در اوج تظاهرات در بغداد در اواخر سال گذشته صدها نفر از غیر نظامیان کشته شدند. بیش از 15000 نفر مجروح شدند. معترضان کهنه ملی مربع سبقت پل ها و فضاهای عمومی به صدای نگرانی در مورد فساد ادامه داد: آمریکا حضور نظامی و حملات هواپیماهای بدون سرنشین در سراسر کشور ناکارآمد خدمات عمومی و مشکلات اقتصاد کشور را جوانان است.

خشونت علیه معترضان به نظر می رسید یک outsized پاسخ. در حال حاضر وجود دارد شواهد نشان می دهد معترضان کشته شدند یک محاسبه استراتژیک و استفاده از سبک نظامی سلاح.

دوخت هم 3D دیجیتال بازسازی تظاهرات و راه پیمایی با استفاده از فیلم های گرفته شده در میدان تحریر و Jumhuriya پل در بغداد, سازمان عفو بین الملل و درجا تحقیقات نشان داده است که نیروهای امنیتی عراق با استفاده از درجه نظامی گاز اشک آور و نارنجک به عمد ضرب و جرح و کشتن معترضان.

“نیروهای امنیتی می دانستند که چگونه مرگبار این شنیع سلاح شدند اما در ادامه به آتش در خواهد منجر به یک رشته از حداقل دو دوجین وحشتناک مرگ و میر” برایان Castner ارشد بحران مشاور در سلاح و عملیات نظامی در سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای گفت.

Castner سابق نیروی هوایی ایالات متحده دفع مواد منفجره افسر که در خدمت عراق, گفت, عصر ایران گاز اشک آور و نارنجک هرگز نباید به مردم بلکه اخراج پایین زیر کمر برای استقرار در امتداد زمین.

“آسیب های واقعا وحشتناک هنوز هم سیگار کشیدن نارنجک تسلیم در جمجمه معترضین” او گفت:. “در عفو ما تصمیم به انتشار عکس و یا فیلم ها را از آسیب, اما ما به اشتراک بگذارید CT اسکن از بیمارستان که نشان می دهد مجوف در چهره و سر باز تقسیم.”

تحلیل و بررسی—که در دسترس است به عنوان یک وب سایت تعاملی—در یک زمان می آید زمانی که ملت باقی می ماند و موجب ویرانی تظاهرات مشخص شده با شایع نافرمانی مدنی. در ماه ژانویه که خشم stoked بود توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا حمله که به کشته شدن یک ایرانی به طور کلی بیشتر تأکید ناخواسته و در عین حال قوی حضور ایالات متحده در سراسر کشور است.

Iraq protests gas
فایل عکس. عراق معترض منازعه یک قوطی گاز اشک آور شلیک شده توسط پلیس ضد شورش در میان درگیری های زیر تظاهرات ضد دولتی در سوریه Khilani میدان مرکزی بغداد سینک پل در 28 ژانویه سال 2020 است.
Photo by AHMAD AL-RUBAYE/خبرگزاری گتی ایماژ

چند فیلم گرفته شده توسط تلفن های همراه نشان می دهد معترضان را به عقب رانده توسط نیروهای عراقی با استفاده از “سیگاری” برای خنثی کردن پیشرفت جمعیت. این نارنجک M99s و M651 گاز اشک آور و نارنجک و M713 نارنجک دود تولید شده توسط ایران وزن بیش از ده برابر استاندارد کپسول های گاز و در نتیجه بدن به شدت تروما و در برخی موارد مرگ.

“فیلم ها برای تجزیه و تحلیل این گزارش به وضوح نشان می دهد یک الگوی سوء استفاده و کشنده استفاده از زور علیه عراق غیرنظامیان” براد ساموئلز, موسس شریک درجا تحقیقات نوشت: در انتشار گزارش. “این مهم است که به تجزیه و تحلیل این سلاح در رابطه با فضاهای شهری که در آنها مستقر هستند—این ویژوال تحقیقات آهنگ های عملکرد سلاح در رابطه با خیابان ها و میدان ها و فضاهای مونتاژ که در آن بسیاری کشته شده اند.”

پایتخت عراق و شهرهای عراق و کشش به شهرهای جنوبی از نجف و بصره شد flashpoint از قیام و خشونت دامن زده توسط یک گزارش از رهگیری بر نفوذ ایران در بغداد پارلمانی سالن و فراتر از آن.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im