گرسنه سیاه چاله ممکن کیهانی ‘missing link’

یک تیم از ستاره شناسان پیدا کرده است آنچه در آن می گوید بهترین شواهد در عین حال برای گریزان کلاس از سیاه چاله است.

آنها می گویند که فرض “intermediate-جرم” سیاه چاله خیانت وجود آن پاره از هم جدا متمرد ستاره که جرأت بیش از حد نزدیک است.

این متوسط اشیاء طولانی به دنبال “حلقه مفقوده” در تکامل جهان هستی است.

محققان با استفاده از دو X-ray رصدخانه به همراه تلسکوپ هابل برای شناسایی شی.

“Intermediate-جرم سیاه چاله ها بسیار گریزان اشیاء و بنابراین بسیار مهم است به دقت در نظر گرفتن و رد کردن جایگزین توضیحات برای هر نامزد گفت: Dr Dacheng لین از دانشگاه نیوهمپشایر در دورهام آمریکا که منجر مطالعه.

“این چیزی است که هابل به ما اجازه داده است را برای ما نامزد.”

در سال 2006 ناسا در مدار Chandra X-ray Observatory و سازمان فضایی اروپا XMM-نیوتن ماهواره ای خال خال قدرتمند X-ray شعله ور شدن نام 3XMM J215022.4-055108.

طبیعت X-ray عود به معنای آن است که می توان توضیح داد فقط دو سناریو با توجه به Dr Lin. آن را “در هر صورت از راه دور (خارج از کهکشان ما) intermediate-جرم سیاه چاله اخلال و بلع یک ستاره و یا یک خنک کننده نوترون ستاره در کهکشان ما” گفت که اخبار بی بی سی.

نوترونی ستاره های در حال خرد باقی مانده از یک انفجار ستاره.

آنچه که یک سیاه چاله می شود ؟

  • یک سیاه چاله است که یک منطقه از فضا که از آن هیچ چیز حتی نور می تواند فرار
  • با وجود نام آنها خالی نیست اما به جای تشکیل شده از مقدار زیادی از ماده بسته بندی شده پر به یک منطقه کوچک به آن بسیار زیاد کشش گرانشی
  • وجود دارد یک منطقه از فضا فراتر از سیاه چاله به نام افق رویداد. این یک “نقطه بدون بازگشت” فراتر از آن است که غیر ممکن است برای فرار از اثرات گرانشی سیاه چاله

به منظور تمایز بین این دو سناریو ، تلسکوپ فضایی هابل بود اشاره کرد و در X-ray منبع برای حل و فصل محل دقیق آن. تلسکوپ شواهد قوی است که X-rays ناشى از یک منبع جدا شده در کهکشان راه شیری است اما دور متراکم خوشه ستاره ای در حومه کهکشان های مختلف.

این فقط به نوع محل ستاره شناسان انتظار می رود برای پیدا کردن یک متوسط سیاه چاله است. دکتر لین گفت: هابل داده شده بود که “به احتمال زیاد” توضیح.

به اصطلاح سیاه چاله پرجرم درون آن باشد معمولا در مراکز کهکشان ها; برای مثال خود ما در کهکشان راه شیری میزبان عظیم سیاه چاله مرکزی به نام Sagittarius A*.

اما متوسط جرم سیاه چاله ها بوده است به خصوص دشوار است برای پیدا کردن چرا که آنها کوچکتر هستند و فعالیت کمتری گسترده انواع. علاوه بر آنها ندارد و به همان اندازه نزدیک کیهانی مواد به عنوان سوخت و عدم کشش گرانشی قوی مورد نیاز برای رسم ستاره ها به داخل تولید X-ray عود.

ستاره شناسان به طور موثر به حال به گرفتن متوسط سیاه چاله قرمز-دست – در عمل gobbling تا یک ستاره است.

دکتر لین و همکاران او تا به حال به شانه را از طریق هزاران نفر از XMM-نیوتن مشاهدات برای پیدا کردن یک نامزد.

X-ray تب و تاب بودن از خرد star مجاز اخترشناسان برای تخمین سیاه چاله جرم در 50000 برابر جرم خورشید است.

این اولین نامزد برای اواسط اندازه سیاه چاله است. اما با دیدن جسم پاره شدن یک ستاره از هم جدا می سازد این تشخیص قانع کننده ترین و در عین حال با توجه به Dr Lin تیم.

متوسط جرم سیاه چاله ها کلید سوالات زیادی در مورد سیاه چاله تکامل است. برای مثال آیا یک super-massive black hole رشد از اواسط اندازه یک ؟

ستاره شناسان همچنین می خواهم به درک چگونگی متوسط سیاه چاله ها شکل و اینکه آیا آنها تمایل به اقامت در انبوه ستارگان خوشه مانند این یکی.

“بررسی منشاء و تکامل متوسط-جرم سیاه چاله ها در نهایت به یک جواب که چگونه سیاه چاله پرجرم درون آن باشد که ما در مراکز عظیم کهکشان ها به وجود آمد ، گفت: از اعضای تیم دکتر ناتالی Webb از دانشگاه تولوز, فرانسه.

نتایج منتشر شده در مجله اختر فیزیک نامه.

دنبال پل در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net