صندوق بین المللی پول فراهم می کند $50bn برای مبارزه با شیوع کروناویروس

بی بی سی جهان | No comments

صندوق بین المللی پول اعلام کرده است $50bn (£39bn) در حمایت از کشورهای در برخورد با کروناویروس.

این سازمان همچنین هشدار داد که شیوع این بیماری در حال حاضر تحت فشار قرار دادند در این سال رشد اقتصادی جهانی در زیر سطح سال گذشته.

اورژانس اندازه گیری پس از این ویروس به سرعت در حال گسترش خارج از چین به بیش از 70 کشور جهان است.

این هفته دولتها و بانکهای مرکزی در سراسر جهان گرفته اند اقدام به کاهش تاثیر این ویروس.

صندوق بین المللی پول گفته است که ساخت پول در دسترس برای کمک به فقرا و کشورهای با درآمد متوسط با بهداشت ضعیف و سیستم های پاسخ دادن به این بیماری همه گیر.

در همان زمان صندوق گفت: گسترش coronavirus پاک است انتظارات تقویت رشد اقتصادی در این سال را فشار 2020 جهانی خروجی دستاوردهای خود را به کمترین میزان از زمان بحران مالی در سال 2008.

اما صندوق بین المللی پول مدیر عامل Kristalina Georgieva هشدار داد که آن سخت است برای پیش بینی فقط چگونه اثر خواهد بود: “رشد جهانی در سال 2020 خواهد شیب در زیر سطح سال گذشته اما تا چه حد آن را سقوط خواهد کرد و چه مدت تاثیر خواهد بود و هنوز برای پیش بینی دشوار است”.

او نیز کاهش یافته است می گویند که آیا افزایش بحران بهداشتی می تواند فشار اقتصاد جهانی را به رکود است.

این آخرین حرکت جهانی مالی نهادهای جهانی دولت ها و بانک های مرکزی برای محافظت از اقتصاد از تاثیر شیوع.

روز سه شنبه بانک مرکزی آمریکا به کاهش نرخ بهره در پاسخ به نصب نگرانی در مورد تاثیر اقتصادی coronavirus.

در اولین اضطراری کاهش نرخ پس از بحران مالی 2008 آمریکا فدرال رزرو کاهش نرخ بهره توسط 50 واحد به محدوده 1 درصد به 1.25%.

در اوایل همان روز هر دو از استرالیا و مالزی کاهش نرخ بهره در پاسخ به شیوع بیماری است. در همان زمان وزرای امور مالی از G7 سازمان ملل متعهد به استفاده از “تمام سیاست های مناسب ابزار” برای مقابله با تاثیر اقتصادی coronavirus.

همچنین در این هفته بانک جهانی متعهد $12bn (£9.4 میلیارد دلار) کمک به کشورهای در حال توسعه دست و پنجه نرم با گسترش coronavirus. اضطراری بسته شامل کم هزینه وام, کمک های مالی و کمک های فنی.

“چه ما در حال تلاش برای محدود کردن انتقال بیماری” گروه بانک جهانی رئیس جمهور David Malpass بی بی سی گفت.

در انگلستان انتظارات در حال رشد است که بانک مرکزی انگلستان می تواند به زودی به دنبال تغذیه با اعلام کاهش نرخ بهره در حالی که صدراعظم جدید, Rishi Sunak ممکن است استفاده هفته آینده بودجه به اعلام حمایت های مالی برای کسب و کار به عنوان آنها مقابله با شیوع کروناویروس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>