Led Zeppelin در دوشنبه متقاعد دادگاه تجدید نظر آمریکا برای بازگرداندن حکم هیئت منصفه که آن را سرقت باز ریف گیتار برای “Stairway to Heaven” از مبهم آهنگ نوشته شده در چهار سال قبل است.

در یک 9-2 تصمیم 9th ما مدار دادگاه تجدید نظر در سان فرانسیسکو گفت: خواننده رابرت گیاه و گیتاریست جیمی صفحه 1971 rock anthem نیست تجاوز “برج ثور” نوشته شده توسط گیتاریست سفت ولف از گروه روح.

“محاکمه و دادگاه تجدید نظر شده است تا صعود ‘Stairway to Heaven,'” مدار قاضی مارگارت McKeown نوشت برای اکثریت است.

ولف که به عنوان انجام, سفت, کالیفرنیا, غرق در سال 1997 اما یک متولی برای املاک خود را به دنبال خسارت بالقوه رسیدن به میلیون ها دلار.

“بدیهی است که دادگاه اشتباه کردم” امانت وکیل فرانسیس Malofiy گفت: در یک مصاحبه. “این یک ضرر بزرگ برای سازندگان و کسانی که قوانین کپی رایت به معنای محافظت می کند.” Malofiy گفت که او ممکن است درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی ایالات متحده.

وکلای Led Zeppelin بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

این تصمیم در پنج سال مورد یک پیروزی برای صنعت موسیقی هنوز هم در مبارزه با خرید اینترنتی از 2015 که حکم Robin Thicke و Pharrell Williams’ 2013 سر و صدا “Blurred Lines” کپی Marvin Gaye را 1977 آمار “کردم آن را.”

هیئت منصفه اعطا Gaye کودکان $7.4 میلیون دلار بود که بعد از آن کاهش می یابد به 5.3 میلیون دلار. خواننده کتی پری جذاب a $2.8 میلیون حکم رسیده در ماه اوت گذشته در یک جداگانه مورد کپی رایت بیش از آهنگ “اسب سیاه.”

ولف متولی مایکل Skidmore گفت: “پلکان” و “برج ثور” تا به حال مشابه آکوردهای که ممکن است صفحه نوشته شده است “پلکان” پس از شنیدن “برج ثور” در حالی که Led Zeppelin و روح سفر با هم.

در ماه ژوئن سال 2016 حکم هیئت منصفه نشان داد در حالی که گیاه و صفحه تا به حال دسترسی به “برج ثور” ریف آن بود و نه ذاتا شبیه به “پلکان.”

هیئت منصفه اجازه نداشتند به گوش دادن به “برج ثور” و روز دوشنبه تصمیم بر این و دیگر خطاهای ادعا نمی نیاز به یک محاکمه جدید.

از همه مهمتر دادگاه تجدید نظر در حال غرق خود را “معکوس نسبت” حکومت که می گوید: دسترسی بیشتر ترانه سرایان باید برای زودتر آثار پایین تر از نوار برای اثبات شباهت قابل توجهی.

McKeown گفت: قانون “مخالف منطق” با توجه به مفهوم دسترسی تبدیل شده است “به طور فزاینده ای رقیق شده” را به عنوان آهنگ های بیشتری در دسترس در Netflix و Spotify در و یوتیوب و سیستم عامل های دیگر.

او همچنین گفت: minor آهنگ شباهت ممکن را پشتیبانی نمی کند نقض می کند. “ما هرگز تمدید حفاظت از کپی رایت فقط چند یادداشت,” او نوشت.

پنج شش دادگاه تجدید نظر فدرال در نظر گرفتن معکوس نسبت به قانون در حال حاضر آن را رد کند. 9 مدار را پوشش می دهد کالیفرنیا و هشت دیگر کشورهای غربی.

مورد Skidmore v Led Zeppelin et al, 9th ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر شماره 16-56057.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im