خود را تلسکوپ آماده و نگه داشتن چشم خود را پوست کنده در آسمان به عنوان Lyrid شهابی است که انتظار می رود به جای جای ماه آینده.

هر سال ما آسمان روشن می شوند تا با بازگشت باران شهاب سنگ از Geminids و Quadrantids به Draconids و بارش شهابی برساوشی. اگر شرایط آب و هوایی در حال به نفع ما و ماه نیست بیش از حد روشن آن را ممکن است برای دیدن برخی از دیدنی ستاره تیراندازی در عمل است.

اما زمانی که از کجا و چگونه شما می توانید ببینید که باران شهاب سنگ از 2020? ما وارد یک راهنمای کامل برای باشکوه باید ببینید مناظر که در سمت چپ انسان وحشت زده برای قرن ها.

از علم پشت باران شهاب سنگ به بهترین درخاکسپاری نقاط در اینجا همه چیز شما نیاز به دانستن.

دقیقا شهابی?

یک بارش شهابی زمانی رخ می دهد که زمین از عبور از بقایای جریان اشغال مدار یک ستاره دنباله دار – و یا به عبارت ساده تر زمانی که تعداد زیادی از شهاب سنگ های فلش در سراسر آسمان از تقریبا همان نقطه است.

شهاب سنگ در حال گاهی اوقات به نام ستاره تیراندازی, اگر چه آنها در واقع هیچ ربطی به ستاره.

چشم انداز باعث می شود باران شهاب سنگ به نظر می رسد به بیرون آمدن از یک نقطه در آسمان شناخته شده به عنوان حمام درخشنده. نمونه شهاب نتایج حاصل از یک ذره به اندازه یک دانه شن vaporising در جو زمین هنگامی که آن را وارد در 134,000 مایل در ساعت.

چیزی بزرگتر از انگور تولید خواهد شد یک سنگ اسمانی بزرگ و این است که اغلب همراه مداوم تاب شناخته شده به عنوان یک شهاب سنگ ، این است که یک ستون از ionised گاز به آرامی محو شدن از مشاهده به عنوان آن را از دست می دهد انرژی است.

شهاب meteorid یا meteroite?

بیایید این را راست. یک شهاب سنگ است meteoroid – یا یک ذره شکسته یک سیارک یا ستاره دنباله دار به دور خورشید – که می سوزد تا آن را به عنوان وارد جو زمین ایجاد اثر “شهاب ثاقب”.

Meteoroids که رسیدن به سطح زمین بدون از هم پاشیده هستند که به نام شهاب سنگ.

شهاب سنگ ها عمدتا تکه از دنباله دار گرد و غبار و یخ هیچ بزرگتر از یک دانه برنج است. شهاب سنگ ها عمدتا سنگ شکسته سیارک در کمربند سیارک بین مریخ و مشتری است و می تواند وزن 60 تن است.

آنها می توان به “سنگی” ساخته شده از مواد معدنی غنی شده با سیلیکون و اکسیژن “آهن” شامل عمدتا از آهن و نیکل و یا “سنگی-آهن” ترکیبی از این دو است.

دانشمندان فکر می کنم حدود 1000 تن به بیش از 10 ، 000 تن مواد از شهاب سنگ ها می افتد بر روی زمین هر روز, اما آن را عمدتا گرد و غبار-مانند غلات با توجه به ناسا و آنها در برخواهد داشت و هیچ تهدیدی برای زمین است.

وجود دارد تنها دو حادثه ثبت شده که در آن مردم گزارش داد مجروح شدن توسط یک شهاب سنگ از جمله یکی در سال 1954 زمانی که یک زن بود و کبود شده توسط یک شهاب سنگ به وزن هشت پوند پس از آن کاهش یافت و از طریق سقف.

این Lyrid شهابی

این Lyrid شهابی می گیرد سالانه بین 16 آوریل و مارس 25 و در سال 2020 آن را به اوج اواخر در تاریخ 21 و در صبح روز 22.
کهکشان راه شیری و اثری از Lyrid شهاب سنگ روشن آسمان بیش بورگ در دریای بالتیک جزیره فهمارن شمال آلمان


اعتبار: Daniel راینهارت/dpa

این خاص دوش قابل رویت است در هر دو نیمکره شمالی و جنوبی ارائه stargazers یک فرصت برای دیدن تا 18 شهاب سنگ در هر ساعت در طول اوج آن است.

Lyrid شهاب سنگ به طور معمول به عنوان روشن به عنوان ستارگان دب اکبر, اما برخی از آنها بسیار شدید تر و حتی روشن تر از زهره درخشان ترین شی در آسمان شب پس از ماه است.

به نام “Lyrid توپ های آتشین” این سایه دوم تقسیم و ترک در پشت اسموکی باقی مانده مسیرهای پیاده روی که معطل دقیقه است.

چه چیزی باعث Lyrid شهابی?

این ionised گاز در شهاب سنگ’ دنباله برنز به عنوان آن را وارد جو زمین ایجاد درخشش آن دیده می شود خطی در سراسر آسمان شب است.

حمام رخ می دهد که زمین عبور می کند از طریق گرد و غبار در سمت چپ بیش از ستاره دنباله دار تاچر (C/186 G1) که باعث می شود یک کامل در مدار خورشید یک بار در هر سال 415 (به همین دلیل است که هیچ عکسی از آن).

تکه ای از دنباله دار گرد و غبار بسیاری بزرگتر از دانه های شن و ماسه اعتصاب جو زمین سفر 49 متر/s (110,000 mph) و متلاشی به عنوان رگه های نور است.

ستاره دنباله دار تاچر آخرین بازدید درونی منظومه شمسی در سال 1861 – قبل از استفاده گسترده از عکاسی – و نمی رود به بازگشت و تا سال 2276.

چگونه Lyrids نام خود را?

حمام تابش خارج از این جهت از ستاره وگا درخشان نور در صورت فلکی شلیاق چنگ که از آن طول می کشد نام خود را.

وگا درخشان آبی-سفید ستاره حدود سه برابر بزرگتر از خورشید ما و 25 سال نوری دور است.

شما ممکن است به یاد داشته باشید وگا ذکر شده در کارل ساگان فیلم تماس با ما – این منبع بیگانه رادیویی انتقال به زمین است.

هنگامی که بودند Lyrids برای اولین بار مشاهده و ثبت شده ؟

اولین رؤیت Lyrid شهابی بازگشت از 2700 سال و در میان قدیمی ترین شناخته شده باران شهاب سنگ است.

در سال 687 سال قبل از میلاد در چین باستان مشاهده شهاب سنگ ها و ثبت آنها در باستان Zuo ژان تواریخ و گفت:

“در 4 ماه در تابستان در سال xīn-mǎo (از سال 7 پادشاه چوانگ از Lu) در شب (آسمان است و روشن است که برخی از) ستارگان ثابت تبدیل شدن به نامرئی (به دلیل شهابی); در نیمه شب ستاره ها سقوط کرد و مثل باران.

آن دوران از تاریخ چین منطبق با آنچه که در حال حاضر به نام بهار و پاییز دوره (حدود 771 به 476 قبل از میلاد).

سنت همکاران این دوره با چینی معلم و فیلسوف کنفوسیوس یکی از معتقدان به این اصل: “نمی توانم به دیگران آنچه را که شما نمی خواهید به انجام خود را.”

آمریکایی ناظران شاهد فوران نزدیک به 100 Lyrid شهاب سنگ در هر ساعت در سال 1982. حدود 100 شهاب سنگ در هر ساعت دیده می شد در یونان در سال 1922 و از ژاپن در سال 1945.

دیگر عمده دوش شهاب 2020

این Perseid meteor shower

پنجره برای Perseid meteor shower هر سال است و از تاریخ 17 ژوئیه تا اوت 24. به عنوان یکی از روشن دوش از سال stargazers شانس دیدن شهاب سنگ در هر نقطه در این پنجره, اما, اوج, به طور معمول رخ می دهد بین اوت 12 و 13.

حمام به نظر می رسد به سرچشمه از درون ستاره صورت فلکی برساووش – از این رو دوش نام. این هنگامی رخ میدهد که زمین از عبور از بقایای جریان اشغال مدار ستاره دنباله دار سویفت-تاتل.

زیبا به نام ستاره دنباله دار است که بزرگترین جسم شناخته شده به بارها و بارها عبور زمین (آن 16 مایل گسترده). آن را به دور خورشید تا به حال 133 سال و هر زمان از آن می گذرد از طریق درونی منظومه شمسی در آن هوا قطره, آزاد, تازه, مواد ستاره دنباله دار به مداری آن جریان.

آخرین زمان آن نزدیک به خورشید در دسامبر 1992. از آن خواهد شد دوباره در ژوئیه 2126.

نرخ اوج 150-200 شهاب سنگ در هر ساعت ثبت شد در سال 2016 اما معمولی نرخ حدود 80 شهاب در ساعت خطی در سراسر آسمان شب هر ترک یک دنباله. در طول سال 2020 به اوج خود فضای طرفداران این شانس را به دیدن تا 150 شهاب سنگ در هر ساعت.

برای دیدن Perseid meteor shower در شکوه کامل خود را نگاه کنید و در ارتفاع حدود دو سوم تا آسمان در هر جهت. اگر شما می خواهید یک توصیه شرق از طریق جنوب ارائه می دهد برخی از زمینه صورت فلکی در اوایل ساعت در طول ماه اوت است. نگاه برای حمام است “درخشنده” از شمال شرق گوشه ای از Perseus.

Draconid شهابی

این Draconid شهابی تنها زینت آسمان ما در طول یک پنجره کوتاه هر سال از ماه اکتبر 6 تا 10, اوج در شب اکتبر 8 و 9 در انگلستان است.

این Draconids در نظر گرفته شده در میان ستاره شناسان به میان حداقل هیجان انگیز دوش شهاب – اما این بدان معنی نیست که ستاره های عکسبرداری نیست ارزش به دنبال.

در غیر این صورت شناخته شده به عنوان Giacobinids آنها ایجاد شده به عنوان زمین عبور می کند از طریق بقایای به جا مانده از 21 P/ Giacobini-Zinner ستاره دنباله دار که ستاره دنباله دار در حدود 6.6 سال برای ایجاد یک انقلاب در اطراف خورشید است.

حمام می آید از صورت فلکی اژدها اژدها است که در آن نام آن سرچشمه. بهترین فرصت برای دیدن این حمام آن است که به راحتی قابل مشاهده در نیمکره شمالی به دنبال صورت فلکی را درخشان ترین ستاره Eltanin و Rastaban.

در حالی که بهتر است برای مشاهده بیشتر باران شهاب سنگ که از آسمان در تاریکترین ستاره شناسان توصیه stargazers نگاه کردن به Draconids در هوای گرگ و میش. حمام را درخشنده نقطه جایی است که حمام شناخته شده است که از سرچشمه است که در بالاترین نقطه آن فقط قبل از شب هنگام است.

Orionid شهابی

این Orionid شهاب سنگ به نظر می رسد هر سال بین ماه های اکتبر تا 2 نوامبر 7. در حالی که شهاب سنگ ها دیده می شود در سراسر دوش پنجره, بهترین زمان برای دیدن آنها از اکتبر 20 به 21 هنگامی که حمام در آن درخشان.

تام Kerss یک ستاره شناس در رصدخانه سلطنتی گرینویچ گفت: “اگر شما می توانید شجاع سرد یک برنامه را به ماندن و لذت بردن از هیجان از دیدن کوچک بلورهای ستاره دنباله دار هالی است متلاشی در hypersonic سرعت های بالای سر خود را.”

او توصیه می کند پیدا کردن یک نقطه منزوی و اجازه می دهد چشم به تنظیم به تاریکی.

آقای Kerss گفت: “هیچ مزیت استفاده از دوربین دوچشمی یا یک تلسکوپ چشم خود را بهترین ابزار در دسترس برای لکه های شهاب سنگ پس از استراحت و زل زل نگاه کردن در آسمان و در نهایت از صبر و شکیبایی شما پاداش خواهد شد.

“شهاب سنگ ها ظاهر می شود در هر نقطه در آسمان هر چند اگر شما مجبور به انتخاب یک مسیر شما ممکن است کرایه کمی بهتر به دنبال ایست.”
یک مرد خیال پرستی در Brimham سنگ در ایالت یورکشایر درشمال انگلستان در اوج دوران Orionid شهابی


اعتبار: دنی Lawson/PA

Meteoroids از ستاره دنباله دار هالی است اعتصاب جو زمین با سرعت 148,000 mph (238,000 kph) سوزاندن در خطی چشمک می زند از نور است که می توان با چشم غیرمسلح دیده.

Orionid شهاب سنگ شناخته شده برای خود را با سرعت و درخشندگی بنابراین اگر شما استقامت یک فرصت خوب وجود دارد شما خواهید دید چندین روشن ‘shooting stars’ زیپ در سراسر آسمان است.

چرا آن را به نام Orionid?

آن را به نام Orionid به دلیل آن به نظر می رسد تابش از صورت فلکی جبار. اوریون یکی از درخشان ترین و بهترین و شناخته شده فلکی و شامل دو نفر از 10 ستاره درخشان در آسمان Rigel و Betelgeuse و همچنین به عنوان معروف کمربند جبار.

کمربند جبار ساخته شده است از سه ستاره روشن کاملا نزدیک به هم و تقریبا در یک خط راست است و 1500 سال نوری از ما بر روی زمین است.

جبار بوده و از دوران باستان شناخته شده و همچنین به عنوان شکارچی با تشکر از اساطیر یونانی است. او اغلب دیده می شود در نقشه های ستاره رو به برج ثور گاو نر.

این Geminid meteor shower

این Geminid meteor shower دیده می شود از اطراف دسامبر 7 به 16 در سال 2020 با اوج فعالیت مجموعه را به جای در دسامبر 13 و 14.

ناشی از 3200 Phaethon سیارک های Geminids’ مدار به ارمغان می آورد آن را بسیار نزدیک به خورشید و در نتیجه آن سطح مواد در حال فرو ریختن و شکستن. زمین عبور می کند از طریق این فضای باقی مانده دسامبر هر که می سوزد تا آن را به عنوان بازدید ما جو است. این شهاب سنگ قابل مشاهده در آسمان ما.

این Geminids شد برای اولین بار مشاهده شد نسبتا به تازگی در سال 1862 در مقایسه با بارش شهابی برساوشی (36AD) و Leonids (902AD).

شهابی به نظر می رسد از یک نقطه در صورت فلکی جوزا از این رو نام آن.

چگونه به نقطه Geminids در سال 2020

رؤیت هستند ممکن است در سراسر جهان, اما خبر خوب برای انگلیسی ها: حمام سوغات ناظران در نیمکره شمالی بیش از کسانی که در جنوب.

شما می توانید نقطه شهاب سنگ در هر نقطه, اما آنها به نظر می رسد به بیرون آمدن از برج جوزا صورت فلکی.

در طول ماه دسامبر آغاز می شود در این شب در شرق و حرکت در آسمان به غرب در طول شب. پیدا کردن کمربند جبار و سه ستاره درخشان قرار گرفته در یک ردیف – و پس از آن نگاه بالا به آن و کمی به سمت چپ.

آنها ظاهر می شود به عنوان رگه های نور خواهد شد و گاهی اوقات می رسند در انفجار دو یا سه. آنها متفاوت است در رنگ بسته به ترکیب خود را.

تا 120 شهاب در یک ساعت یا دو در یک دقیقه می توان انتظار داشت و یا بیشتر در اوج.

این Quadrantid شهابی

این Quadrantid شهابی عمده بود شهابی از سال 2020 است. در آن صورت گرفت از 28 دسامبر تا ژانویه 12 و به اوج خود رسید در شب ژانویه 3 و زود ساعت 4 ژانویه.

بر خلاف دیگر باران شهاب سنگ که تمایل به قله حدود دو روز Quadrantid شهابی به طور معمول قله برای چند ساعت.

اولین کشف در سال 1825 توسط ستاره شناس ایتالیایی آنتونیو Brucalassi ستاره شناسان گمان دوش سرچشمه از ستاره دنباله دار C/1490 Y1 که برای اولین بار مشاهده شده 500 سال پیش توسط ژاپنی و چینی و کره ای ستاره شناسان.

چرا آن را به نام Quadrantid?

این Quadrantids به نظر می رسد تابش از منقرض صورت فلکی Quadrans گلسنگ است که در حال حاضر بخشی از Boötes صورت فلکی و نه چندان دور از دب اکبر.

چرا که این صورت فلکی را در آسمان به دوش است که اغلب غیر ممکن است برای دیدن در نیمکره جنوبی – وجود احتمال لکه بینی آن تا 51 درجه جنوب عرض جغرافیایی.

بهترین نقاط برای دیدن این نمایش در کشورهای با بالا عرض شمالی مانند نروژ و سوئد و کانادا و فنلاند.

بهترین درخاکسپاری نقاط در انگلستان

یک شب تاریک برای یک بارش شهابی پس از نیمه شب و قبل از طلوع آفتاب.

سر در جایی دور از چراغ های روشن – به مناطق روستایی بیشتر اگر شما می توانید – و آماده به صبر یک ساعت خوب اگر شما می خواهید بهترین شانس دیدن یک دوش. نگاه به صورت گسترده و باز و مشاهده منطقه – شاید یک پارک ملی یا میدان بزرگ در کنار یک جاده – و مطمئن شوید که شما تمرکز شما زل زل نگاه کردن به سمت شرق است.

باران شهاب سنگ غیر قابل پیش بینی هستند هر چند پس از آماده شدن برای این واقعیت است که شما ممکن است از حد را ببینید.

را انتخاب کنید یک محل تاریک و دور از ولگرد چراغ و خود را حداقل 20 دقیقه در تاریکی ها به درستی وفق دهند.

بریتانیا برخی از فوق العاده درخاکسپاری مکان از جمله سه “آسمان تاریک ذخایر” (Snowdonia برکن چراغ و Exmoor پارک های ملی) و بزرگترین در اروپا “تاریک آسمان پارک” (Northumberland پارک ملی و مجاور Kielder آب و پارک جنگلی).

  1. گالووی پارک جنگلی: گالووی است از چند ساعت از گلاسکو و یک ساعت از کارلایل. پارک محبوب ترین نقطه برای خیال پرستی است دریاچه Trool.
  2. Exmoor و اطراف: Exmoor اعطا شد International Dark-Sky وضعیت رزرو توسط International Dark-Sky Association در سال 2011. آلودگی نوری است که موفق به منطقه جذاب تر به ستاره شناسان آماتور.
  3. رامنی مارش: شب پس از ارائه پوشش برای قاچاقچیان شناخته شده به عنوان Owlers اما امروز رامنی مارش ارائه می دهد آسمانی فضل arching بیش از یک چشم انداز آراسته با اسپارس باستان کلیساها.
  4. Kielder: Kielder جنگل رسما تاریک ترین مکان در انگلستان – 250 کیلومتر مربع پوشیده شده از درخت زیبایی که در آن Northumberland برس در مقابل اسکاتلند. این خود افسانه مدرن چوب-چادری رصدخانه در دامنه سیاه کاهش یافت و فوق Kielder آب.
  5. نورث یورک مورها: به عنوان به خوبی به عنوان خیره کننده آسمان شب در شمال نیویورک مورها به رخ کشیدن بازار تاریخی شهرها مانند Helmsley و Pickering به علاوه جذاب ساحلی در نقاط از جمله Scarborough و Whitby.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de