تا زمانی که او می تواند به یاد داشته باشید هفت ساله Mehdi شده است زندگی در زیر چند تا انباشته سنگ تحت پوشش پتو در میان یک قبرستان.

او صرف روز خود را با کار خود را در شهر زرنج های جنوب غربی افغانستان صحرا شهر در نزدیکی مرز ایران و یک hub برای قاچاق مواد مخدر به ایران و بیشتر در اروپا است.

اینجا مهدی در roams خیابان پابرهنه جمع آوری و فروش بطری های پلاستیکی در تمام طول روز طولانی است. او درآمد روزانه 50 افغانی (60p) می رود مستقیما به مادر خود را در جیب دامن زدن به او تریاک اعتیاد.

او هرگز به مدرسه اما او می تواند محاسبه مجموع یک گرم از نرم قهوه ای و تریاک: 80 افغانی (90p).

در سراسر افغانستان صدها هزار نفر از افراد زیر سن قانونی در حال کار – با برآورد 60,000 خیابان-کودکان کار در کابل به تنهایی یونیسف می گوید.

بسیاری از آنها را به کمک خود را جایگزین خانواده ها درآمد اما کودکان معتاد اغلب مجبور به پول برای حفظ پدر و مادر خود را استفاده از مواد مخدر.
معتادان به نشستن در یک گوشه انجام مخدر در نیمروز را در استان زرنج افغانستان. آن را در میان شهر با کودکان راه رفتن توسط مردم و رفتن در مورد کسب و کار روزانه. زرنج دارای بیش از 10 ، 000 معتادان است.


اعتبار: Stefanie Glinski

حداقل یک چهارم از کودکان افغان بین سنین پنج تا 14 کار را به حمایت از خود و یا خانواده خود را یک سازمان دیده بان حقوق بشر گزارش اعلام شده با تنها نیمی از آنها از حضور در مدرسه است.

افغانستان همچنان به عنوان مسئول بیش از 90 درصد از جهان کشت خشخاش در افغانستان – با حدود 375 تن هروئین افغانستان از ورود به بازار جهانی سالانه سازمان ملل متحد دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم و جنایت می گوید.

کمتر به خوبی گزارش شده است تاثیر مواد مخدر بر افغانی خود را.

مهدی وطن از زرنج این کشور صادرات hub برای مواد مخدر است به 50000 نفر و حدود 10000 معتادان است.

در طول سال های اخیر اعتیاد به مواد مخدر شده است به طور پیوسته در حال افزایش در سراسر کشور اگر آن را سخت به آمده توسط تعداد دقیق در کشور است که تا به حال یک سرشماری در 40 سال گذشته.

ملی افغانستان مواد مخدر استفاده از نظرسنجی در بر داشت وجود دارد بین 2.9 میلیون و 3.6 میلیون معتاد به مواد مخدر در کشور حدود 37 میلیون. این می تواند بدان معنی است که به طور متوسط در یکی از ده نفر زندگی با اعتیاد.

“اگر مادر من دریافت نمی کند, مواد مخدر, او به من می زند” این هفت سال می گوید و توضیح داد که او نمی استفاده از مواد مخدر خود را, اما اعتراف به تنفس در دود تریاک وقتی که در چادر با مادر خود.
یک معتاد چراغ لوله خود را در زرنج افغانستان که از طریق آن او سیگار میکشد چندین مواد مخدر از جمله شيشه و هروئين.


اعتبار: Stefanie Glinski

تعداد فزاینده ای از کودکان افغان مبارزه با اعتیاد اغلب با پدر و مادر معتاد به مواد مخدر به آنها از سنین پایین است. در زرنج ولایت پایتخت مواد مخدر به طور گسترده ای در دسترس با تریاک, هروئین و متامفتامین رتبه بندی به عنوان پرفروش ترین ها.

مایل دورتر در افغانستان باقى کابل به حدود 6 میلیون نفر و بالا در کوه های هندوکش درجه حرارت قطره زیر صفر در طول ماه های زمستان طولانی.

در دهه گذشته مردم رفتند به سرمایه منجر به سریع شهرنشینی و به سرعت در حال گسترش شهر با بسیاری از محلات هنوز برنامه ریزی نشده.

فریبا, 10, خرج می کند روز خود را خارج از فروش آب و کیسه های پلاستیکی و ساخت روزانه به طور متوسط 20 تا 50 افغانی (25-60p).

“پدر من معتاد است و دارای خلق و خوی بد. او پول خواسته از ما, به همین دلیل من,” او می گوید. او یکی از شش خواهر. “وقتی که من به خانه من آمد برای من پدر است.”

او 14 ساله خواهر به تازگی یک راه کار در خیابانهای شلوغ شهر کابل: “او مشغول شدم و به زودی دریافت که چرا او کار نمی کنه. آن را شرم به خانواده من” فریبا توضیح می دهد.
فریبا, 10, آثار, در خیابان های پایتخت افغانستان کابل, فروش کیسه های پلاستیکی برای حفظ پدرش اعتیاد به مواد مخدر


اعتبار: Stefanie Glinski

ازدواج کودکان شایع است در افغانستان با 30-40 درصد از زنان قبل از سن ازدواج از 18 یونیسف می گوید.

“من می ترسم از ازدواج اما من نیز می ترسم هر روز” فریبا می گوید: اعتراف به آزار و اذیت خیابانی.

“چیزهایی که مردان می گویند من نمی توانم تکرار آنها بیش از حد افتضاح” او زمزمه. “گاهی اوقات مردان سعی می کنند در اتومبیل های خود را. مادرم به من گفت که هرگز با آنها.”

“بسیاری از خطرات وجود دارد در خیابان” توضیح می دهد که سونیا نظامی, آموزش و پرورش مدیر در عمل برای توسعه افغانستان کمک سازمان گرفتن کودک کارگران قطع و به مدارس.

“برخی از کودکان مورد ضرب و شتم و یا مورد آزار قرار گرفته و یا حتی مجبور به مقابله با مواد مخدر. آنها ناامید هستند چرا که آنها پول را برای خانواده خود را با بسیاری از پدر و مادر در تلاش برای پیدا کردن شغل خود را دارند.”

نظامی شده است رومینگ کابل را در خیابان ها به طور فعال به دنبال برای کودکان و تلاش برای متقاعد کردن پدر و مادر خود را به ارسال آنها را به مدرسه. تا کنون با آن کار کرده – 206 کودکان در حال حاضر حضور در کلاس درس در سراسر افغانستان.

“کودکان کار انواع شغل در افغانستان است. آنها shoeshiners فروشندگان آجر سازندگان و یا حتی گدا,” نظامی توضیح می دهد. “این یک مقدار زیادی از فشار بر آنها و بسیاری از آنها بین سنین شش و 14. که در آن درآمد خود را – آنها اغلب نمی دانند.”

در زرنج مهدی می گوید او می پروراند. او می خواهد برای رفتن به مدرسه او می خواهد برای تبدیل شدن به یک دکتر از او می خواهد به خود فوتبال و بازی با دوستان خود. “اما من نمی توانم حتی پول کافی برای غذا و مادر من نمی خواهد به من اجازه رفتن به کلاس” او می گوید: بی سر و صدا. “برای من او همیشه معتاد به مواد مخدر. من نمی دانم دیگر زندگی است.”

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران. و ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de