سه رئیس جمهور سابق را افتخار Congressman John Lewis در تشییع جنازه او در آتلانتا گرجستان روز پنج شنبه در ساعت 11 صبح تکمیل یک هفته از یادبود خدمات دیرین مجلس و حقوق مدنی آیکون.

رئیس جمهور سابق باراک اوباما ارائه خواهد شد مداحی برای لوئیس که در اوایل این ماه در سن 80. رئیس جمهور سابق بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش نیز صحبت می شود و همچنین مجلس نانسی پلوسی.

یک مراسم یادبود در تروی, آلاباما, در روز شنبه جشن لوئیس’ میراث قبل از او ساخته شده و سپس خود را نهایی سفر در سراسر ادموند Pettus پل در سلما در روز یکشنبه همان پل جایی که او مورد ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان پلیس در طول ماه مارس به مونتگمری در 7 مارس 1965 که شناخته شده به عنوان “یکشنبه خونین.”

لوئیس’ تابوت سپس سفر به واشنگتن دی سی که در آن او را گرامی داشتند در یک سرویس در کنگره و اولین سیاه مجلس به دروغ در دولت در کنگره برجک.

لوئیس جوانترین فرد برای صحبت در مارس 1963 در واشنگتن و یکی از دوستان مارتین لوتر کینگ جونیور او صحبت کرد در ماه ژوئن به ایسنا درباره فعالیت خود را در دهه 1960 است.

“بله من مورد ضرب و شتم چپ خونین و بیهوش. اما من هیچگاه تلخ یا خصمانه هرگز داد. من باور دارم که به نوعی و برخی از راه اگر لازم است به استفاده از بدن ما برای کمک به نجات روح یک ملت پس ما باید آن را انجام دهد” لوئیس گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de