جف بزوس و Elon Musk برنده ناسا قرارداد 2024 ماه ماموریت

ناسا در حال تبدیل به صنعت خصوصی برای اولین قمری landers برای فضانوردان در نیم قرن با سه رقیب کاملا متضاد نسخه.

ناسا مدیر جیم Bridenstine روز پنجشنبه اعلام کرد سه شرکت است که توسعه ساخت و پرواز قمری landers با هدف بازگشت فضانوردان به ماه در سال 2024 و در نهایت به مریخ است.

این شرکت SpaceX در هاوتورن کالیفرنیا به رهبری Elon Musk; Blue Origin در کنت واشنگتن تاسیس شده توسط آمازون جف بزوس; و Dynetics یک هانتسویل آلاباما شرکت تابعه از Leidos. در مجموع این قرارداد به صورت اولیه 10 ماه دوره مجموع $967 میلیون نفر است.

“این آخرین قطعه ای است که ما نیاز به منظور رسیدن به ماه” توسط 2024, Mr Bridenstine گفت.

او اشاره کرد این خواهد بود که اولین کاوشگر قمری پس از آخرین ماه ماموریت آپولو در سال 1972 است.
جف بزوس اعلام کرد آبی ماه قمری فرود خودرو برای ماه


اعتبار: AFP

بیش از 10 ماه هر شرکت پالایش آن مفهوم و ناسا تصمیم خواهد گرفت که کاوشگر به آزمون اول. آقای Bridenstine گفت: ناسا با شرکت است که دارای بالاترین احتمال موفقیت تا سال 2024.

ناسا را تکیه خود را در آن کپسول اوریون و فضا راه اندازی سیستم megarockets – هنوز هم در حال توسعه – به پرتاب فضانوردان به ماه.

دو شرکت بوئینگ و ویوانسه را در قیمتهای اما حذف شد در اوایل ترک سه اعطا قرارداد. Blue Origin رو بیش از نیمی از کل مبلغ – $579 میلیون – بیش از چهار برابر بیشتر از SpaceX را 135 میلیون دلار. Dynetics در بین بود با $253 میلیون.

SpaceX پیشنهاد کشتی فضایی کاوشگر بلند است که فضانوردان را با استفاده از یک آسانسور برای رسیدن به و از سطح ماه است. Blue Origin نسخه می آید با یک نردبان با توجه به هنری تفاسیر. این Dynetics کاوشگر بسیار پایین به زمین است که تنها در چند مرحله مورد نیاز مانند یک ایوان جلو و یک ویژگی است که ناسا به نمرات بالا برای ایمنی و بهره وری.
ایلان ماسک بنیانگذار SpaceX

SpaceX با استفاده از کشتی فضایی خود را فضاپیما – هنوز تحت توسعه در تگزاس – و آن راکت خود را. Blue Origin و Dynetics در حال همکاری با پیمانکاران فرعی متعدد از جمله تجاری راه اندازی شرکت.

رفتن, تجاری, Mr Bridenstine گفت: رانندگی خواهد شد در حالی که افزایش هزینه های دسترسی. آن را می سازد از ناسا تجاری محموله و خدمه های ایستگاه فضایی بین المللی. فقط در ماه نوامبر گذشته SpaceX و منبع آبی در میان شرکت هایی که برنده قرارداد را تحویل محموله به ماه.

ناسا می خواهد جدید آرتمیس ماه-فرود برنامه به پایدار بر خلاف آپولو با ماموریت های متعدد و مکان های مختلف بر روی سطح ماه است. در حالی که تنها یک شرکت حمل خواهد شد اولین زن و مرد بعدی به سطح ماه با شرکت بیش از مسافت های طولانی و مسئولان اشاره کرد.

با یادگیری چگونه به کار و زندگی در جهانی دیگر – ماه – ناسا خواهد بود بهتر مجهز به نهایت ارسال فضانوردان به مریخ, آقای Bridenstine گفت.

در یک تلفنی با خبرنگاران آقای مشک در آغوش این “پتانسیل فوق العاده هیجان انگیز آینده در فضا با یک پایگاه بر روی ماه و در نهایت ارسال به مردم و داشتن یک خود کفا شهرستان در مریخ است.”

Dynetics’ معاون رئیس جمهور از فضای سیستم های کیم Doering گفت تیم او هیجان زده است که نه فقط در مورد 2024 اما در دراز مدت قمری اقتصاد است.

و آبی منشاء اجرایی باب اسمیت بود که در میان کسانی که خواستار آن یک روز تاریخی. “رفتن به ماه است به همین دلیل ما به این کسب و کار,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر