مریخ آماده برای راه اندازی در بالای موشک اطلس 5

با خوب آب و هوا انتظار می رود ایالات داد راه اندازی مهندسین آماده یک موشک اطلس 5 برای راه اندازی در اوایل روز شنبه در چند میلیارد دلار ماموریت برای افزایش ناسا هسته ای-صفحه پشتکار مریخ از زمین گرانشی درک و بر روی هفت ماه مسیر به سیاره سرخ.

ULA رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت حزب محافظه Bruno گفت: CBS اخبار اطلس 5 مجهز به چهار بند در جامد-سوخت بوستر برای قدرت اضافی را تولید 2.3 میلیون پوند تراست در پرتاب, دادن نسبتا سبک وزن پشتکار به خصوص سریع sendoff.

“این همه در مورد سرعت آن را در مورد شتاب” برونو گفت. “از آنجا که ما این موشک غول پیکر و … با یک سفینه فضایی کوچک را, این چیزی است که رفتن به جهش کردن پد. هنگامی که آنها می گویند ‘جرقه’ آیا چشمک زدن چون تو می خواهی آن را از دست.”

072920-tory4.jpg
حزب محافظه Bruno, ایالات, راه اندازی, داد, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت در مورد برنامه ریزی پنج شنبه اندازی ناسا پشتکار مریخ با رادیو فردا. این مریخ نورد نصب شده در داخل بینی مخروط اطلس 5 موشک پشت سر او در پد 41 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه. ویلیام هاروود/ایسنا

پنجاه و هفت دقیقه پس از برخاست و پس از تقویت این فضاپیما به سرعت از حدود 26,000 mph — به اندازه کافی سریع برای صعود از زمین “جاذبه خوبی” — موشک را قنطورس مرحله دوم عرضه خواهد کرد و پشتکار و آن سیارات پشتیبانی مرحله برای پرواز خود را.

دقیقا هدف در یک نقطه در فضا که در آن مریخ خواهد بود فوریه پشتکار خواهد درپوش آن قوس, 292 میلیون مایل سفر با یک بند انگشت هفت دقیقه سقوط به زمین نشستن کامل هواپیما در 28 مایل عرض دهانه است که ویژگی های بقایای باستانی دلتای و lakebed سپرده است که ممکن است حفظ آثار گذشته فعالیت بیولوژیکی.

مریخ نورد طراحی شده است به جستجو برای داستان “biosignatures” در Jezero دهانه و به جمع آوری سنگ و نمونه های خاک خواهد شد که مهر و موم شده در لوله ها و در سمت چپ بر روی سطح برای بازیابی توسط آژانس فضایی اروپا کاوشگر آزمایشی برنامه ریزی شده برای راه اندازی در 2026.

اگر همه می رود و نمونه ها پس از آن خواهد شد راه اندازی شد و به مدار مریخ توسط ناسا, موشک, برداشت تا دیگر فضایی اروپا آورده و بازگشت به زمین در 2031.

در حالی که جمع آوری نمونه اولیه است هدف از پشتکار ماموریت این مریخ نورد همچنین حمل کوچک تجربی هلیکوپتر که تلاش خواهد کرد به پرواز در نازک مریخ جو — برای اولین بار سیاره ای اکتشاف و آزمایش دیگری که تلاش خواهد کرد برای استخراج اکسیژن از که عمدتا دی اکسید کربن “هوا.”

packing-for-launch.jpg
پشتکار رور آن شش چرخ خورده است و بسته بندی شده به آن backshell و چتر نجات مونتاژ (مرکز) قبل از اتصال فضاپیما را سپر حرارتی (پایین). یک سیاره کروز مرحله (بالا) ارائه خواهد شد قدرت و ارتباطات در طول رور را هفت ماه سفر به مریخ است. ناسا

اما برای اولین بار ناسا به پشتکار با خیال راحت به هدف خود سفر آغاز می شود که در 7:50 a. m. EDT پنج شنبه زمانی که قوی اطلس 5 حامل پشتکار در بیشتر خالی بینی مخروط آسانسور از پد 41 در کیپ کاناورال نیروی هوایی ایستگاه. پیش بینی پیش بینی 80 درصد شانس قابل قبولی از آب و هوا.

ایالات داد راه اندازی یک همکاری بین بوئینگ و لاکهید مارتین راه اندازی کرده است 84 اطلس 5s پس از این موشک را برای اولین بار در سال 2002 همه آنها موفق بود. با وجود این تقویت کننده را نزدیک به بی عیب و نقص, رکورد Bruno گفت: او هیچ چیز را برای اعطا شده و احساس می کند یک “سنگین” مسئولیت برای گرفتن پشتکار با خیال راحت در آن راه.

“همه ما ماموریت ها واقعا مهم است اما این یکی حتی بیشتر,” او گفت:. “وجود دارد به طوری که قرار بود به تهیه این فضاپیما هزاران نفر از مردم در آن کار می کرد. اما آن را نیز آغاز یک سری از ماموریت ها که در نهایت بازگشت نمونه ها به زمین است.

“به طوری که وزن آن بر ما است و همیشه حاضر در ذهن ما است. … این مسئولیت فوق العاده ای است. ما در حال بدیهی است که با فروتنی که به ما واگذار شده و ما بهترین را به مطمئن شوید که ما همه چیز را ما می توانیم به این موفقیت است.”

fairing.jpg
پشتکار مریخ بسته بندی شده تا به صورت جوی ورود و متصل به یک سیاره کروز مرحله است که ارائه قدرت و ارتباطات در راه به سیاره سرخ طول می کشد تا بخشی از اطلس 5 تقویت کننده بینی fairing. بزرگ از لحاظ ساختاری قوی fairing مورد نیاز است برای مقابله با استرس پشتکار بالا-سرعت راه اندازی. ناسا

پشتکار سوم ماموریت مریخ به پرواز در کمتر از دو هفته. در امارات متحده عربی راه اندازی امیدوارم که مدارگرد در جولای 19 و چین راه اندازی یک مدارگرد مریخ نورد ترکیب چهار روز بعد. این ماموریت برای اولین بار پروازهای بین سیارهای تلاش های هر دو کشور است.

ناسا با موفقیت فرستاده هشت فضاپیما به سطح مریخ چهار ثابت landers و چهار rovers. اما پشتکار است که بلند پروازانه ترین ماموریت مریخ هنوز اقدام به اولین عنصر در چند ماموریت دهه برنامه را به مریخ نمونه بازگشت به زمین به صورت قطعی در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل.

“این خواهد بود که اولین بار در تاریخ است که ما انجام داده ایم مریخ بازگشت ماموریت گفت:” ناسا مدیر جیم Bridenstine. “در واقع این اولین بار در تاریخ ما انجام یک ماموریت بازگشت از هر سیاره. این بسیار هیجان انگیز زمان یک ماموریت بسیار مهم برای ایالات متحده آمریکا است. و البته یک ماموریت بسیار مهم برای جهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de