جمال Khashoggi: ترکیه به اتهام 20 سعودی ها بر قتل روزنامه نگار


ترکیه شارژ 20 مظنون بیش قتل عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi در استانبول در ماه اکتبر 2018.

گفته دادستان کیفرخواست متهم سابق عربستان معاون رئیس اطلاعات احمد اسیری و سلطنتی سابق دستیار سعود القحطانی با تحریک این قتل است.

18 دیگران را متهم به انجام “عمدی و کشتن هیولا” در داخل کنسولگری عربستان.

سازمان های اطلاعاتی غربی بر این باورند که به دستور شاهزاده محمد بن سلمان – چیزی که او را انکار می کند.

  • راز نوار از جمال Khashoggi قتل
  • جمال Khashoggi: همه شما نیاز به دانستن در مورد مرگ

یک گزارشگر ویژه سازمان ملل می گوید Khashoggi بود “قربانی عمدی, عمد, اعدام یک قتل فراقضایی که دولت عربستان سعودی مسئول است”.

در زمان مرگ او 59 سال کار کرده و واشنگتن پست و تا به حال تبدیل شدن به یک منتقد برجسته از دولت عربستان.

عربستان مقامات سرزنش “operation rogue” برای Khashoggi مرگ است. در ماه دسامبر یک دادگاه در عربستان محکوم به اعدام پنج unnamed مردم به مرگ و حبس سه بیش از این قتل است.

چه اتهاماتی ؟

با توجه به کیفرخواست و اعلام شده توسط دادستان در استانبول در روز چهارشنبه احمد اسیری و سعود القحطانی بودند به اتهام “تحریک عمدی و کشتن هیولا باعث عذاب”.

دادستان’ متهم شده 18 نفر دیگر از انجام قتل از جمله یک عضو گارد سلطنتی عربستان, یک متخصص پزشکی قانونی و عربستان مقام اطلاعاتی است که سفر با تاج شاهزاده محمد در گذشته است.

این اتهامات بر اساس اظهارات شاهدان یک تجزیه و تحلیل از Khashoggi دیجیتال دستگاه و سوابق افراد ورود و خروج از ترکیه در بیانیه ای گفت:.

عربستان سعودی هنوز رتبهدهی نشده است ساخته شده یک نظر عمومی در مورد کیفرخواست.

چه اتفاقی افتاد به جمال Khashoggi?

روزنامه نگار – که رفته بود به تبعید در ایالات متحده در سال 2017 – رفت و به کنسولگری عربستان در استانبول در 2 اکتبر 2018 به دنبال مقالات به ازدواج با نامزدش خدیجه Cengiz.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

محققان بر این باورند که او به عنوان منتظر خارج 59 ساله به قتل رسید و سپس آن را تجزیه کرد. Khashoggi را باقی می ماند و هرگز در بر داشت.

وحشتناک قتل شوکه جهانی و سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه اگنس Callamard گفت: هیچ مدرک معتبری که تاج شاهزاده محمد و دیگر در سطح بالا مقامهای سعودی بودند به صورت جداگانه مسئول است.

او نامیده می شود به صورت مستقل و بی طرف بین المللی پرس و جو.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de