آخرین وعده غذایی ‘فوق العاده و حفظ’ زره پوش-روکش دایناسور که درگذشت 110 میلیون سال پیش نشان داد توسط دانشمندان

محققان نشان داده اند چه از 2800 پوند زره پوش-روکش دایناسور خوردند برای آن آخرین وعده غذایی قبل از آن جان حدود 110 میلیون سال پیش.

در سال 2011 معدن به طور تصادفی کشف بقایای فسیل یک دایناسور نمونه به نمایندگی از گونه Borealopelta markmitchelli—یک نوع از nodosaur—در یک سایت نزدیک به فورت مک موری در آلبرتا, کانادا.

پس از کشف یک تیم از دانشمندان در کانادا از سلطنتی Tyrrell Museum of Palaeontology, Brandon دانشگاه و دانشگاه ساسکاچوان (USask) شروع به بررسی بسیار خوبی حفظ نمونه که فسیل محتویات معده مانده تا به این روز به عنوان یک فوتبال-توپ-به اندازه جرم است.

“پیدا کردن واقعی حفظ محتویات معده از یک دایناسور فوق العاده نادر است و این معده بهبود از مومیایی nodosaur توسط موزه تیم است که تا بحال بهترین و حفظ دایناسور معده داشت تا کنون به تاریخ” جیم Basinger, یکی از دانشمندان از USask در بیانیه ای گفت:.

“زمانی که مردم با دیدن این صحنه های فسیلی و می گفت که ما می دانیم آنچه در آن آخرین وعده غذایی بود چرا که معده خود شد تا به خوبی حفظ شده در داخل اسکلت آن را تقریبا به ارمغان بیاورد وحش بازگشت به زندگی برای آنها ارائه یک نگاه اجمالی از چگونگی حیوانات در واقع انجام آن فعالیت های روزانه که در آن زندگی می کردند و چه آن ترجیح داده شد.”

در یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن سلطنتی علوم گسترشمحققان نشان می دهد که دایناسور آخرین وعده های غذایی تشکیل شده بود تقریبا به طور کامل از سرخس ارائه دقیق ترین و در عین حال بینش رژیم غذایی از گیاه خوار زندگی می کنند بیش از 110 میلیون سال پیش.

“آخرین وعده غذایی دایناسور ما بیشتر بود برگ سرخس—88 درصد جویده برگ مواد و هفت درصد ساقه و شاخه های” دیوید گرین یکی دیگر از نویسنده این مطالعه از براندون دانشگاه در بیانیه ای گفت.

“هنگامی که ما به بررسی مقاطع نازک معده مطالب زیر میکروسکوپ, ما شوکه شده بودند برای دیدن زیبایی حفظ و مواد گیاهی غلیظ. در دریایی سنگ ما تقریبا هرگز چنین عالی حفاظت از برگ از جمله میکروسکوپی اسپور تولید sporangia از سرخس.”

تجزیه و تحلیل محتویات معده پیشنهاد کرد که دایناسور بود خوار ضربه زننده بیشتر انتخاب به خوردن انواع خاصی از سرخس—شناخته شده به عنوان leptosporangiates—بیش از دیگران است که می شده اند شایع در حیوانات و محیط زیست, در آن زمان, با توجه به مطالعه است.

در حالی که مطالعات قبلی به رژیم غذایی از دایناسورهای گیاه خوار شواهد نشان از دانه ها و شاخه های کوچک در روده آنها فراهم نیست نشانه ای که بچه ها از گیاهان و حیوانات غذا خوردن شدند. دیرینه شناسان به مدت طولانی به حال به توسل به حدس و گمان وقتی که می آید به تعیین رژیم غذایی از دایناسورهای گیاه خوار را بر اساس ویژگی های از قبیل دندان و فک شکل همچنین به عنوان شناخته شده در دسترس بودن گیاهان خاص.

Borealopelta markmitchelli, dinosaur
هنرمند تصویر از Borealopelta markmitchelli دایناسور خوردن سرخس.
© تصویر توسط جولیوس Csotonyi © سلطنتی Tyrrell Museum of Palaeontology

“این مطالعه جدید تغییرات آنچه ما در مورد رژیم غذایی از دایناسورهای گیاه خوار,” رویال Tyrrell موزه palaeontologist کالیب قهوه ای در بیانیه ای گفت:. “یافته های ما نیز قابل توجه برای آنها چه می توانید به ما بگویید که در مورد حیوانات و تعامل با محیط زیست خود اطلاعات ما معمولا نمی کنید فقط از اسکلت دایناسور.”

علاوه بر مواد گیاهی نویسندگان نیز شناسایی فراوانی از زغال چوب در معده محتویات این دایناسور نشان می دهد که حیوانات زندگی می کردند در یک محیط که در معرض آتش سوزی به طور منظم.

“قابل توجه است كه ذغال در معده از سوخته کارخانه قطعات نشان می دهد که حیوان مرور در به تازگی سوخته منطقه و در نظر گرفتن مزیت های اخیر آتش و خیط و پیت کردن از سرخس که غالبا ظهور در سوخته چشم انداز” گرین وود گفت.

“این اقتباس به یک آتش سوزی, محیط زیست این است که اطلاعات جدید است. مانند بزرگ گیاه خوار امروز زنده مانند گوزن و گوزن و فیل در آفریقا این nodosaurs خود را تغذیه می توانست به شکل پوشش گیاهی در چشم انداز احتمالا حفظ بیشتر در مناطق باز با خود چرا.”

تجزیه و تحلیل محتویات معده حتی روشن جدید بر روی حیوانات از مرگ نشان می دهد که باید آن رخ داده است در مدت کوتاهی پس از آخرین وعده غذایی است.

“گیاهان به ما یک ایده بسیار بهتر از فصل از حیوانات و آنها را نشان می دهد که آخرین وعده غذایی و حیوانات و مرگ و دفن همه اتفاق افتاده در اواخر بهار تا اواسط تابستان” براون گفت.

“این یافته ها ما را قادر به استنتاج در مورد محیط زیست از حیوانات از جمله چگونه انتخابی آن را در انتخاب کدام گیاهان برای غذا خوردن و چگونه آن را ممکن است بهره برداری جنگل, آتش, رشد مجدد. آن را نیز کمک در درک دایناسور هضم و فیزیولوژی.”

با توجه به تحقیقات برجسته در CBC مستند دایناسور سرد مورداین دایناسور ممکن است غرق در سیل و بدن خود را شسته شد به گسترده داخلی که دریا پس از قطع حق را از طریق شمال قاره آمریکا پوشش این منطقه است که در حال حاضر در آلبرتا.

هنگامی که دایناسور غرق شده بود به بستر دریا شد پوشش در گل و کمک به حفظ آن در شرایط استثنایی برای بیش از یک صد میلیون سال تا کارگران معدن به طور تصادفی کشف باقی می ماند در طول کار در Suncor هزاره باز گودال معدن در حدود 17 کیلومتری شمال فورت مکمورری در آوریل 2011.

در واقع مشهور Borealopelta markmitchelli نمونه—که شده است بر روی صفحه نمایش در رویال Tyrrell موزه پس از 2017—در نظر گرفته شده است به بهترین و حفظ nodosaur فسیلی تا کنون یافت. Nodosaurs یک خانواده به شدت زرهی دایناسورها که زندگی بین اواخر ژوراسیک (حدود 163 به 145 میلیون سال پیش) و کرتاسه (حدود 145 به 66 میلیون سال پیش) دوره در آنچه در حال حاضر در شمال امریکا و اروپا و آسیا و آفریقا و قطب جنوب است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de