کنیا و رئیس جمهور سابق دانیل arap وزارت امور داخله درگذشت در سن 95.

او دیده می شد توسط منتقدان به عنوان یک مستبد حاکم برگزار شد که در به قدرت برای 24 سال اما متحدان خود اعتبار او برای حفظ ثبات در شرق آفریقا وزارت امور خارجه.

وزارت امور داخله پا را در سال 2002 پس از اینکه قانون اساسی محروم از در حال اجرا برای بیشتر مدت است.

او در این کشور رئیس جمهور دوم پس از مصرف بیش از مرگ جومو کنیاتا در سال 1978.

در دفتر او می ترسید و تحسین در اندازه گیری برابر شد و متهم به نقض حقوق بشر. وزارت امور داخله معرفی چند سیاست حزب در سال 1991 اما پس از آن انتخابات خدشه دار شد با تقلب.

  • به روز رسانی های زنده و واکنش های
  • اگهی: Daniel arap وزارت امور داخله

او یک سیاستمدار پوپولیست های بیشتر از کنیا برای اولین بار رئیس جمهور جومو کنیاتا و میراث او شد و مخدوش با رکود اقتصادی و اتهامات فساد.

وزارت امور داخله به دنیا آمد و در 2 سپتامبر سال 1924 به کشاورزی خانوادگی بود که یک متحد نزدیک کنیاتا در اجرا به کنیا استقلال در سال 1963.

او به عنوان صفحه اصلی امور وزیر از سال 1964 و در سال 1967 او در این کشور معاون رئیس جمهور.

تا معرفی, چند, حزب, سیاست, وزارت امور داخله بود unopposed به عنوان رئیس جمهور در انتخابات در سال 1983 و در سال 1988.

او انتخاب شد برای بیشتر از دو دوره در سال 1992 و 1997 در نظر سنجی که به طور گسترده ای به عنوان تقلب.

در حالی که رئیس جمهور او به نظر می رسد به تسلط تقریبا در هر جنبه ای از زندگی تصور با کمک رسانه دولتی.

منتقدان خود را ببینید حکومت خود را به عنوان سال های از دست رفته زمانی که کنیا شد bedevilled با فساد قومی درگیری ها و نقض حقوق بشر.

آنها می گویند او مانع پیشرفت اقتصادی توسط شخصی دولت با استفاده از منابع دولتی به جایزه وفاداران و خودداری آنها را به مجازات کسانی که پا خط.

برای مثال جاده ها و کارخانه ها دیده می شد به عنوان هدیه داده می شود و پاداش برای جوامع اگر خود را بالا سیاستمداران کار خود را با حزب حاکم Kanu. این تثبیت یک فرهنگ سیاسی حمایت تبدیل شده است که بخشی از کنیا سیاست است.

اما مدافعان وزارت امور داخله میراث نقطه به نقطه خود را اغلب تکرار خط که او نگه داشته کنیا “صلح آمیز” در حالی که چندین کشور آفریقایی بودند دچار نزاع.

به خاطر سپردن وزارت امور داخله

دیکنز Olewe بی بی سی نیوز آنلاین

بحث در مورد چگونگی بزرگداشت خواهد سوگواری وزارت امور داخله به مدت ها قبل از او شکست اخیر خود مشکلات بهداشتی است.

95 سال بود دوست داشتم و منفور در اندازه; حامیان او خواهد سوگواری او را به عنوان یک وطن پرست و یک کمال سیاستمدار که آنها از روی علاقه با نام مستعار “استاد سیاست” اما به دیگران را انتخاب کنید به یاد داشته باشید او را به عنوان یک دیکتاتور.

مدافعان وزارت امور داخله را به او اغلب تکرار خط که او نگه داشته کنیا “امن و صلح آمیز” اشاره کرد که در حالی که چندین کشور آفریقایی شد imploding به جنگ داخلی در این کشور پایدار باقی مانده است.

هر کدام نسخه از وزارت امور داخله است که مورد علاقه, میراث یکی از آخرین بازمانده از رهبران استقلال زندگی می کند به عنوان بسیاری از امروز سیاستمداران بالا از جمله رئیس جمهور اوهورو کنیاتا و معاون او ویلیام Ruto شد protégés دوم رئیس جمهور.

کنیا تغییر کرده است بسیاری از Moi چپ اما تاثیر و نفوذ او هنوز هم می تواند احساس می شود.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de