خانه limoncello دستور

ثانیهجریان بسیاری از نوشیدنی ها این mouthwatering و در عین حال قدرتمند تازه مزه و در عین حال طولانی زندگی می کردند ؟ یا در واقع بسته بندی شده با زبانه دار اسیدیته و در عین حال شربتی و ضخیم – و sipped پس از شام به عنوان یک digestif?

حداقل این است که چگونه آنها نوشیدنی limoncello در جنوب ایتالیا به خصوص در امتداد ساحل Amalfi و در سیسیل. آنجا که من می خواهم وجود داشته باشد در حال حاضر بالا بردن شیشه ای, شما می توانید التماس کردن به همان شدت لمونی آب نارگیل در خانه به راحتی واقع شده است.

کلاسیک limoncello ساخته شده است با سورنتو لیمو اما هر خوب-کیفیت unwaxed و ترجیحا لیمو آلی را انجام خواهد داد. اگر نوشیدن این عنوان پس از شام digestif, خدمت, در عینک – سرد دو مادر و limoncello به خوبی در پیشبرد. رقیق شده با آب گازدار را به یک زرق و برق دار, مزه طولانی نوشیدن اضافه کردن آب یک لیمو ترش تازه هر چهار نوشیدنی برای اضافی zing.

این یک کوکتل ماده – استفاده از آن را به Limoncello Martinis با قطعات برابر ودکا (unflavoured) و limoncelloو یک خط تیره از آب لیمو تازههمه متزلزل بیش از یخ و تیره و تار به مارتینی سرد ،

پور بیش از پن کیک و/یا بستنی و یا استفاده از آن به رشد و لیمو نم نم باران کیک. این باعث می شود یک افسانه عنصر در لیمو possets و syllabubs بیش از حد.

آماده سازی limoncello با پوست لیموی تازه و آب میوه قبل از steeping

اعتبار:
NOEL مورفی

Prep زمان: 15 دقیقه به علاوه 2 هفته به دم | زمان پخت: 10 دقیقه

باعث می شود

1.8 لیتر

مواد تشکیل دهنده

  • 5 رسیده لیمو plus 1 برای تزئین بطری به پایان رسید
  • 1 لیتر ودکا (unflavoured)
  • 750g شکر
  • 700ml آب جوش

روش

  1. پاره پوست نازک از لیمو مراقبت برای جلوگیری از پنبه سفید. تقسیم پوست بین 2 بزرگ, تمیز شیشه ای – 1 لیتر kilner کوزه کامل هستند.
  2. پور ودکا بر پوست لیمو را در دو شیشه مهر و موم آنها را روشن کنید و به مخلوط.
  3. ترک به مدت 1 هفته, تکان دادن شیشه به آرامی از زمان به زمان.
  4. پس جای شکر زیادی دولایه کاسه بریزید و آب جوش بیش از بالا و به خوبی هم بزنید تا حل شود.
  5. در حالی که شربت شکر هنوز داغ, اضافه کردن ودکا و لیمو-نارنج مخلوط کنید. هم بزنید و پوشش و ترک به مدت 1 هفته.
  6. فشار و تقسیم بین شیشه تمیز و اضافه کردن چند تازه نوار پوست از لیمو برای هر شیشه را تزئین. مهر و موم و نگه دارید برای همیشه لطفا برای.

Recipe از چگونه خود را, نوشیدنی by Susy اتکینز (میچل Beazley, £16.99)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im