محققان کشف کرده اند microplastics مدفون در بستر رسوبات عمیق در زیر سطح اقیانوس است که بیش از 150 سال است.

تیم شناسایی قطعات پلاستیکی کوچک در هسته نمونه های جمع آوری شده از Rockall تغار—اعماق دریا حوضه واقع در شمال غرب اسکاتلند در شمال اقیانوس اطلس.

به رهبری توسط وینی Courtene-جونز از اسکاتلند انجمن علوم و فنون دریایی دانشمندان به بررسی رسوبات—گرفته شده از بیش از 7000 پا زیر سطح اقیانوس—به منظور فاش کردن میزان و مقدار microplastics در درون آنها.

آنها مستند ميکروپلاستيکهايی در سراسر بالای 10 سانتی متر [3 اینچ] از رسوب هسته ای, با توجه به مطالعه منتشر شده در مجله Marine Pollution Bulletin.

پیدا کردن پلاستیک در این نمونه ها در ابتدا در سمت چپ دانشمندان گیج توجه به این که این گروه از مواد بود و نه تولید انبوه تا اواسط قرن 20th.

“ما در بر داشت microplastics توزیع شد در سراسر رسوب هسته تا 10 سانتی متر زیر بستر دریا بود که عمیق ترین ما تجزیه و تحلیل” وینی Courtene-جونز گفت: عصر ایران.

“این بسیار تعجب آور برای پیدا کردن microplastics عمیق است. لایه های رسوب را به 4 سانتی متر [حدود 1.5 اینچ] عمیق در حدود 150 سال هنوز microplastics داشت و در طول هسته. پلاستیک تنها تولید انبوه در 1940s و 1950s, بنابراین, بنابراین, بر اساس این کشف ما در بر داشت پلاستیک در حال حاضر در رسوب طولانی قبل از آنها تولید انبوه.”

در این مطالعه محققان پیشنهاد تعدادی از مکانیسم های چگونه ميکروپلاستيکهايی می توانست به پایان رسید تا در 150 سال از رسوبات.

“Microplastics وارد محیط زیست دریایی از آبهای سطحی یا از طریق تکه تکه شدن بزرگتر اقلام پلاستیکی و یا به طور مستقیم از طریق الیاف مصنوعی که در حال ریختن از ما لباس در لباسشویی” Courtene-جونز گفت. “به تدریج ميکروپلاستيکهايی نزول از آبهای سطحی از طریق اقیانوس تا رسیدن به بستر.”

“یافته های ما که microplastics شد و در حال حاضر رسوبات دوستیابی از مدتها قبل از جرم تولید پلاستیک نشان می دهد که فرآیندهای درون بستر دریا ممکن است توزیع مجدد ميکروپلاستيکهايی عمیق تر. نقب کرم زنده در بستر و می توانید در قرعه کشی پلاستیک عمیق تر در داخل لانه خود را. مکانیسم دیگری است که microplastics می توانید حرکت در بین شکاف های به اصطلاح منافذ درون رسوبات و پس ميکروپلاستيکهايی حرکت می تواند به لایه های عمیق تر این راه را,” او گفت:.

Microplastics—قطعات کوچک پلاستیکی اندازه گیری کمتر از 5 میلی متر در سراسر با توجه به شناخته شده ترین تعریف به طور گسترده ای توزیع شده در سراسر محیط زیست دریایی شده مستند در همه جا از بستر دریا به سطح آب های قطب شمال.

plastic pollution
سهام تصویر: هنرمند تصویرسازی از آلودگی پلاستیکی در اقیانوس.
iStock

در واقع در اوایل این سال دانشمندان حتی اعلام کرد کشف یک گونه جدید از حیوانات دریایی در عمیق ترین گودال در زمین که داشت microplastics در بدن خود را.

بسیاری از مطالعات به این شکل از آلودگی باید متمرکز بر سواحل و مناطق ساحلی معنی جهانی میزان microplastics در اعماق بستر دریا باقی می ماند تا حد زیادی ناشناخته است. بنابراين نتايج حاصل از آخرین مطالعه می تواند به دانشمندان کمک کند برای ساخت یک تصویر بهتر از microplastic آلودگی است.

“یافته های این پژوهش نشان می دهد که microplastics می توانید از طریق حرکت رسوبات در راه ما نمی دانیم قبل از” Courtene-جونز گفت. “این مفاهیم برای درک سرنوشت پلاستیک در محیط زیست ما است. همچنین microplastics می تواند تغییر خواص رسوبات و باعث آسیب رساندن به موجودات زنده در آنها زندگی.”

“کار های دیگر نشان داده پلاستیک می تواند اثرات مضر برای حیوانات مانند کاهش توانایی خود را برای تغذیه و تولید مثل است. عمیق کف دریا بوده است کمی مورد مطالعه از نظر آلودگی پلاستیکی و کار ما نشان می دهد, آن می تواند مهم انباشت سایت برای microplastics او گفت:.

آخرین مطالعه بر اساس تحقیقات قبلی که Courtene-جونز و همکاران انجام شده بیش از دو سال پیش است.

“در سال 2017, تحقیقات من در بر داشت microplastics موجود در اعماق اقیانوس آب و ستاره دریایی و حلزون دریایی زندگی در کف اقیانوس بیش از 2000 متر عمق بوده و خوردن microplastics. بیشتر چه تاریخی با استفاده از نمونه microplastics بودند در داخل احشاء حیوانات, دوستیابی, تمام راه برگشت به 1960s,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de