مانو Dibango: آفریقایی ساکسیفون افسانه می میرد Covid-19

بی بی سی جهان | No comments

آفریقایی ساکسیفون افسانه مانو Dibango سالگی در پاریس پس از ابتلا به کوروناویروس.

Dibango – بهترین و شناخته شده برای خود را در سال 1972 آهنگ روح Makossa – یکی از اولین ستاره های جهانی به مرگ از Covid-19.

86-year-old ذوب جاز و فانک موسیقی سنتی برای تلفن های موبایل از کشور خود کامرون است.

“آن را با غم و اندوه عمیق است که ما اعلام کند شما از دست دادن مانو Dibango ما Papy شیار” یک بیانیه رسمی خود را در Facebook صفحه بخوانید.

تشییع جنازه او برگزار خواهد شد در “سخت حریم خصوصی” در این بیانیه جزئیات درخواست به جای آن برای افرادی که به ارسال پیام تسلیت از طریق ایمیل و اضافه کرد که یک ادای احترام خواهد بود مرتب “که ممکن است”.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

متولد در کامرونی شهر دوالا در سال 1933 که در آن زمان تحت استعمار فرانسه قانون Dibango موسیقی حرفه میرسد در سراسر بیش از شش دهه است.

او با چنین قابل توجه ستاره به آفریقای جنوبی Ladysmith Black Mambazo و آمریکا Herbie Hancock.

در سال 2009 نوازنده ساکسیفون واصل طرح دعوی در دادگاه ادعا کرده است که مایکل جکسون به سرقت برده یک قلاب از آهنگ خود را در روح Makossa, برای دو آهنگ در جهان بهترین فروش آلبوم, هیجان انگیز. جکسون حل و فصل پرونده در خارج از دادگاه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>