گم شده Rohingya پناهندگان در بر داشت زنده در مالزی islet

بیست و شش Rohingya پناهنده شده بودند در مدیترانه غرق شدند در حالی که تلاش برای شنا به ساحل در مالزی جزیره رفت و آمد مکرر از Langkawi, زنده پیدا کردند در بوته پنهان شده در نزدیکی یک جزیره ارشد coastguard رسمی روز دوشنبه گفت:.

مالزی نمی شناسند پناهندگی اما این کشور با اکثریت مسلمان است که یکی از پرطرفدارترین مقصد برای Rohingya مسلمانان به دنبال یک زندگی بهتر پس از فرار از یک سال 2017 نظامی سرکوب در میانمار و به اردوگاه های پناهندگان در بنگلادش است.

اواخر روز شنبه یکی Rohingya شنا در ساحل از یک قایق کوچک کردن Langkawi, west coast. مقامات بود و می ترسید که بقیه گروه بود غرق شدند در حالی که تلاش برای رسیدن به ساحل, اما آنها بعد از کشف یک جزیره فقط در سواحل.

“آنها در بر داشت در بوته پنهان در جزیره” Mohd Zubil حصیر Som مدیر کل مالزی دریایی اجرای آژانس (MMEA) گفت: در یک پیام به صورت متن.

مقامات را بازداشت کردند. دو Rohingya مهاجران نیز دستگیر شده اند به صورت مشکوک به قاچاق در ارتباط با مردم داشت, Mohd Zubil گفت.

پناهندگان سوری که اعتقاد به انتقال به یک قایق کوچک به دزدکی حرکت کردن به مالزی, پس از سفر در یک “motherboat” حمل صدها Rohingya از بنگلادش coastguard رسمی گفت. ماه گذشته در مالزی دستگیر کرده و 269 Rohingya که وارد در لنگکاوی در یک قایق آسیب دیده. Mohd Zubil تا به حال در آن زمان گفت که ده ها تن از مردم در قایق معتقد بودند که جان در طول سفر که چهار ماه به طول انجامید.

نخست وزیر Muhyiddin یاسین گفت: در ماه گذشته مالزی قادر به در هر Rohingya با استناد به یک مبارزه اقتصادی بروز بیماری همه گیر کوروناویروس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de