حمله افراد مسلح سیک مذهبی گردهمایی در کابل به قتل چهار

تلگراف | No comments

افراد مسلح با هجوم مذهبی جمع آوری افغانستان اقلیت سیک ها در محل عبادت خود در قلب کابل در شهر چهار کشته شدن حداقل چهار نفر در یک سیک مجلس گفت.

افغانستان وزارت داخله گفت که پلیس در پاسخ بی درنگ به حمله روز چهارشنبه و در سایت که در آن عکسبرداری شد و هنوز هم در جریان است. محل سیک عبادت شناخته شده است به عنوان یک Gudwara.

این مجلس Narindra سینگ Khalsa گفت: او موفق به دریافت یک تماس از یک عابد داخل Gudwara گفتن او حمله و با عجله برای کمک به. وجود دارد حدود 150 نمازگزاران در داخل Gudwara در زمان حمله او گفت:, و اضافه کرد که حداقل چهار نفر کشته شده اند.

پلیس در تلاش برای بیرون راندن مهاجمان Khalsa گفت.

هیچ کس بلافاصله مسئولیت این حمله را به طالبان سخنگوی Zabihullah Mujahed توییتی که طالبان درگیر شدند. در اوایل این ماه در افغانستان را “دولت اسلامی” وابسته زده جمع اقلیت مسلمانان شیعه در کابل کشته شدن 32 نفر.

سیک ها دچار تبعیض گسترده در این کشور مسلمان محافظه کار و نیز هدف حمله افراط گرایان اسلامی. تحت حکومت طالبان در اواخر دهه 1990 از آنها خواسته شد خود را شناسایی و با پوشیدن زرد بازوبند اما حکومت بود و نه اجرا. در سال های اخیر تعداد زیادی از سیک ها و هندوها را به دنبال پناهندگی در هند است که اکثریت هندو و سیک جمعیت.

در ماه جولای سال 2018 یک کاروان از سیک ها و هندوها مورد حمله قرار گرفت توسط یک دولت اسلامی بمب گذار انتحاری به عنوان آنها را در راه خود را برای دیدار با رئیس جمهور اشرف غنی در شرق شهر جلال آباد مرکز ولایت ننگرهار. نوزده نفر کشته شدند در این حمله.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>