پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

زمین بزرگ های یخ گرینلند و قطب جنوب در حال حاضر از دست دادن توده شش برابر سریع تر از آنها در 1990s با تشکر از گرم شدن شرایط.

یک بررسی جامع از داده های ماهواره ای به دست آورد و در هر دو قطب صریح است در ارزیابی خود از تسریع روند دانشمندان می گویند.

بین آنها گرینلند و قطب جنوب از دست 6.4 تریلیون تن یخ در دوره از سال 1992 تا سال 2017.

این کافی بود تا به فشار جهانی دریا-سطح بالا با 17.8 mm.

“که نه یک خبر خوب” گفت: پروفسور اندرو چوپان از دانشگاه لیدز در انگلستان است.

“امروز یخ کمک در مورد یک سوم از سطح دریا افزایش یابد در حالی که در دهه 1990 سهم خود را در واقع بسیار کوچک و در حدود 5 درصد است. این معانی مهمی برای آینده, برای, ساحلی, جاری شدن سیل و فرسایش گفت:” BBC News.

محقق شرکت-آگهی یک پروژه به نام یخ ورق موازنه جرم Intercomparison ورزش یا Imbie.

این یک تیم از کارشناسان که باید بررسی قطبی اندازه گیری به دست آورد مشاهدهای فضاپیما بیش از نزدیک به سه دهه است.

این ماهواره ها که به دنبال تغییر حجم جریان و جاذبه های یخ.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

Imbie قطب جنوب را ارزیابی تسلیم شد با مجله Nature در سال 2018; آن گرینلند خلاصه منتشر شد و در چاپ نسخه ای از این نشریه این هفته است.

این تیم با استفاده از آخرین نقطه عطف به ارائه برخی از کلی سخنان.

کلید یکی از این شناخت است که یخ ضرر و زیان در حال حاضر در حال اجرا در انتهای فوقانی انتظارات که در مقایسه با مدل های کامپیوتری مورد استفاده توسط معتبر پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC).

در پانل 2014 ارزیابی آن در اواسط محدوده شبیه سازی (RCP4.5) پیشنهاد جهانی دریا-سطح ممکن است افزایش 53 توسط 2100. اما Imbie تیم مطالعات نشان می دهد که یخ ضرر و زیان از قطب جنوب و گرینلند در واقع در حال رفتن به بسیار بدبین نتایج خواهد شد و به احتمال زیاد اضافه کردن یکی دیگر از 17 سانتی متر به کسانی که در پایان قرن پیش بینی.

“در صورتی که صادق است آن را 400 میلیون نفر در معرض خطر سالانه ساحلی جاری شدن سیل در 2100 گفت:” پروفسور چوپان.

“آنچه ما آخرین برآورد معنی است که در بازه های زمانی مردم انتظار کوتاه تر خواهد بود. هر شهر و یا ساحلی برنامه ریزی اقدامات شما قصد قرار دادن در جای خود باید به آنها ساخته شده است هر چه زودتر.”

گرینلند و قطب جنوب در پاسخ به تغییرات آب و هوایی کمی در راه های مختلف.

جنوب یخ های قطبی ورق را به زیان آمده از ذوب اثرات گرم آب اقیانوس حمله به لبه های آن. شمال یخ های قطبی ورق احساس مشابه نوع حمله است اما همچنین تجربه سطح ذوب گرمتر از درجه حرارت.

که ترکیب 17.8 mm سهم به سطح دریا افزایش 10.6 میلی متر (60 %) به علت یخ گرینلند و زیان و 7.2 mm (40%) بود که با توجه به قطب جنوب است.

ترکیب رای از دست دادن یخ برای این جفت ارز در حال اجرا بود و در حدود 81 میلیارد تن در سال در 1990s. توسط 2010s, آن را تا به حال صعود به 475 میلیارد تن در سال است.

تحویل Imbie نتیجه به پایان رسیده به طوری که آنها می تواند گنجانیده شده IPCC بزرگ بعدی ارزیابی از وضعیت آب و هوای زمین – به اصطلاح ششم گزارش ارزیابی (AR6) به دلیل سال آینده.

پروفسور چوپان هشدار می دهد که آینده intercomparisons در معرض خطر بودن از کیفیت فقیر به دلیل به احتمال زیاد در کوتاه مدت مرگ برخی از اختصاصی قطبی ماهواره و عدم روشن و فوری برنامه به جای آنها.

نگرانی های خاص خود را برای دیدن جانشینان به سازمان فضایی اروپا CryoSat-2 ماهواره ای و فضایی آمریکا آژانس IceSat-2 پلت فرم.

این مدل رعایت بیشتر از یخ نسبت به دیگر ماهواره ها به دلیل آنها پرواز مدار که بسیار نزدیک به قطب شمال و جنوب.

“من از ترس ما به زودی بازگشت به وضعیت اوایل 2000s هنگامی که ما تا به حال به انجام ماموریت بودند که واقعا طراحی شده به نگاه در مناطق قطبی. ما خواهید بود با انجام بهترین های ما به رغم فقدان اطلاعات ما واقعا نیاز – متاسفانه. اما ما قبل بوده است.”

Jonathan.Amos-INTERNET@bbc.co.uk و من در توییتر دنبال: @BBCAmos

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de