International روز است که در سراسر جهان یک رویداد است که جشن زنان دستاوردها – از سیاسی به اجتماعی – در حالی که خواستار برابری جنسیتی.

مشاهده شده است از اوایل 1900s است و در حال حاضر به رسمیت شناخته شده و هر ساله در 8 مارس (روز یکشنبه). آن را با وابسته نیست و هر گروه اما به ارمغان می آورد با هم, دولت, زنان, سازمان ها, شرکت ها و سازمان های خیریه. روز مشخص شده است در سراسر جهان با هنر اجرای, ایران, تظاهرات, شبکه رویدادها همایش ها و راهپیمایی.

اما چگونه به جشن روز شروع – و چه زنان متحد علیه این سال ؟ در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن.

چگونه شروع شد ؟

آن را دشوار است برای گفتن که دقیقا زمانی که IWD (آن را به عنوان شناخته شده) آغاز شد. ریشه های آن را می توان به سال 1908 وقتی 15,000 زنان راهپیمایی از طریق شهر نیویورک خواستار رای گیری حقوق پرداخت بهتر و کوتاه تر ساعت کار می کند.

یک سال بعد اولین ملی روز زن مشاهده شد در ایالات متحده در فوریه 28, مطابق با بیانیه حزب سوسیالیست آمریکا است.

تجمع به مناسبت روز جهانی 2016 در لاهور, پاکستان

اعتبار:
خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

منn سال 1910 یک زن به نام کلارا زتکین – رهبر ‘زنان دفتر’ برای حزب سوسیال دموکرات در آلمان – مطرح این ایده از یک روز بین المللی زنان. او پیشنهاد کرد که هر کشور باید تا جشن در یک روز در هر سال به فشار برای مطالبات خود را.

یک کنفرانس بیش از 100 زن از 17 کشور توافق کردند که به پیشنهاد او و IWD تشکیل شد. در سال 1911 آن را جشن گرفته شد برای اولین بار در اتریش, دانمارک, آلمان و سوئیس در 19 مارس ،

در سال 1913 این بود که تصمیم به انتقال IWD به 8 مارس و در آن برگزار شده است و در آن روز بوده است. این روز تنها به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل متحد در سال 1975 اما تا کنون از آن ایجاد یک موضوع در هر سال برای جشن.

در سال 2011 رئیس جمهور سابق آمریکا, باراک اوباما, اعلام مارس به ‘ماه تاریخ زنان’.

چرا ما هنوز هم آن را جشن می گیرند?

Sمیرسانند چرا که هدف اصلی – برای رسیدن به برابری جنسیتی کامل برای زنان جهان است و هنوز هم متوجه شده است. یک مسابقۀ همچنان ادامه دارد در سراسر جهان و هنوز هم حاضر نیست در برابر اعداد در کسب و کار و یا سیاست است. آمار و ارقام نشان می دهد که در سطح جهانی زنان آموزش و پرورش, بهداشت و درمان و خشونت نسبت به زنان است که هنوز هم بدتر از آن ،

با توجه به انجمن اقتصادی شکاف جنسیتی نمی دید تا 2186. در IWD زنان در سراسر جهان گرد هم می آیند به زور جهان به تشخیص این نابرابری – در حالی که همچنین با تجلیل از دستاوردهای زنان که غلبه بر این موانع.

با توجه به یک سال 2017 گزارش مجمع جهانی اقتصاد آن را هنوز هم می تواند دیگری را به 100 سال قبل از جهانی برابری شکاف بین مردان و زنان به طور کامل از بین می رود.

دموکراتیک زنان عضو کنگره پوشیدن لباس سفید برای جشن گرفتن وجود دارد که بیشتر اعضای زن از همیشه

اعتبار:
جاناتان ارنست /ایسنا

منn 2019 زنان به طور موثر کار می کرد “به صورت رایگان” از 14 نوامبر تا پایان سال به دلیل مسابقۀ. زنان نیز پرداخت می شود کمتر از نیمی از مردان در برخی از بریتانیا عمده شرکت با توجه به های اخیر مسابقۀ اعداد و ارقام.

Fیا چند سال گذشته حقوق زنان را تحت سلطه این اخبار پس از جهانی حساب و سوء رفتار جنسی ناهمواری از طریق صنایع. پس از فوران اتهامات علیه Harvey Weinstein و دیگر مردان برجسته در قدرت (و Weinstein حوزه trial) این #MeToo جنبش به صدای زنان در سوء استفاده و آزار و اذیت آنها رنج می برند, در فیلم, مد, موسیقی, سیاست و هنر.

وجود دارد, صوتی, تیتر گرفتن مبارزه برای حقوق زنان در سال 2018 با بازیگران زن اهدای پول و پوشیدن لباس سیاه در مراسم جوایز در حمایت از #TimesUp و روزنامه نگار کری Gracie عموم استعفا چین ویرایشگر بیش نابرابر پرداخت.

سال گذشته سال پیگیری مداوم با اعضای حزب دموکرات در آمریکا با پوشیدن لباس سفید در دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از ملت آدرس. به علاوه بسیاری از ملبس به روپوش قرمز به تقلید از لباس خدمتکار داستاناعتراض به ایالت آلاباما در آوردن دقیقترین قوانین سقط جنین در ایالات متحده است.

با برابری جنسیتی هنوز آشکار 167 سال دور بسیاری امیدوارند مسیر اطراف آن حقوق زنان صعود به عنوان سال همچنان ادامه دارد.

آنچه که در این سال موضوع ؟

تم برای IWD 2020 است #EachforEqual به رسمیت شناختن همه اقدامات ما می تواند به عنوان افراد برای به چالش کشیدن کلیشه مبارزه با تعصب و جشن دستاوردهای.

تیاو در سال 2020 مهم است برای برابری جنسیتی. آن است که در سالگرد 25 اعلامیه پکن و پلت فرم برای عمل پیشرفته ترین طرح برای دستیابی به برابری جنسیتی در جهان است. همچنین علائم 10 سال پس از تأسیس سازمان ملل متحد و سالگرد 20th باشد از شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه 1325 در زنان, صلح و امنیت است.

در سال گذشته موضوع #BalanceForBetter که با هدف تشویق تعادل جنسیتی در اتاق در رسانه ها و در ثروت به عنوان یک راه برای اقتصاد به رشد است. آن را تکرار هدف از این تلگراف را زنان چیست کسب و کار, مبارزات انتخاباتی – که راه اندازی در IWD 2018 برای کمک به بستن شکاف بودجه برای کارآفرینان زن در بریتانیا.

به عنوان یک نتیجه از کمپین ما و بانک ها در حال حاضر خواهد شد مجبور به انتشار به روز رسانی منظم در چه مقدار از آنها سرمایه گذاری در کسب و کارهای اجرا شده توسط زنان به عنوان بخشی از یک سری از اقدامات جدید برای کمک به کارآفرینان زن. بیشتر بخوانید درباره تلگراف را پیروزی در اینجا و یا سازمان دیده بان ویدیو زیر که در آن ما زنان ویرایشگر و کاردانی امکانات ویرایشگر کلر کوهن توضیح می دهد که همه چیز در مورد کمپین و چرا ما به آن آغاز شده است.

است وجود دارد یک بین المللی مردان روز ؟

Yes! این طول می کشد محل در 19 نوامبر هر سال است و جشن در بیش از 60 کشور در سراسر جهان است. هدف از این بعد عبارتند از: تمرکز بر مردان و پسر بچه, سلامت, بهبود, روابط جنسیتی و ترویج برابری جنسیتی و برجسته مثبت نر مدل نقش.

منt فرصتی برای جشن گرفتن دستاوردهای خود را و کمک در خصوص سهم خود را به جامعه, خانواده, ازدواج و مراقبت از کودک در حالی که برجسته تبعیض علیه آنها.

ماه نوامبر نیز یک شانس برای مردان برای شرکت در محبوب “Movember’ در مراسم خیریه با رشد موهای صورت برای, موسسه خیریه حمایت.

چگونه شما می توانید درگیر ؟

وجود دارد بسیاری از راه های شما می توانید در IWD.

1. ایجاد تعهد برای برابری

این شامل رفتن به IWD سایت و حمایت برای کمک به زنان و دختران رسیدن به جاه طلبی های خود را; تماس جنسیتی متعادل رهبری و ایجاد فرهنگ انعطاف پذیر.

2. پیوستن به یکی از بسیاری از حوادث اتفاق می افتد در سراسر جهان

این IWD سایت نشان می دهد که در آن حوادث اتفاق می افتد در کشورها و شهرها – اتمام آنچه اتفاق می افتد در نزدیکی شما را ببینید که چگونه شما می توانید شرکت. به علاوه وجود خواهد داشت یک سازمان #March4Women مارس در لندن در روز یکشنبه 8 مارس.

3. میزبان رویداد خود را

آن را هنوز هم دیر نیست. IWD را تشویق می کند مردم را به میزبان یک سخنران برجسته و ایجاد یک رویداد خود را.

چه در انگلستان اتفاق می افتد?

Tدر اینجا یک میزبان رایگان و یکی حوادث در حال وقوع در سراسر کشور از جمله مذاکرات و کارگاه های آموزشی و نمایش فیلم. سر به برکن برای دو هفته طولانی زنان جشنواره; حمام برای یک پیاده روی را از طریق شهر تاریخی; گلاسکو برای یک روز ساخت آتش و جمع آوری گیاهان دارویی در خارج از منزل بزرگ; برایتون برای ناهار به رهبری کارآفرین و طراح مد الیف کس و منچستر برای یک شب موسیقی جشن زن استعداد.

Fو یا یک لیست کامل از وقایع در منطقه محلی خود و اتمام رسمی بین المللی روز زن سایت. بلیط برای سوتبنک مرکز زنان جهان, جشنواره, وقوع 6-8 مارس نیز در کل فروش. را انتخاب کنید از بهترین های ایران, نمایشگاه ها و کنسرت, جشن زنان در سراسر جهان است.

چگونه است IWD جشن در سراسر جهان ؟

کشورهای جشن آن را در راه های مختلف. آن است که تعطیلات رسمی در تعدادی از مکان ها از جمله: افغانستان, ارمنستان, آذربایجان, بلاروس, بورکینافاسو, کامبوج چین (فقط برای زنان) و کوبا و گرجستان گینه بیسائو, اریتره, قزاقستان, قرقیزستان لائوس ماداگاسکار (فقط برای زنان) مولداوی مغولستان مونتهنگرو, نپال (فقط برای زنان) ، روسیه ، تاجیکستان ، ترکمنستان اوگاندا اوکراین ازبکستان و ویتنام و زامبیا.

کشورهای دیگر آن را جشن می گیرند در یک روش مشابه برای روز مادر با مردان ارائه همسران خود, دوست دختر, مادران و دوستان زن با گل و هدیه.

برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به internationalwomensday.com

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im