بشریت را برای رفتن به عقب برای اولین بار پس از سال 1990 با توجه به Covid-19 pandemic, سازمان ملل متحد هشدار

بشریت تنظیم شده است برای رفتن به عقب به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس را “سه گانه آمار” در آموزش و پرورش درآمد و سلامت سازمان ملل متحد هشدار داده است.

با توجه به یک شاخص است که اقدامات بشریت پیشرفت بحران کنونی است که باعث شکست در “توسعه انسانی” برای اولین بار از این مفهوم بود که در سال 1990 معرفی شد.

اندازه گیری استفاده می شود به عنوان یک معیار برای مقایسه پیشرفت در سال در سال در بیش از 180 کشور در سراسر جهان طول می کشد را به حساب بهداشت و درمان آموزش و پرورش و استانداردهای زندگی. هر چند ناقص هدف این است که به ارائه یک بیشتر گرد عکس از توسعه فراگیر و تندرستی و همچنین اقتصاد است.

اما شاخص توسعه انسانی (HDI) می تواند رنج می برند “تند و بی سابقه ای کاهش” در این سال با توجه به یک گزارش شبیه سازی اوایل اثرات بیماری همه گیر کوروناویروس توسط برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP).

“پس از این اقدام معرفی شد 30 سال پیش HDI افزایش یافته است و تقریبا هر سال – حتی زمانی که ما در مواجهه با یک بحران بزرگ مانند بحران مالی جهانی گفت:” پدرو کنکیسن دو مدیر از گزارش توسعه انسانی دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد.

“اما وضعیت فعلی بی سابقه است چرا که آن را هدف قرار دادن همه سه عنصر توسعه انسانی در همان زمان… این جهانی شوک است.”

آقای کنکیسن اضافه شده است که نسبت درآمد به احتمال زیاد به کاهش “به سطح دیده نمی شود در سطح جهانی پس از رکود بزرگ دهه 1930” – شبیه سازی است که بر اساس برآورد صندوق بین المللی پول که جهانی سرانه درآمد در این سال خواهد شد توسط چهار درصد است.

نیز وجود دارد نشانه هایی که امید به زندگی رها شده می تواند با توجه به هر دو coronavirus مرگ و میر و ثانویه پیامدهای بر سلامت. یک استارک یونیسف گزارش منتشر شده در هفته گذشته دریافتند که نزدیک به 1.2 میلیون کودک و 60,000 مادران می میرند و به عنوان یک نتیجه از coronavirus مربوط به اختلال در روال خدمات بهداشتی و درمانی.

اما افت بی سابقه ای در HDI است که تا حد زیادی رانده شده توسط کاهش در دسترسی به آموزش و پرورش آقای کنکیسن گفت. برنامه عمران ملل متحد گزارش با استفاده از اندازه گیری به نام “موثر از رای دادن” به پیش بینی بسیاری از کودکان در سراسر جهان که نه در مدرسه و نه دسترسی به اینترنت مورد نیاز برای آموزش از راه دور.

این تحقیق تخمین می زند که 60 درصد از کودکان مدرسه در سطح جهان در حال حاضر دریافت آموزش و پرورش – یک سطح دیده نمی شود از اوایل 1980s.

نتیجه این “سه گانه آمار” را ببینید HDI که معمولا افزایش بین 0.002 و 0.008 درصد در هر سال پاییز تقریبا 0.02 درصد است.

چون HDI یک “حرکت آهسته شاخص” این تغییرات صدا, حداقل, اما برنامه عمران سازمان ملل متحد گفت این است که نه تنها سقوط برای اولین بار در پیشرفت در HDI را 30 سال سابقه اما “معادل به پاک کردن همه پیشرفت در توسعه انسانی از گذشته شش سال”.

“این مقاله ارائه می دهد یک لحظه تصویر کلی از آنچه که اتفاق می افتد” آقای کنکیسن گفت. “[آن را] خواستار توجه به این بحران بسیار عمیق در توسعه انسانی است که در حال حاضر ما با آن روبرو هستیم.”

در حالی که آسیب پذیرترین کودکان در همه کشورها خواهد بود ضربه سخت, این گزارش نشان می دهد که کشورهای کمتر توسعه یافته را به صورت عمیق ترین شوک – به ویژه با توجه به ضعف پوشش اینترنت که مانع از اکثریت خارج از مدرسه دانش آموزان دسترسی به آموزش و پرورش است.

برنامه عمران سازمان ملل متحد تخمین می زند که تقریبا 90 درصد از کودکان در آموزش و پرورش ابتدایی در حال حاضر به طور موثر به خارج از مدرسه در کشورهای کم توسعه انسانی در مقایسه با فقط 20 درصد در کشورهای با توسعه انسانی بالا.

این نگرانی کارشناسان دیگر نیز مطرح شده است. پروفسور شارلوت وات ارشد علمی مشاور UK Department for International Development, به تلگراف گفت در اوایل این ماه که همه گیر می تواند خنثیسازی یک دهه از پیشرفت در پایین و کشورهای با درآمد متوسط.

“من واقعا نگران آن است که Covid بیماری همه گیر در حال رفتن به عقب برخی از توسعه دستاوردهای شده اند که زمانی در دهه گذشته” او گفت:.

“من نگران هستم که امید به زندگی در حال رفتن به رها کردن که پیشرفت های بزرگ ما در کاهش مرگ و میر مادران خواهد بود بازگشت و این که این ویروس می تواند به سرعت گسترش در پر جمعیت زاغه مناطق که در آن اجتماعی فاصله بسیار دشوار است به رعایت بهداشت و سلامت سیستم های ضعیف است.”

  محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurmainstagram takipçi satın alhttps://www.fivesosyalmedya.com/mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesbuy instagram followersMobil Ödeme Nakit