بیش از 22 ، 000 دانش آموزان و معلمان آسیب و یا کشته شده در حملات در آموزش و پرورش در پنج سال گذشته

بیش از 22 ، 000 دانش آموزان, معلمان و دانشگاهیان بودند کشته و یا آسیب در حملات در آموزش و پرورش در پنج سال گذشته آمار و ارقام جدید نشان داده اند.

وجود دارد بیش از 11,000 جداگانه حوادث مربوط به آموزش و پرورش در طول درگیری های مسلحانه و یا دیگر ناامنی در این دوره با توجه به گزارش های ائتلاف جهانی برای محافظت از آموزش و پرورش از حملات (GCPEA).

در حالی که این تعداد کاهش یافته است کمی از بیش از 12000 در پنج سال گذشته تعداد کشورها افزایش یافته است این گزارش در بر داشت.

دیا Nijhowne مدیر اجرایی GCPEA گفت: “به دنبال یک آموزش و پرورش یک حق اساسی است و در عین حال در تعداد فزاینده ای از کشورها, زندگی دانش آموزان و معلمان در معرض خطر هستند و به سادگی برای آموزش و یادگیری است. مدارس و دانشگاه ها باید پناهگاه های امن نه سایت های تخریب و یا ترس است.”

امکانات آموزشی اغلب هدفمند در تضاد است. خشونت در سال های اخیر مجبور مدارس به سراسر جهان از جمله در مکان هایی مانند بورکینافاسو و نیجر که دیده می شود افزایش حملات و سازندگان: 2,000 مدارس – قبل از همه گیر — به عنوان یک نتیجه.

بین 2015 و 2019, 93 کشور تجربه حداقل یک حمله در آموزش و پرورش, 19 کشور بیش در دوره گزارش قبلی از 2013-2017.

حملات طیف وسیعی از بمب گذاری در مدارس به کشتار دانش آموزان و معلمان در و یا در راه به موسسات آموزشی است. تجاوز به عنف و خشونت جنسی بازداشت خودسرانه و مجبور استخدام همچنین محل تحریک توسط ارتش یا گروه های مسلح.

یمن و جمهوری دموکراتیک کنگو به خصوص به شدت ضربه با 1,500 حمله به مدارس در هر کشور و افغانستان و فلسطین و سوریه همه را دیدم 500.

این گزارش همچنین به طور خاص کامرون که در آن بیش از 1000 مدرسه و دانشگاه دانشجویان تهدید شده اند ربوده شده مجروح و یا کشته شده توسط گروه های مسلح و یا نیروهای امنیتی.

حملات مستند در زمان اشکال مختلف: به عنوان مثال در این گزارش سوابق استفاده بیش از حد گاهی اوقات کشنده زور توسط پلیس استفاده می شود و یا طرفدار دولت گروه برای متفرق کردن جمعیت معترض در دانشگاه ها. آن را نیز افزایش می دهد استفاده از مدارس برای مقاصد نظامی به عنوان پایگاه های سلاح های فروشگاه و یا بازداشتگاه که اتفاق افتاده در 34 کشور جهان در این دوره از مطالعه.

در میانمار درگیری-کتک ایالت راخین سازمان ملل متحد بر این تا به حال اتفاق افتاده 51 بار در سال 2019 به تنهایی از جمله یک حادثه که در آن ارتش بازداشت 270 مردان و پسران قبل از باز کردن آتش سوزی, کشته شدن شش نفر و زخمی شدن هشت نفر بیشتر است.

“حملات در آموزش و پرورش نه تنها کشتن و یا آسیب های فردی دانش آموزان و معلمان آنها نیز تاثیر جوامع برای سال” در این گزارش است.

“با ساختمان ها و یا مواد آموزشی نابود شده و دانش آموزان و معلمان زندگی در ترس و مدارس و دانشگاهها نزدیک است و برخی از دانش آموزان هرگز سر خود را از آموزش و پرورش مانع توسعه بلند مدت.”

در حالی که حملات تحت تاثیر قرار همه دختران نیز به طور خاص برای جنس این گزارش یافت با حمله از این نوع در حال وقوع در 21 کشور مورد بررسی قرار گرفت.

یک نکته مثبت صدا در میان آمار ترسناک بود کاهش قابل توجهی در حملات در تعدادی از کشورها از جمله افغانستان و بنگلادش و عراق و نیجریه و فلسطین سودان جنوبی و اوکراین است.

گزارش شده بود توسط سازمان ملل متحد و تعدادی دیگر از سازمان های غیر دولتی.

محافظت از خود و خانواده خود را با یادگیری بیشتر در مورد جهانی بهداشت در ایران

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de