میکروب که بلوک مالاریا شناسایی شده در پشه

دانشمندان کشف یک میکروب است که متوقف می شود پشه ها از آلوده شدن با مالاریا در آنچه که ممکن است یک انقلابی گام رو به جلو در مبارزه با یکی از کشنده ترین بیماری ها است.

مالاریا ناشی از انگل است که در حال انتقال به مردم از زن آلوده پشه. بیماران حاد تب و لرز و درد. اگر رها شود, به مدت 24 ساعت آن را اثبات می تواند کشنده باشد.

این بیماری منجر به کشته شدن حدود 405,000 مردم در سال 2018 اکثریت قریب به اتفاق از آنها کودکان بودند در کشورهای جنوب صحرای آفریقا.

هر سال میلیاردها دلار صرف تلاش برای ریشه کن کردن این بیماری اما در حالی که پیشرفت های بزرگ ساخته شده اند بیش از دو دهه گذشته پیشرفت کند شده است در سال های اخیر – و دانشمندان نگران هستند که coronavirus می تواند مانع هر گونه دستاوردهای اخیر و حتی بیشتر.

با این حال یک تیم از محققان از کنیا و انگلستان می گویند که آنها کشف کرده اند مالاریا-مسدود کردن اشکال به نام Microsporidia MB.

میکروبی است که شبیه به قارچ زندگی در روده و ناحیه تناسلی از حشرات است. محققان منتشر شده که یافته های خود را در مجله Nature Communications مورد مطالعه پشه ها در اطراف دریاچه ویکتوریا در کنیا. آنها دریافتند که هیچ یک از پشه آلوده با Microsporidia شد حامل انگل مالاریا.

جرمی shawn mendes, رهبری محقق در مرکز بین المللی حشرات, فیزیولوژی و محیط زیست در کنیا به بی بی سی گفت که “اطلاعات ما تا کنون نشان می دهد آن است که 100 درصد انسداد آن بسیار شدید انسداد مالاریا…من فکر می کنم مردم را پیدا خواهد کرد آن را واقعی دستیابی به موفقیت های بزرگ.”

این میکروب به نظر نمی رسد به مضر نسبت به میزبان پشه. دانشمندان فکر می کنم آن را حتی ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن خود و افزایش شانس خود را از زنده ماندن است.

“تحقیقات نشان داد که میکروب گذشت از زن پشه ها به فرزندان خود در نرخ بالا و نه کشتن و یا باعث آسیب آشکار به پشه میزبان” دکتر shawn mendes در بیانیه ای گفت.

دانشمندان هنوز در تلاش برای کار کردن چگونه میکروب توقف انتقال مالاريا. یک نظریه این است که میکروب های افزایش سوخت و ساز بدن پشه به نقطه آن است که دیگر مهمان نواز به انگل مالاریا.

نظریه دیگر این است که میکروب افزایش پشه سیستم ایمنی بدن اجازه می دهد آن را به مبارزه با مالاریا.

محققان در حال حاضر تحقیق در مورد چگونه آنها می توانند با خیال راحت افزایش تعداد پشه های آلوده به میکروب است. یکی از روش های ممکن برای آلوده کردن پشه نر در یک آزمایشگاه قبل از انتشار آنها را به وحشی به همسر و آلوده به زنان است. راه دیگر می تواند به انتشار Microsporidia اسپور به هوا.

این مطالعه که با همکاری محققان دانشگاه گلاسکو.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de