“من خریداری یک کارخانه شراب سازی و آن را ناشی از آمریکا و فرانسه در ردیف’

BBC هفتگی رئیس سری پروفیل های متفاوت رهبران کسب و کار از سراسر جهان است. این هفته ما صحبت می کنند به مایکل بام ما نرم افزار میلیونر و صاحب تاکستان.

زمانی که آمریکا tech کارآفرین مایکل Baum خرید معتبر کارخانه شراب سازی در فرانسه کبود منطقه آن را ناشی از یک اطلس تف کرد.

“[روزنامه] Le Figaro تحت پوشش این خبر در آن سایت وجود دارد حدود 2500 نظرات در این مقاله می گوید:” مایکل 57.

“شما می تواند تقسیم و نظرات راست پایین وسط. نیمی از آنها ‘لعنت خارجی سرقت میراث ما’. نیم دیگر شد ‘اگر آن را برای آمریکایی ها به شما می خواهم همه خوردن ترشی کلم در حال حاضر’.

“بنابراین شما می توانید آن را می گویند خیلی تفرقه.”

این بود که در سال 2014 زمانی که مایکل خریداری شتو د پمار و خود را 25 هکتار (62 هکتار) از انگور برای جمع نامعلومی در بسیاری از میلیون ها نفر.

او می تواند استطاعت قیمت به دلیل او تا به حال ساخته شده ثروت در دره سیلیکون که مهمترین آنها به عنوان بنیانگذار و رئیس سابق اجرایی یک شرکت نرم افزاری به سختی هر یک از ما شنیده می شود – Splunk.

آن است که مسائل پیچیده اما در شرایط ساده آن اجازه می دهد تا شرکت خود را برای نظارت بر داده ها و سیستم های امنیتی. با درآمد سالانه $1.8 میلیارد دلار (£1.6 میلیارد دلار) Splunk مشتریان بسیاری از بزرگترین شرکت های. آنها شامل 92 از فورچون لیست 100 از 100 کسب و کار در ایالات متحده با گردش مالی سالانه.

مایکل و دو موسسان راه اندازی Splunk بازگشت در سال 2003 و امروز آن است که یک شرکت ذکر شده با یک بازار capitalisation (ترکیب ارزش تمام سهام آن) بیش از بیش از $16bn. در حالی که مایکل بازنشسته از روز به روز دخالت در کسب و کار در سال 2009 او می گوید که او باقی می ماند و بزرگترین فرد سهامدار.

امروز علاوه بر در حال اجرا فرانسوی شراب سازی و یا domaine او نشسته در هیئت هشت شرکت دیگر در آمریکا و اروپا و او تا به بسیاری از کسب و کار اضافی سرمایه گذاری. او همچنین بنیانگذار مشاوره و طرح بودجه برای کارآفرینان جوان به نام Founder.org.

“من می خواهم به نگه داشتن مشغول,” او می گوید. “برخی از مردم آنها تماس بگیرید یا کارآفرینی خلاق و انواع و فقط سیمی که در راه است. برای من کار در مورد خلاقیت است که در مورد ساختمان همه چیز. این چیزی است که هیجان انگیز برای من است.”

متولد و بزرگ شده در فیلادلفیا مایکل می گوید که او تا به حال کمی علاقه به کامپیوتر تا زمانی که سال دوم خود را در شهرستان درخل دانشگاه در اوایل 1980s. پس از مراجعه به دانشگاه با مرحوم استیو جابز همه خریداری یک کامپیوتر اپل.

“ناگهان همه از یک مغز من رفت ‘چگونه انجام این کار؟’,” مایکل می گوید. “بنابراین من رفت و بی پروا به نرم افزار.”

تعویض اصلی خود دانشگاه دوره از مهندسی برق به علوم کامپیوتر آن را روی یک کارآفرینی مسیر حرفه ای در انجمن بخش.

پس از فارغ التحصیل شدن مایکل برای اولین بار سرمایه گذاری کسب و کار یک سیستم نرم افزاری برای سرمایه گذاران است که به مطالعه گذشته بازار سهام در شرایط سعی کنید برای پیش بینی عملکرد آینده. به نام واقعیت آنلاین آن بود و در نهایت خریداری شده توسط رویترز اطلاعات کسب و کار شرکت.

سپس مسلح با یک استاد از کسب و کار مدرک تحصیلی از دانشگاه پنسیلوانیا وارتون مدرسه او نقل مکان کرد و به دره سیلیکون.

دیگر کسب و کار او با موفقیت بزرگ شد و به فروش می رسد شامل یک سیستم نرم افزاری برای اوایل دستی در کامپیوتر و دستگاه های, نام Pensoft و آنلاین پول ارز شرکت Dotbank.

اما زندگی در کالیفرنیا امریکا اصلی شراب رو به رشد دولت او نمی مانند آمریکا شراب.

“من فکر نمی کنم من شراب وقتی که من یک مرد جوان به دلیل من نمی مانند آمریکا مسائل,” او می گوید. “این است که اغلب بیش از حد سنگین را بیش از حد بیش از حد مشروبات الکلی.

“سپس من به اروپا برای اولین بار وقتی که من 28 و سعی شراب فرانسوی برای اولین بار. و این کشف بزرگی بود.

“شراب فرانسه است که به مراتب ظریف تر به مراتب بیشتر از مواد معدنی بسیار بیشتر به طور سنتی ساخته شده است. آن شب و روز است.

“پس از آن در سال 2012 ما [من و همسرم] به پاریس نقل مکان کرد و برای یک سال فقط به یک وقفه و من آغاز شده به دنبال شدت بیشتر در انجام کاری در شراب در فرانسه. ما رفت و به کبود و من مانند این است که آن این است که زمین صفر این است که معیار’. من سخت به صورت کبود شراب.”

خانه را به برخی از گران ترین و بسیار باارزش شراب در جهان, کبود عمدتا تولید شراب سفید ساخته شده از chardonnay انگور و قرمز ساخته شده از pinot نوآر. از wineries و تاکستان اغلب بسیار کوچک با برخی از تولید کنندگان داشتن فقط چند ردیف یا قطعه انگور در اینجا وجود دارد.

در واقع برخی از 300 کیلومتر در ساعت (180 کیلومتر) در جنوب شرق پاریس, منطقه شد تا اخیر سال غیررسمی بسته به سرمایه گذاری خارجی به دلیل موجود فرانسوی صاحبان امتناع در هر همسایه از wineries تاکستان ها و توطئه های که می آیند تا برای فروش. و آنها بیشتر و جامعی است.

به این دلیل در خارج از کشور, سرمایه گذاری در شراب فرانسوی در طول تاریخ شده است با تمرکز بر مراتب بزرگتر بوردو منطقه در نزدیکی سواحل اقیانوس اطلس در جنوب غرب کشور است.

مایکل قادر به خرید شتو د پمار و تبدیل شدن به اولین آمریکایی به خرید یک کارخانه شراب سازی در کبود تشکر به کمی شانس – صاحب قبلی تا به حال بر اساس شرکت است که کنترل آن در لوکزامبورگ به جای فرانسه.

او در حال حاضر تقسیم وقت خود را بین کبود و دره سیلیکون. “این است که سرگرم کننده برای رفتن به عقب و جلو و تجربه دو به طور چشمگیری متفاوت جهان,” او می گوید.

پس از مایکل سرمایه گذاری در, کبود یکی دیگر از آمریکا دنبال کرده است suite – ورزشی میلیاردر استن Kroenke صاحب لا قوچ تیم فوتبال آمریکایی و انگلستان Arsenal FC.

بیشتر رئیس امکانات:

تام Ashworth, مدیر اجرایی, انگلستان, شراب تجار Yapp برادران می گوید وجود دارد در حال رشد بین المللی علاقه به خرید بالا کبود از wineries چون شراب تولید آنها را نیز در محبوبیت جهانی در سال های اخیر است.

“این خیلی تعجب آور است که به عنوان شراب سرمایه گذاران تبدیل شده اند توجه خود را از خرید بطری بوردو به بطری کبود بیش از دهه گذشته پس از میلیاردرهای هستند pocketing domaines خود می گوید:” آقای Ashworth.

او اضافه می کند که آن نیز کمک می کند که معتبر ترین فرعی منطقه کبود – the Cote d’or – بسیار زیبا از اصلی تاکستان منطقه از بوردو.

اما اگر مایکل مجبور به انتخاب فقط یک منطقه دره سیلیکون یا کبود – که خواهد بود ؟

“آنها مانند شکلات و کره بادام زمینی, من دوست دارم آنها را هر دو با هم,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de