مصاحبه: چگونه Covid-19 می خنثیسازی سال از پیشرفت در کشورهای در حال توسعه

پروفسور شارلوت وات است مشاور ارشد علمی برای وزارت انکشاف بین المللی بریتانیا (Dfid) و یک عضو از دولت علمی گروه مشورتی برای شرایط اضطراری (مریم گلی).

در اینجا او به طور انحصاری به تلگراف جهانی بهداشت در ایران تیم مورد چگونه کشورهای در حال توسعه می تواند تحت تاثیر این بیماری همه گیر و چرا پاسخ بریتانیا نیاز به آدرس های داخلی و بین المللی نگرانی.

Covid-19 در حال گسترش در سراسر جهان – شما چه هستند بزرگترین ترس در رابطه با توسعه ؟

من واقعا نگران آن است که Covid بیماری همه گیر در حال رفتن به عقب برخی از توسعه دستاوردهای شده اند که زمانی در دهه گذشته است. من نگران هستم که امید به زندگی در حال رفتن به رها کردن که پیشرفت های بزرگ ما در کاهش مرگ و میر مادران خواهد بود بازگشت و این که این ویروس می تواند به سرعت گسترش در پر جمعیت زاغه مناطق که در آن اجتماعی فاصله بسیار دشوار است به رعایت بهداشت و سلامت سیستم های ضعیف است.

از نظر سلامت سیستم من فکر می کنم ما نیز به صورت گسترده تر با چالش های – به عنوان ما به درستی بسیج علیه Covid – به ارائه برنامه برای بیماری های دیگر. به عنوان مثال برای حمایت از توزیع مالاریا پشه بند و یا اطمینان حاصل شود که افراد مبتلا به HIV می تواند دسترسی به صرفه جویی در زندگی دارو. و پس از آن این خطر وجود دارد که مردم می ترسند از رفتن به مراکز درمانی در وهله اول اگر آنها فکر می کنم که آنها ناامن هستند.

اما توسعه فقط در مورد بهداشت – فقر و مسائل اقتصادی هستند و بخشی از هسته راه ما فکر می کنم در مورد توسعه است. بنابراین من هم نگران اثرات اقتصادی جهانی شوک و آنچه ممکن است چند دست کشیدن بر اثرات در کشورهای در حال توسعه.

Dfid بودجه پروژه ها در سراسر جهان از هند و پاکستان از طریق آفریقا به آمریکای جنوبی است. پس دیده می شود داده های جهانی در Covid جایی که شما فکر می کنید خواهد بود سخت ترین ضربه?

ما شده اند نظارت و حمایت از مدلسازی کار به درک چگونه به سرعت Covid ممکن است گسترش در سراسر جهان و چه شدید اثرات ممکن است. این واقعا سخت است برای گفتن که در آن خواهد بود بدترین ضربه – این یک بیماری است که می داند هیچ مرزهای و به راحتی در سراسر جهان است. اما ما نگران هستند در حال حاضر در مورد احتمال موج که به گسترش در سراسر جنوب صحرای آفریقا و ما در حال شروع به دیدن اعداد به سرعت در حال افزایش.

من فکر می کنم تنظیمات که به ویژه آسیب پذیر خواهد بود اردوگاه های پناهندگان و چگالی بالا در مناطق شهری – اغلب آن را به چالش کشیدن برای دسترسی به آب تمیز در اینجا اجازه دهید به تنهایی دریافت مراقبت های بهداشتی. به همین ترتیب ما می دانیم که چیزهایی مانند جسمی فاصله گرفتن و شستن دست ها با صابون و آب تمیز در حال بحرانی برای کنترل عفونت. اما که می تواند بسیار دشوار برای رسیدن به. ما در انگلستان کمک برای حمایت از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و دیگر سازمان های غیر دولتی است که کمک به نصب جدید دست شویی ایستگاه و انزوا و درمان مراکز در اردوگاه های پناهندگان.

Covid-19 بازدید گروه های سنی بالاتر سخت ترین. نیز وجود دارد بسیار قوی در ارتباط با چاقی و دیابت و بیماری های قلبی. چگونه می توانم به شما دیدن این بازی در کشورهای در حال توسعه در مقابل کشورهای توسعه یافته?

شده است وجود دارد بسیار فعال بحث در مورد اینکه آیا در کشورهای جنوب صحرای آفریقا که در آن جمعیت جوان تر هستند ممکن است کمتر شدید سلامت اثرات. تا کنون شدت بیماری شده است که اغلب مرتبط با سن یا داشتن بیماریهای همراه مانند چاقی و دیابت است.

اما آنچه روشن نیست این است که آیا وجود دارد دیگر بیماریهای همراه را افزایش می دهد که آسیب پذیری – به عنوان مثال سوء تغذیه. به عنوان بسیاری از شواهد و درک ما از کشورهای با درآمد بالا ما هنوز نمی دانند کامل پیامدهای اگر کسی به عنوان مثال کسی که دچار سوء تغذیه می شود Covid.

و من فکر می کنم وجود یک چالش به طور کلی در مورد درک چگونه گسترده Covid است که در بسیاری از تنظیمات به دلیل ضعف سیستم های نظارت. بسیاری از کشورها در حال تبدیل های موجود در آزمایشگاه قابلیت به Covid تست امکانات, اما اغلب وجود ندارد ظرفیت برای انجام در مقیاس بزرگ نظارت است.

به عنوان یک دانشمند آیا شما فکر می کنم وجود دارد دلیلی برای خوشبینی بیش از یک واکسن برای Covid-19 یا ما باید بهتر مدیریت انتظارات عمومی?

توسعه هر واکسن سخت است. و بله آن شده است به چالش کشیدن در موارد گذشته – ما ندارد و بسیار موثر واکسن مالاریا یا HIV.

اما از درک من در بحث با دانشمندان دیگر وجود دارد اعتماد به نفس بیشتر در مورد Covid تا حدودی به دلیل وجود تحقیقات و اوایل واکسن توسعه کار که انجام شده در دیگر برنامه های ناخواسته است که ممکن است قابل اجرا به Covid. و همچنین از آنجا که این ویروس جهش ژنتیکی کمتر به سرعت در حال – پس از آن یک مطلب ثابت هدف از چیزی شبیه به اچ آی وی است.

اما ما نمی تواند تضمین نماید ما باید یک واکسن در آینده نزدیک. اگر چه وجود دارد مقدار زیادی از تلاش برای سرعت بخشیدن به این روند و به حداکثر رساندن شانس ما.

وجود یک فشار بزرگ برای یک توافق بین المللی بر یک عادلانه توزیع واکسن و درمان Covid-19. باید به توافق رسید, چگونه ما باید اولویت کشورهای مختلف و بخش از جمعیت ؟

از نظر کلی استراتژی جهانی در Covid واکسن مهم موضوع این است که ما همکاری کنند. تحقیق و توسعه جهانی تلاش می کنیم و مطمئن سریعترین پیشرفت کار همکاری. این اطمینان خواهد داد هر نامزد می تواند کشیده به مقیاس بزرگ آزمایش. نیز وجود دارد در حال انجام برنامه ریزی در رابطه با تولید و توزیع واکسن در انگلستان و در سطح بین المللی.

من فکر می کنم بسیاری از دارو ها واقعا ثبت نام به که در حالی که بسیاری از کشورها در حال سرمایه گذاری در خود واکسن R&D در حالی که همچنین درگیر شدن در سرمایه گذاری های بین المللی – به عنوان مثال از طریق کمک به ائتلاف برای اپیدمی آمادگی نوآوری (Cepi).

اما من فکر می کنم آن را برای رفتن به واقعا مهم است که آسیب پذیر ترین افراد به اینترنت دسترسی دارند – که روشن است که سلامت کارگران باید به یک اولویت برای دریافت واکسن در آینده است. وجود یک اجماع در آن نقطه, اما من فکر می کنم وجود دارد همچنین آگاهی است که کسانی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید باید دارای اولویت از نظر دریافت یک آینده واکسن. که متفاوت از راه ما رویکرد واکسن آنفولانزا – وجود دارد یک سابقه در این راه است.

شما یک مقدار زیادی از کار در اطراف مقابله با خشونت خانگی – آیا شما فکر می کنم این بیماری همه گیر است که به تاثیر که و چگونه ؟

ما در حال دیدن گزارش ها از افزایش خشونت خانگی در بریتانیا و این احتمال وجود دارد که مسائل مشابه به ميدان آمده در کشورهای در حال توسعه به عنوان به خوبی به عنوان زنان با خشونت شرکای قادر به ترک خانه. نیز وجود دارد گسترده تر چالش زنان ممکن است در صورت از نظر دسترسی به خدمات با توجه به محدودیت در حرکت است.

در حال حاضر ما به دنبال در سراسر کل ما نمونه کارها در Dfid به فکر می کنم در مورد آنچه که توسعه به نظر می رسد در یک Covid جهان است. برای مثال می تواند ما انطباق برنامه های HIV بنابراین بیماران جمع آوری یک دیگر مجموعه ای از قرص در یک بار و لازم نیست برای رفتن به یک سیستم بهداشت بنابراین اغلب.

اساسا coronavirus مؤثر است همه چیز و ما در حال کار در سراسر نمونه کارها به پیدا کردن راه هایی برای کاهش اختلال.

کشورهای در حال توسعه مانند ویتنام و باید همه گیر طرح که اولویت مهار جدید پاتوژن از طریق تماس با ردیابی دقیق. آیا شما فکر می کنم کسانی که استراتژی ثابت کرده اند که موفق ؟ می تواند ما را از آنها یاد بگیرند?

من فکر می کنم ما واقعا در یادگیری از یکدیگر در طول این بیماری همه گیر. یکی از درس های من در حال حاضر یاد گرفته در حالی که در Dfid است به منظور جلب در تخصص دیگران – به عنوان مثال شیوع بیماری ابولا در جمهوری دموکراتیک کنگو. در این زمینه وجود دارد گسترده و گسترده تماس با ردیابی – ما شاهد در حال حاضر چگونه سازمان بهداشت جهانی را تجربه مقابله با ابولا در شکل دادن پاسخ.

یا در آفریقای جنوبی وجود دارد شده است استفاده گسترده از تست PCR به عنوان بخشی از سل پاسخ. آنها قادر به سوئیچ که تمرکز گسترده جامعه تست در Covid و کشیده شده اند در مدل پایه از مراقبت های بهداشتی به تعریف که تست جامعه از طریق آزمایش. شده است که بسیار موثر در درک که در آن عفونت هستند و برای تماس با پشتیبانی از ردیابی و جداسازی فعالیت های.

بنابراین من فکر می کنم وجود دارد بسیاری از درس های به اشتراک گذاشته شده در سراسر جهان و من می دانم که به عنوان بخشی از افزایش در دسترس بودن تست در انگلستان خواهیم بود نقشه کشی در درس های از سراسر جهان است.

برای شرایط مانند TB ابولا و تب Lassa مورد جداسازی شده است واقعا مهم است. چقدر مهم است که مورد انزوا در شکستن coronavirus انتقال زنجیر?

اساسا اگر ما می خواهیم برای کاهش گسترش Covid وجود دارد ترکیبی از اقدامات ما نیاز به. یکی از اولین این است که به اطمینان حاصل شود که ما می توانیم حفظ سلامت کارگران و که آنها قادر به درمان افراد بدون آلوده شدن. بنابراین ما باید به خوبی کنترل عفونت در بیمارستان ها – از جمله PPE, فیزیکی, فاصله و استفاده از مواد ضد عفونی کننده برای تمیز کردن سطوح به عنوان ما می دانیم که از طریق تماس با سطوح آلوده است یک مسیر انتقال می باشد.

انزوا را به وضوح آمده به یک استراتژی گسترده تر – و من فکر می کنم به خصوص برای چیزی شبیه به Covid واقعا از جنبه های مهم این است که چگونه شما محافظت از آسیب پذیر ترین و کاهش مخاطبین خود است.

اما انزوا است فقط یکی از جنبه های بسیار گسترده تر مجموعه ای از اقدامات کنترل عفونت است که شکستن زنجیره انتقال،.

چگونه پاسخ در دیگر مناطق جهان تاثیر انگلستان و چگونه این میان به خود ما استراتژی ؟

در انگلستان ما Covid پاسخ هر دو داخلی و بین المللی جزء. راه ما فکر می کنم در مورد آن این است که آنها کاملا به هم پیوسته و هدف این است که ما روش های مکمل هستند.

ما تا به حال قوی داخلی پاسخ اما به طور مشابه پاسخ کلیدی توسعه همکاران ما با هم قوی است. بنابراین هنگامی که ما در حال فکر کردن در مورد فن آوری های جدید ما نیاز به سرمایه گذاری به سود ما domesically آن نیز باید منافع بین المللی است.

در نهایت ما می خواهیم هر دو – بنابراین اگر ما توسعه سریع تشخیصی و یا یک واکسن موثر ما می خواهیم کسانی داخلی و بین المللی قطعات به کار با هم برای اطمینان از آینده جهانی دسترسی داشته باشید. این همه بسیار به هم گره خورده است که در نهایت به ایجاد جهانی امن از Covid ما نیاز به حتی آسیب پذیر ترین کشورهای جهان به امن است.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

ایندکسر