است که ایران در پوشش آن شیوع?

بی بی سی جهان | No comments

ایران با آن مواجه است یکی از بزرگترین شیوع کروناویروس در جهان است. امروز به عنوان خانواده جشن نوروز, عید نوروز است و نگرانی در این مقیاس واقعی از این ویروس که عنوان توسط دولت و به سرعت می تواند بسیار بدتر است.

محمد در حال کار خستگی ناپذیر از شیوع کروناویروس برای نجات جان بیماران خود را. بیمارستان, دکتر, که با این نسخهها کار در شمال استان گیلان دیده است و نه خانواده اش برای 14 روز. او دهکدهای از دست همکاران. او دهکدهای از دست دوستان – از جمله خود مربی سابق خود در دانشکده پزشکی که به تازگی قربانی coronavirus.

“این فقط در بیمارستان ما. Coronavirus شیوع فلج کرده است ما کل سیستم بهداشت و درمان می گوید:” محمد.

“روحیه کارکنان بسیار کم است. خانواده های ما آنقدر نگران و ما تحت فشار بسیار زیاد است.”

محمد نام تغییر یافته است چرا که صحبت کردن در برابر دولت در ایران خطرات بازداشت. اما چند پزشکان از سراسر کشور در استانهای شمالی سخن گفته اند به بی بی سی در مورد شرایط وخیم آنها روبرو هستند و چه بد آنها فکر می کنم دولت به کار گرفته شده بحران است.

“ما حتی نمی باید به اندازه کافی ماسک. کادر پزشکی ما در حال مرگ به صورت روزانه می گوید:” محمد.

“من نمی دانم که چگونه بسیاری از مردم کشته شدند اما دولت در تلاش است تا پوشش مقیاس واقعی از بحران است. آنها دروغ در اوایل روز از وقوع.”

فقط در 16 روز Covid-19 سراسر همه 31 استان در ایران است.

در بالای این 16 کشور ادعا می کنند آنها مورد از این ویروس است که سرچشمه در ایران. آنها در عراق و افغانستان و بحرین کویت عمان لبنان و امارات متحده عربی و کانادا و پاکستان و گرجستان و استونی, نیوزیلند, بلاروس آذربایجان و قطر و ارمنستان.

با این حال منتقدان این مقامات می گویند که دولت ایران همچنان ادامه دارد به تطهیر شیوع.

در اولین اعلامیه در فوریه 19 دولت گفت: مردم نیست به نگرانی در مورد ویروس. آیت الله علی خامنه ای را متهم کرد, ایران را “دشمنان” از اغراق تهدید.

یک هفته بعد به عنوان تعداد موارد و مرگ و میر رسید, رئیس جمهور حسن روحانی تکرار رهبر کلمات و هشدار داد در برابر “توطئه و ترس از دشمنان ما”. او گفت این طراحی شده بودند را به این کشور متوقف و خواست ایرانیان برای ادامه زندگی روزمره خود و حمل به کار است.

اخیرا دولت-کنترل برنامه های تلویزیونی اعلام کرد coronavirus می تواند ما-تولیدی “bioweapon” با رهبر معظم انقلاب به tweeting در مورد “حمله بیولوژیکی”.

همانطور که از 20 مارس تقریبا از 1300 نفر کشته شده اند و نزدیک به 18000 نفر آلوده شده اند به گزارش ایران وزارت بهداشت و درمان.

ایران سومین بدترین آمار کشور چین و ایتالیا است.

پزشکان از سه تا از بدترین آمار استانهای ایران – گیلان, گلستان و Mazandarn – باید به بی بی سی گفت که تعداد بسیار کمی وجود دارد coronavirus تست کیت و لوازم پزشکی محدود هستند – از جمله اساسی داروهای مخازن اکسیژن سترون ماسک و محافظ scrubs و دستکش.

پزشکان در حال حاضر نیاز به کیت موقت بیمارستان. یکی از مراقبت های ویژه دکتر توضیح داد که چگونه او محلی استادیوم فوتبال بود که مجهز به تخت رسیدگی به سرریز از بیماران.

هر پزشک بی بی سی صحبت کرد گفت که بر اساس تجربه خود آمار رسمی باید بسیار پایین تر از واقعیت است.

یک دکتر و یک A&E پزشکی از استان گلستان می گوید: او را در بیمارستان دریافت به طور متوسط از 300 نفر در روز است. او تخمین می زند که 60 تا 70 درصد از کسانی که مبتلا به کروناویروس اما با توجه به کمبود منابع تنها کسانی که بدحال بستری هستند.

و تنها کسانی که در بیمارستان بستری هستند شمارش در آمار رسمی.

دکتر توصیف از دست داده و پنج نفر در روز به طور متوسط بیش از دو هفته گذشته. او می گوید که اغلب توسط کسی که وارد کرده است با کروناویروس تست کیت بیمار او در حال حاضر مرده است.

همچنین ویرانگر برای کادر پزشکی این است که از دست دادن خود را. متخصصان پزشکی گفت: آنها به تازگی از دست داده و تعدادی از همکاران.

یکی از دلخراش مورد بود که از 25 سال نرجس Khanalizadeh یک پرستار از شمال شهر لاهیجان که فوت نسبت به پایان ماه فوریه.

یک عکس از او رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی. اما دولت را تکذیب کرد, او مرده بود از Covid-19.

دولت با کنترل کانال های تلویزیون ادامه داد: به تصویر کشیدن یک تصویر از آسان رفتن و بی باک پزشکی کارکنان مشغول به کار در خط مقدم و شجاعانه مبارزه با ویروس ها و صرفه جویی در بیماران خود را.

اما مدت کوتاهی پس از مرگ او ایران پرستاری سازمان تایید نرجس مرده بود از coronavirus.

چگونه ویروس گسترش بسیار سریع?

با توجه به دولت وجود دارد و دو “بیمار صفر” هر دو از آنها درگذشت و در شهر قم در 19 فوریه. یکی از آن گفت: یک تاجر بود که قرارداد این بیماری در چین است.

قم به سرعت تبدیل به کانون شیوع.

شهر های مهم مقصد حج برای مسلمانان. این خانه را به این کشور اسلامی روحانیون و برخی از تساوی 20 میلیون داخلی و حدود 2.5 میلیون نفر گردشگران بین المللی در سال است. هر هفته هزاران نفر از زائران حرکت این شهرستان ادای احترام خود را با بوسیدن و لمس کردن های متعدد زیارتگاه ها و نشانه.

این ویروس به سرعت گسترش و تعداد موارد شروع به افزایش می یابد. اما در عوض از سرعت quarantining شهر, نمایندگان مقام معظم رهبری – مانند روحانی محمد سعیدی – مبارزه برای زائران به نگه داشتن در بازدید از.

“از نظر ما این حرم به محل شفا. این بدان معناست که مردم باید به اینجا می آیند برای درمان از هر دو روحی و جسمی بیماری است.”

ریچارد برنان مدیر عملیات اضطراری سازمان بهداشت جهانی (WHO) که به تازگی از قم گفت: “با توجه به ویژه ماهیت مذهبی قم با گردشگران مذهبی که از داخل و خارج ایران این ویروس به سرعت در حال گسترش در سراسر کشور است.”

او گفت: در طول سفر خود او دیده می شود “تلاش واقعی” برای افزایش عملیات در تست آزمایشگاه و بیمارستان ها در قم و تهران.

این شهر زیارتگاه در حال حاضر بسته شده است.

آیا دولت تطهیر شیوع?

فوریه شاهد دو تحول بزرگ برای کشور – 41 سالگرد انقلاب اسلامی و انتخابات مجلس است.

“روز اول که من و همکارانم ثبت شده به غیر از یک بیماری تنفسی شد و روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در روز 11 فوریه” به یاد می آورد یک ارشد دکتر که می گوید او با ارسال چند گزارش از بیمارستان خود را به ارشد بهداشت وزیران در تهران هشدار از وقوع.

“ما بر این باورند که مقامات بهداشت تصمیم به پنهان کردن این واقعیت است که coronavirus رسیده بود ایران به معمول خود را دولت حمایت کرده است.”

هر دو سالگرد رویداد و انتخابات دیده می شد به عنوان یک آزمون از دولت محبوبیت پس از شش ماه از هرج و مرج را تحمل توسط ایرانیان.

این شامل تظاهرات خشونت آمیز در ماه نوامبر پس از افزایش قیمت سوخت و افزایش تنش با آمریکا, ایران پس از حمله به یک پایگاه در عراق مسکن سربازان آمریکایی در تلافی قتل از سردار ایرانی قاسم سلیمانی.

از سقوط یک هواپیما اوکراین که منجر به مرگ تمام 176 نفر در هیئت مدیره منجر به اعتماد عمومی پس از مقامات در ابتدا تکذیب کرد هواپیما تا به حال شده است در برخورد با یک موشک.

مدت کوتاهی پس از انتخابات رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای را متهم کرد, ایران را “دشمنان” از اغراق تهدید coronavirus برای حفظ رای دهندگان دور از انتخابات.

“تبلیغات منفی راه اندازی شد, چند ماه پیش و در دو روز گذشته رسانه های خود را با استفاده از هر فرصتی برای دلسرد کردن مردم از رای خود به بهانه بیماری و ویروس” گفت که آقای خامنه ای.

اخیرا ایران, وزیر بهداشت, سعید نمکی آهنگ جدیدی از رد همه ادعاهای تاخیر در گزارش با تلویزیون دولتی اعلام کرد “این موضوع شد و بلافاصله اعلام کرد [19 Feb] با وجود این واقعیت انتخابات بود که به دلیل برگزار می شود که روز جمعه [21 Feb]”.

پنج روز پس از انتخابات تعداد موارد تایید شده توسط دولت افزایش یافته بود به 139 با 19 مرده است.

همان روز احمد Amirabadi فراهانی, یک تندرو نماینده از قم ایستاده بود تا در مجلس گفت: 50 نفر کشته شده بود در شهرستان خود را بیش از یک دوره دو هفته ای.

معاون وزیر بهداشت ایرج Harirchi را تکذیب کرد آقای فراهانی ادعا و گفت: او استعفا اگر مرگ و میر در ایستاده بود حتی نصف این تعداد است.

بعد از آن روز Harirchi دیده می شد تعریق فراوان و سرفه در یک کنفرانس مطبوعاتی در coronavirus. او بعدها اعلام کرد که او تا به حال آزمایش مثبت تبدیل شدن به اولین بار از بسیاری از مشخصات بالا ايراني سیاستمداران برای تبدیل شدن به آلوده.

Harirchi این گزارش پس از یک “بهبودی کامل” ظاهر زنده در تلویزیون در 13 مارس.

متعدد کارشناسان و روزنامه نگاران باید پیشنهاد رسمی آمار و ارقام خطرناک و گسترده ای دست کم از مقیاس واقعی از بحران در ایران از جمله بی بی سی فارسی تحقیق که تاسیس شده در یک روز تلفات به شش برابر بيشتر گزارش شده است.

اما حتی به عنوان آمار رسمی همچنان در اوج این سوال در حال حاضر برای ایرانیان این است که چگونه برای جلوگیری از ویروس.

زندگی در مستند

علیرضا پدر گذشت در اواسط ماه مارس.

“هیچ کس در خانواده ما وجود دارد زمانی که آنها به خاک سپرده شد پدر من. من حتی نمی کنید برای دیدن بدن خود را. آنها فقط به ما گفت که او می خواهم درگذشت و به خاک سپرده شده بود در یک منطقه ویژه در تهران اصلی گورستان.”

برای ایمنی علیرضا نام تغییر یافته است.

علیرضا خانواده گفته شد توسط مقامات به جمع آوری برای یک مراسم تشییع جنازه اما که آنها قادر خواهد بود به بازدید از قبر پس از پدرش به خاک سپرده شده بود.

اما پس از ورود در گورستان او گفته شد توسط کارکنان آن را امن برای ورود به این دلیل که آنها هنوز دفن بسیاری از نهادهای دیگر است.

“بحث ما بیشتر در مورد دفن پدرم از مرگ خود را,” او می گوید. “من نه مذهبی و یا حتی معنوی فرد, اما من هنوز هم این احساس عجیب و غریب در داخل به عنوان اگر ما بی احترامی پدر من.”

مقامات ایران در حال حاضر ممنوع همه مراسم تشییع جنازه بزرگ کرده است.

چندین روحانیون از جمله رهبر معظم انقلاب نیز با صدور فتوای مذهبی در برابر سنتی شستن مرده بدن برای محافظت از کسانی که مشغول به کار به عنوان “mordeshoors” – یا بدن-واشر.

به عنوان کسی که برای تماس های بین المللی “فوری و اقدام تهاجمی” ایران پاسخ در ادامه به سقوط کوتاه از اقدامات اجرا شده در کشورهایی مانند چین یا ایتالیا.

مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه بسته شده اند, فوتبال, مسابقات لغو و در مقیاس بزرگ ضد عفونی مبارزات انتخاباتی را آغاز کرده است در شهر تهران. همه ایرانیان توصیه شده است در مقابل سفر و گفت: به ماندن در خانه. و برای اولین بار از زمان استقرار جمهوری اسلامی در سال 1979 در نماز جمعه لغو شده اند.

در تلاش برای جلوگیری از گسترش این بیماری در سر می برند زندان 155,000 زندانیان نیز به طور موقت منتشر شد. این شامل زندانیان سیاسی بسیاری از آنها هستند که در سلامت فقیر در میان آنها انگلیسی-Iranian خیریه کارگر نازنین Zaghari-Ratcliffe.

اکثر ساختمان های دولتی و ادارات و بانک ها باز باقی می ماند.

حتی برای طبقه متوسط ایرانیان مانند معلمان بازنشسته فاطمه و شوهرش نیست – نام – می گویند مشکل این است که اکثر مردم هنوز هم متکی به پول نقد برای خرید همه چیز را از مواد غذایی به سوخت.

“ما باید برای رفتن به بانک برای جمع آوری ماهانه بازنشستگی. ما در حال انتظار برای دریافت, نوروز ایرانیان در سال جدید] کمک هزینه ویژه در روزهای آینده.”

بسیاری از کارشناسان پزشکی در داخل و خارج از ایران می گویند مگر اینکه دولت برقرار شفاف حادثه ارقام و حرکت به قرنطینه تمام شهرها مانند قم ویروس خود ادامه خواهد داد به فلج کل کشور است.

رئیس جمهور روحانی بارها گفت دولت نمی خواهد جای شهرهای تحت مستند و به صورت “تمام مغازه ها را باز باقی می ماند و هر کس به ادامه انجام کسب و کار” یک تصمیم بسیاری بر این باورند به سادگی است چرا که ایران نمی تواند استطاعت به انجام در غیر این صورت. تحریم ها را ویران کرده اند این اقتصاد است.

جدید فارسی سال است که این کشور بزرگترین جشنواره سالانه. آیت الله خامنه ای استفاده از این رویداد به ستایش این کشور را “خیره کننده” فداکاری در پاسخ به شیوع بیماری.

برای فاطمه آن هرگز به نظر می رسید کمتر از یک لحظه به جشن می گیرند.

“در تمام زندگی من من نمی همیشه به یاد داشته باشید به ماندن در خانه به تنهایی برای نوروز. حتی در طول جنگ وقتی صدام شروع به حمله به شهرهای با موشک های ما را به دیدار یکدیگر آمدهاند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>