مرگ یک دکتر چینی که در تلاش برای هشدار در مورد شیوع کروناویروس را برانگیخته سطح بی سابقه ای از خشم و غم و اندوه در چین است.

Li Wenliang درگذشت پس از ابتلا به ویروس در حالی که درمان بیماران در ووهان.

در ماه دسامبر گذشته او با ارسال یک پیام به همکار پزشکان هشدار ویروس او فکر می کردم شبیه سارس – یکی دیگر از کشنده coronavrius.

اما به او گفته شد توسط پلیس به “توقف ساخت نظر نادرست” و مورد بررسی قرار گرفت برای “گسترش شایعات”.

خبر مرگ او را به ملاقات با یک غلیان احساسات شدید از غم و اندوه در رسانه های اجتماعی چینی سایت Weibo – اما این به سرعت تبدیل به خشم.

وجود دارد در حال حاضر شده است در برابر اتهامات دولت کم اهمیت جلوه دادن شدت ویروس – و در ابتدا تلاش برای آن را مخفی نگه دارید.

Dr Li مرگ است سوخت این بیشتر و باعث گفتگو در مورد فقدان آزادی بیان در چین است.

این کشور در مبارزه با فساد بدن است در حال حاضر گفت: آن را باز خواهد شد بررسی “مسائل مربوط به Dr Li”.

دولت چین قبلا اعتراف کرد “کاستی ها و کمبودهای” در پاسخ به این ویروس است که در حال حاضر به کشته شدن 636 مردم و آلوده 31,161 در سرزمین اصلی چین است.

با توجه به سایت چینی گلابی تصویری Dr Li همسر است که به دلیل تولد در ماه ژوئن.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

چه واکنش های عمومی بوده است ؟

رسانه های اجتماعی چینی بوده و آب گرفتگی با خشم آن سخت است به یاد یک رویداد در سال های اخیر است که باعث شده تا آنجا غم و خشم و بی اعتمادی در برابر دولت است.

دو روند هشتگهای در سایت “ووهان دولت مدیون دکتر لی Wenliang و عذرخواهی” و “ما می خواهیم آزادی بیان”.

هر دو هشتگ به سرعت سانسور. وقتی BBC جستجو Weibo روز جمعه صدها نفر از هزاران نفر از نظرات شده بود پاک کرد. تنها تعداد انگشت شماری باقی می ماند.

“این است که مرگ یک whistleblower. این است که مرگ یک قهرمان” گفت: یک نظر on Weibo.

بسیاری از آنها در حال حاضر گرفته شده برای ارسال زیر هشتگ “می تواند به شما در مدیریت, آیا می دانید که؟” – اشاره به نامه دکتر لی گفته شد به ثبت نام در زمانی که او متهم به اخلال در “نظم اجتماعی”.

این نظرات را به طور مستقیم به نام او – اما گفتن از نصب خشم و بی اعتمادی نسبت به دولت است.

“فراموش نکنید که چگونه شما احساس می کنید در حال حاضر. فراموش نکنید که این خشم. ما نباید اجازه دهید این اتفاق می افتد دوباره گفت:” یک نظر on Weibo.

“حقیقت را همیشه به عنوان یک شایعه. چه مدت شما در حال رفتن به دروغ ؟ چه چیز دیگری شما را مجبور به پنهان کردن?” دیگری گفت.

“اگر شما عصبانی هستید و با آنچه می بینید ایستاده تا” یکی گفت. “به جوانان این نسل قدرت تغییر با شما است.”

حماسه سیاسی فاجعه

تجزیه و تحلیل توسط استفان McDonell, BBC News, پکن

مرگ دکتر لی Wenliang شده است یک قلب شکستن لحظه برای این کشور است. برای رهبری آن را حماسه سیاسی فاجعه است.

آن را میسازد لخت بدترین جنبه های چین فرماندهی و کنترل سیستم های تحت حکومت خلق چین و حزب کمونیست باید به نابینا به آن را ببینید.

اگر پاسخ شما به سلامتی خطرناک اضطراری برای پلیس به آزار و اذیت یک دکتر در تلاش برای ضربه سوت سپس ساختار خود است و بدیهی است که شکسته.

شهردار این شهرستان – برای رسیدن به بهانه — گفت: او نیاز به ترخیص کالا از گمرک به انتشار اطلاعات بحرانی که همه همه مردم حق دریافت خواهید کرد.

در حال حاضر پزشکان چرخش و سانسور سعی خواهد کرد برای پیدا کردن یک راه برای متقاعد کردن 1.4 میلیارد نفر که دکتر لی از مرگ است نه یک مثال روشن از این محدودیت به این حزب توانایی مدیریت شرایط اضطراری – در هنگام باز بودن می تواند صرفه جویی در زندگی و محدود کردن آن می تواند کشتن.

مردم چین در حال رفتن به گرفتن برخی از قانع کننده باشد.

چگونه از مرگ اعلام کرد?

وجود سردرگمی بیش از زمانی که دقیقا دکتر لی تا به حال در واقع مرده است.

او در ابتدا اعلام کرد مرده در 21:30 روز پنج شنبه (13:30GMT) توسط دولت و رسانه های جهانی بار روزانه مردم و دیگران.

ساعت بعد جهانی بار مغایر با این گزارش گفته او داده شده بود یک درمان شناخته شده به عنوان ECMO نگه می دارد که یک فرد پمپاژ قلب.

روزنامه نگاران و پزشکان در صحنه گفت: مقامات دولت تا به حال مداخله و رسمی در رسانه ها گفته شده بود برای تغییر گزارش های خود را به می گویند دکتر هنوز در حال درمان است.

اما در اوایل روز جمعه, گزارش, گفت, پزشکان نمی تواند نجات دکتر لی و او از مرگ شد, 02:58 روز جمعه.

چه Li Wenliang انجام دهید ؟

Dr لی, چشم پزشک, ارسال شده داستان خود را در Weibo از تخت بیمارستان یک ماه پس از ارسال اولیه او هشدار.

او متوجه شده بود هفت مورد از یک ویروس است که او فکر می کردم شبیه سارس ویروس است که منجر به یک اپیدمی جهانی در سال 2003.

در 30 دسامبر او با ارسال یک پیام به همکار پزشکان در یک گروه چت هشدار آنها را به پوشیدن لباس های محافظ برای جلوگیری از عفونت است.

چهار روز بعد او احضار به اداره امنیت که در آن به او گفته شد به امضای یک نامه.

در این نامه او متهم به “ساخت کاذب دیدگاه” بود که “به شدت مختل نظم اجتماعی”. مقامات محلی بعد عذر خواهی کرد به دکتر لی.

در Weibo پست او توضیح می دهد که چگونه در 10 ژانویه شروع کرد به سرفه روز بعد او یک تب و دو روز بعد او در بیمارستان است. او مبتلا به کروناویروس در 30 ژانویه.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

چه شده است که وضعیت در چین و در سراسر جهان?

روز جمعه رئیس جمهور چین گفت: ما همتای دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن چین “به طور کامل اعتماد به نفس و قادر به شکست این بیماری همه گیر”.

چین تا به معرفی بیشتر اقدامات محدود کننده را امتحان کنید به کنترل شیوع.

پایتخت پکن ممنوع اعلام کرده است گروه ناهار خوری برای رویدادهایی مانند تولد. شهرستانها از جمله Hangzhou و نانچانگ در حال محدود کردن چگونه بسیاری از اعضای خانواده می تواند خانه را ترک کنند هر روز.

وجود دارد تایید موارد عفونت در برخی از 25 کشور ، وجود دارد تا کنون تنها دو مرگ در خارج از سرزمین اصلی چین در هنگ کنگ و یکی در فیلیپین.

آیا شما شده است به تاثیر هر یک از مسائل مطرح شده است ؟ شما می توانید به اشتراک گذاشتن تجارب خود را از طریق ایمیل haveyoursay@bbc.co.uk.

لطفا یک شماره تماس اگر شما مایل به صحبت می کنند به یک روزنامه نگار. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید در راه های زیر:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im