لیزر می تواند به سطوح فلزی کشتن باکتری ها فورا مطالعه جدید می گوید

محققان یک لیزر درمانی روش قادر به تبدیل سطوح فلزی و اجازه می دهد آنها را فورا به کشتن باکتری ها در تماس است.

دانشمندان دانشگاه پوردو روز پنجشنبه اعلام کرد که آنها تا به حال طراحی و توسعه یک روش برای ایجاد ریز بافت بر روی سطح مس به فلز توانایی بلافاصله کشتن باکتری های خطرناک از جمله آنتی بیوتیک مقاوم MRSA. تحقيق در پردیو را Birck فناوری نانو مرکز و در اصل منتشر شده در مجله مواد پیشرفته رابط در ماه فوریه است.

“مس استفاده شده است به عنوان یک ضد میکروبی مواد برای قرن ها. اما به طور معمول طول می کشد ساعت برای بومی سطوح مس به کشتن باکتری ها” دانشگاه استادیار مهندسی مواد رحیم رحیمی گفت: در آزادی مطبوعات. “ما به توسعه یک مرحله ای لیزر-texturing روش است که به طور موثر باعث افزایش باکتری ها-قتل خواص مس سطح.”

بافت بودند اچ به سطوح فلزی با لیزر, افزایش کلی سطح منطقه و ایجاد باکتری ها را به تماس مستقیم با سطح است که پس از کشته شدن عوامل بیماری زا فورا.

محققان بر این باورند که درمان می تواند به راحتی اعمال می شود به بهبود ایمپلنت های پزشکی مانند مفصل ران و یا زانو, تعویض, دادن ایمپلنت توانایی به راحتی با اتصال با بدن سلول های استخوان. این روش نیز اعمال شده است به مواد دیگر از مس از جمله مواد که ممکن است در زخم پانسمان.

textured samples
مس و تیتانیوم فلزی نمونه که درمان شده اند برای تغییر بافت در طرف راست فقط نمایش داده شود با آب در هر دو اصلاح شده و اصلاح نشده طرف.
دانشگاه پردیو عکس/ارین Easterling

باکتری ها تبدیل شده اند که مقاوم به آنتی بیوتیک خواهد بود بی دفاع در برابر تغییر سطوح. پوشش دستگیره های درب و سطوح دیگر به ویژه در تنظیمات مانند بیمارستان ها می تواند کمک کند تا حد زیادی کاهش عفونت های جدید.

“مقاومت به آنتی بيوتيک ها یک چالش بزرگ در حال حاضر وجود دارد ویروسهای و اشکالات که در حال تبدیل شدن به تهاجمی تر آنتی بیوتیک ها موثر هستند و در آنها گفت:” رحیمی. “ما در حال توسعه فن آوری است که اجازه می دهد تا ما را به تغییر سطح فلز توسط لیزر اصلاح سطح به منظور افزایش خواص ضد میکروبی.”

بر خلاف درمان های دیگر است که تلاش کرده اند به منظور افزایش خواص ضد میکروبی از فلز با پوشش سطوح فرآیند جدید است استفاده از بهبود خواص فلز بدون اضافه کردن هر چیزی.

“چیز خوب در مورد رویکرد ما این است که آن چیزی است که [ما] اضافه کردن به سطح پس هیچ نوع مواد اضافی مورد نیاز بدون آنتی بیوتیک هیچ اسپری پوشش” رحیمی گفت. “این فقط اصلاح بومی سطح مواد است.”

دانشمندان هشدار داد که روش فعلی خواهد شد موثر در برابر ویروس ها از جمله یک مسئول فعلی COVID-19 بیماری همه گیر. باکتری ها به مراتب بزرگتر از ویروس ها و مشخص نیست که آیا این درمان می تواند با موفقیت اقتباس به کار در برابر عوامل بیماری زا به عنوان یک ویروس.

نیوزویک رسیده به رحیمی برای اضافی اما نه دریافت پاسخ در زمان برای انتشار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de