوق بین المللی پول خواستار تعلیق پرداخت بدهی از ایدا کشورهایی که درخواست شکیبایی, بنابراین به عنوان به آنها ارائه مالی در فضا.

بعلاوه بیش از 15 سال ما آماده هستیم برای ارائه به 160 میلیارد دلار در دراز مدت کمک های مالی به کشورهای در حال توسعه به ادامه حمایت از کشورهای در پاسخ به بحران و افزایش انعطاف پذیری برای بازیابی.

بیش از سه ماه گذشته سریع و بی رویه گسترش یک ویروس کشنده را تبعید کرده است هر گونه شک و تردید در مورد میزان خطر آن شمار است. آن رفتن به تنهایی است دیگر یک گزینه نیست.

کشورهایی که باقی می ماند در سطح جهانی یکپارچه خواهد بود, بهترین های قرار داده شده برای پاسخ موثر در کوتاه مدت و به بهبود سرعت بیشتر در میان مدت. ما خواهد شد بسیار قوی تر اگر همه ما با هم کار کنند با تمرکز بر روی آینده است.

  • Mari pangestu را توسط بانک جهانی و مدیر عامل برای توسعه سیاست و مشارکت.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im