ناسا آماده پرتاب مریخ به دنبال نشانه هایی از زندگی

پس از رقیب با چالش های فنی و سپس coronavirus همه گیر ناسا در نهایت آماده برای راه اندازی آن 2.4 میلیارد دلار هسته ای-صفحه پشتکار مریخ دوشنبه صبح. بالا-مخاطرات ماموریت را به دنبال نشانه هایی از گذشته زندگی میکروبی و به جمع آوری سنگ و نمونه های خاک به صورت احتمالی به زمین بازگشت.

این مریخ نورد همچنین حمل کوچک $80 میلیون تجربی هلیکوپتر که تلاش خواهد کرد برای اولین بار “برادران رایت لحظه” در مریخ و دیگر آزمایش برای آزمایش فن آوری است که یک روز می تواند کمک به فضانوردان با استخراج اکسیژن از عمدتا دی اکسید کربن در جو است.

اما پیدا کردن و جمع آوری علمی ارزشمند سنگ و خاک نمونه مستقل بسته بندی آنها را در باریک جوانه-رایگان لوله و ذخیره آنها را بر روی سطح برای بازیابی بعدی است که هدف اصلی ناسا هشتم مریخ کاوشگر پیچیده ترین فضاپیما تا کنون ساخته شده است به کاوش سیاره سرخ.

rover-art1.jpg
یک هنرمند تصور پشتکار مریخ در سطح این سیاره سرخ. NASA/JPL-Caltech

“این است که قطعا مکانیکی پیچیده ای است که تا کنون در اعماق فضا” گفت: آدم Steltzner ارشد مهندس در آزمایشگاه پیشرانش جت گفت: از مجموعه نمونه ساز. “تعداد محرک و قسمت قطعه در هر واحد حجم بالاتر از هر چیزی که ما تا کنون انجام داده ام.”

و به همین دلیل برای همه است که پیچیدگی ؟

“ما در حال تلاش برای انجام چیزی است که می تواند احتمالا یک تیم از چندین زمین شناسان و کامیون و موقت برخی از تجهیزات آزمایشگاهی قادر به انجام,” او گفت:. “ما در حال رفتن به جلو و نمونه های سنگ و نمونه دست نخورده از سنگ ما در حال رفتن به کامال مهر و موم از این نمونه ها بلافاصله به استریل بیش از حد تمیز, نمونه لوله … برای نهایی بازگشت به زمین است.”

ساخته شده با ریزه کاری و دقت سوئیس دیده بان, the rover نمونه سیستم “ساده ترین است که می تواند ساخته شده به انجام همه چیز را به انجام” Steltzner گفت. “اما از آن است که پیچیده ترین سیستم ما تا کنون تولید شده است.”

پشتکار ماموریت می آید بر روی پاشنه از دو نفر با مشخصات بالا راه اندازی بیش از آخر هفته و نیم توسط چین و امارات متحده عربی به ارسال خود کاوشگر به مریخ اولین سیارات ماموریت های راه اندازی شده توسط هر دو ملت است.

به دنبال نشانه هایی از زندگی گذشته

اما پشتکار است که در کلاس خود به خود ساخته شده است به صراحت برای کمک به پاسخ یکی از عمیق ترین سوالاتی در بشریت تلاش برای درک کیهان: آیا ما به تنهایی ؟ و یا آیا زندگی دست آوردن جای پایی حتی به طور خلاصه در حداقل یک سیاره دیگر و با فرمت شاید در سیارات فراتر از سیستم خورشیدی ما?

در حالی که نهادهای دیگر در منظومه شمسی ممکن است میزبان قابل سکونت زیرسطحی اقیانوس ها و محیط های که در آن موجودات زنده ممکن است در حال حاضر “مریخ واقعا ما بهترین فرصت را در کوتاه مدت به یک کشف قابل توجهی است که برای همیشه لطفا برای تغییر چگونه ما فکر می کنیم از خودمان و برای همیشه لطفا برای تغییر چگونه ما فکر می کنیم اکتشاف فضا به طور کلی گفت:” ناسا مدیر جیم Bridenstine.

اگر شواهدی از زندگی گذشته است که در واقع در بر داشت: “من فکر می کنم مردم در حال رفتن به بسیار هیجان زده در مورد کشف و چه می آید بعدی که ما در حال رفتن به انجام ماموریت در سراسر منظومه شمسی است.”

jezero1.jpg
کاذب-تصویر رنگی از Jezero دهانه نشان باستانی دلتا به سمت راست از یک کانال رودخانه برش از طریق دهانه دیوار در سمت چپ. دهانه میزبانی بدن از آب به اندازه دریاچه تاهو برخی از 3 میلیارد سال پیش. ناسا پشتکار رور را جمع آوری نمونه از دلتا رسوبات است که ممکن است حفظ آثار گذشته زندگی میکروبی. NASA/JPL-Caltech/MSSS/JHU-APL

هدف قرار دادن لایه بقایای یک رودخانه باستانی دلتا در طبقه 28-مایل-عرض دهانه که یک بار پناه بدن از آب به اندازه دریاچه تاهو پشتکار را با استفاده از یک باتری با تکنولوژی بالا دوربین و دیگر ابزار جستجو برای “biosignatures” بدوی زندگی است که ممکن است رونق در سیاره سرخ در گذشته های دور است.

ناسا و آژانس فضایی اروپا قصد آوردن نمونه از کهن که بدون شک قابل سکونت و محیط زیست بازگشت به زمین در اطراف پایان این دهه به صورت دقیق تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی.

“پشتکار در حال رفتن به تمرین و آماده سازی نمونه برای بازگشت و کش آنها را بر روی سطح مریخ گفت:” لری لعاب مدیر علوم سیاره ای ناسا ستاد. “در 2026 یک بهانه رور راه اندازی خواهد شد به جمع آوری این نمونه ها و آنها را به یک موشک است که راه اندازی آنها را به مدار اطراف مریخ است. یکی دیگر از مدارگرد را ملاقات گذاشتن و گرفتن از این نمونه ها برای تحویل امن به زمین است.

“اگر آن را برای تلفن های موبایل پیچیده است,” او گفت:. “اما ناسا سرمایه گذاری در توسعه خودمختار روبات و فرود زیادی بر روی کامپیوتر کاربر بر روی مریخ گذاشته اند و زمینه را برای یک نمونه موفق بازگشت کمپین.”

راه اندازی هفت ماه سفر

پشتکار به نام ویرجینیا هفتم در ناسا, مسابقه برنامه ریزی شده است برای شروع از کیپ کاناورال در بالای ایالات داد راه اندازی موشک اطلس 5 در 7:50 a. m. EDT پنج شنبه. پرواز در خواهد آمد میدوی را از طریق یک سیاره راه اندازی پنجره ای که تنها باز می شود یک بار در هر 26 ماه زمانی که زمین و مریخ در موقعیت مطلوب.

امارات متحده عربی در زمان استفاده از پنجره در جولای 19, وقتی, یک, ژاپنی, H-2A موشک افزایش درهم امید مدارگرد به فضا و بر روی یک مسیر به مریخ است. ساخته شده با همکاری سه دانشگاه های ایالات متحده و امید طراحی شده است برای مطالعه سیاره سرخ را جو برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکانیسم های مسئول آن آهسته اما مداوم نازک شدن.

چهار روز پس از امید را راه اندازی چین و ارسال آن برای اولین بار ماموریت مریخ — Tianwen-1 — استفاده از قدرتمند طولانی مارس 5, موشک های بسیار بلند پروازانه تر مدارگرد مریخ نورد ترکیبی است که اگر موفق را نشان می دهد در حال رشد و بلوغ چینی برنامه های فضایی.

ناسا پشتکار تیم در تلاش برای پردازش کامل و قبل از راه اندازی آزمون میان coronavirus محدودیت کار در اصل برنامه ریزی شده برای راه اندازی این مریخ نورد در جولای 17, اما این پرواز به تعویق افتاد زمین پردازش مسائل استفاده می شود که تا نیمه های موجود راه اندازی پنجره.

rover-electronics.jpg
پشتکار رور یکی از پیچیده ترین فضاپیما تا کنون ساخته شده برای اکتشاف مریخ. این مشاهده نشان می دهد بخشی از الکترونیک بسته بندی رور داخلی. NASA/JPL-Caltech

مریخ نورد محصور شده در حمل بار fairing شد و در نهایت نصب شده در بالای اطلس 5 را قنطورس مرحله دوم در جولای 7. خود را قدرت هسته ای بسته نصب شده در جولای 20 و در روز سه شنبه موشک و حمل بار بودند بريدن برای راه اندازی مجتمع 41 برای آماده سازی نهایی.

“اطلس رفتن قنطورس است و ما به معنای واقعی کلمه chomping در بیت به این هسته ای طراحی تلماسه حشره دار به مریخ” گفت: حزب محافظه Bruno, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت ایران راه اندازی داد.

مجهز به چهار بند در جامد-سوخت بوستر برای قدرت فوق العاده اطلس 5 را تولید 2.3 میلیون پوند تراست در لحظه پرتاب و سرعت بخشیدن به پشتکار و آن سیارات کروز مرحله به سرعت از حدود 26,000 mph به اندازه کافی سریع برای فرار از زمین گرانشی چنگال.

“این موشک در حال رفتن به جهش کردن پد با این نسبتا کوچک مفید انجام نمی چشمک زدن زمانی که آنها می گویند احتراق'” برونو پکتیا میباشد.

امید Tianwen-1 و پشتکار همه دنبال حلقه 300 میلیون مایل طولانی مدار با هدف نقطه در فضا که در آن مریخ خواهد بود در هفت ماه. امید و Tianwen-1 انتظار می رود به ترمز وارد مدار اطراف مریخ بهمن به بعد. چینی رور باقی خواهد ماند متصل به مدارگرد برای چند ماه قبل از اینکه منتشر شد برای فرود به زمین نشستن کامل هواپیما در پهن دشت شناخته شده به عنوان مدینه فاضله Planitia.

“هفت دقیقه وحشت” قبل از فرود

پشتکار را در رسیدن به مریخ در فوریه 18, ياوه مستقیم به فضای سفید بند انگشت تبار به Jezero دهانه در نزدیکی دلتای رودخانه و دریاچه پایین دانشمندان آنقدر مشتاق به کشف.

شبیه ناسا هنوز عملیاتی کنجکاوی مریخ فرود آمد که در گودال گیل در سال 2012 و تایید گذشته habitability مریخ پشتکار را با استفاده از همان ورود نزول و فرود (EDL) روش معروف به عنوان “هفت دقیقه وحشت.”

کوبیدن به جو در برخی از 12,100 mph پشتکار را سپر حرارتی را تحمل درجه حرارت بالا را به عنوان 2,370 درجه به عنوان جوی اصطکاک کاهش می یابد و صنایع دستی به کمتر از 1000 مایل در چهار دقیقه. که در آن نقطه در ارتفاع حدود هفت کیلومتر و سرعت حدود 940 mph 70.5-پا گسترده ای چتر نجات را گشودن.

edl.jpg
NASA/JPL-Caltech

این سپر حرارتی سقوط خواهد کرد به دور از 20 ثانیه بعد از, افشای پشتکار به عناصر. مدت کوتاهی پس از آن سیستم رادار و دوربین آغاز خواهد شد به طور فعال به اندازه گیری ارتفاع و سرعت در حالی که نقشه برداری از سطح زیر و مقایسه این دیدگاه به مداری نقشه های ذخیره شده در حافظه بر روی بورد.

این “زمین های نسبی جهت یابی” سیستم مورد استفاده برای اولین بار قادر خواهد پشتکار برای انتخاب بهترین امکان فرود در سایت در هدفمند رد پای حرکت touchdown نقطه تا 2000 پا به عنوان مورد نیاز برای جلوگیری از تخته سنگ های بزرگ و یا شیب های تند که ممکن است در غیر این صورت می تواند باعث مشکلات.

پنج دقیقه و 50 ثانیه پس از اتمسفر ورود در ارتفاع حدود 1.3 مایل پشتکار منتشر خواهد شد از آن backshell و چتر نجات سقوط آزادانه در سرعت حدود 190 مایل در ساعت. چند ثانیه بعد rover, آسمان جرثقیل جت پک را به آتش کشیدند تا برای شروع موشک-صفحه تبار مرحله از فرود.

زمان آن می رسد ارتفاع فقط 66, پا, آسمان جرثقیل خواهد بود نزولی در متین 1.7 مایل در ساعت. آن را به آرامی پایین پشتکار به سطح در یک افسار برش کابل که به کامپیوتر پرواز تشخیص “وزن بر روی چهار چرخ” در حدود شش دقیقه و 50 ثانیه پس از ورود. هیچ-دیگر-مورد نیاز, آسمان جرثقیل سپس دور پرواز خواهد کرد توفنده به سطح یک فاصله امن.

چون از 117 میلیون مایل فاصله بین زمین و مریخ فرود روز سیگنال های رادیویی تایید موفق touchdown — و یا عدم حضور خود را نشان می دهد مشکلات و یا حتی آشکار شکست — را نمی توان ذکر کرد که در آزمایشگاه پیشرانش جت تا حدود 11 دقیقه پس از این واقعیت است.

Steltzner کمک هماهنگ آسمان اول جرثقیل فرود با کنجکاوی. حتی اگر زمین های نسبی جهت یابی و ارتقاء دیگر به معنای بهتر شانس موفق touchdown بار دوم در اطراف “در برخی از راه های آن را ریسک,” او گفت: “از آنجا که اگر ما در پیچ آن را تا این زمان ما هیچ بهانه ای. درست است ؟ ما چیزی از دست رفته.”

“اما من فکر می کنم ما شانس بهتر است,” او اضافه شده است. “ما گرفته ایم دخالت هشت سال و این تیم کار کرده است که تقریبا کل زمان رانندگی خطر پایین. بنابراین من فکر می کنم ما در یک نقطه بهتر از ما بودند در روی کنجکاوی.”

rover-climbingtest-jpl.jpg
پشتکار رور تحت نوردی آزمون در یک اتاق تمیز در آزمایشگاه پیشرانش جت. NASA/JPL-Caltech

ناسا جدیدترین مریخ نورد

پشتکار راهنمایی مقیاس در 2,260 پوند است که تقریبا 10 فوت طول نه فوت عرض و هفت فوت قد. آن است که مجهز به چند مشترک ربات بازو کشش و هفت پا در زمانی که به طور کامل توسعه یافته است که حامل یک چرخش 99 پوند جان پناه در آن دور نهایی مسکن یک دوربین مته سنگ شیمیایی و تجزیه و تحلیل.

مریخ نورد بدن نصب شده است در شش چرخ آجدار مرتب شده در یک “چوب زیر گهواره-وسایل نقلیه” طراحی است که به طور مساوی توزیع وزن و اجازه می دهد تا آن را به راحتی به بیش از رول کم ارتفاع سنگ.

قدرت is provided by a multi-mission رادیوایزوتوپ ترموالکتریک ژنراتور یا MMRTG که تولید گرما از فروپاشی 10.6 کیلو رادیواکتیو پلوتونیوم 238 دی اکسید. که گرما تولید 110 وات قدرت به کار پشتکار و شارژ دو باتری های لیتیوم یون برای دیدار با خواسته های بالاتر در علم ،

حرارت بیش از حد از MMRTG نیز استفاده می شود به نگه می دارد rover الکترونیک حساس گرم در زیر دمای انجماد.

پشتکار مجهز به 23 دوربین, 13, کامپیوتر و هفت علم ابزار:

  • Mastcam-Z: دو zoomable دوربین در rover سنجش از دور دکل قادر به تصویری با کیفیت بالا و رنگ استریو/پانورامای 3D
  • مدا (مریخ زیست محیطی دینامیک Analyzer): مجموعه ای از آب و هوا و هواشناسی سنسور
  • MOXIE (مریخ اکسیژن ISRU آزمایش): تظاهرات تکنولوژی برای پیدا کردن که آیا اکسیژن می تواند استخراج شده از جو مریخ; مدرج تا نسخه می تواند یک روز به کمک فضانوردان تولید خود را هوایی و موشک سوخت
  • PIXL (سیاره دستگاه X-ray Lithochemistry): نصب شده بر روی مریخ نورد ربات بازوی PIXL را آتش X-ray در پرتوهای سنگ خود را به منظور تعیین عنصری شیمی
  • RIMFAX (رادار تصویرساز برای مریخ’ زیرسطحی آزمایش): یک رادار نافذ زمین به نقشه زیر سطح لایه بندی
  • SHERLOC (اسکن محیط قابل سکونت با رامان & لومینسانس برای آلی و مواد شیمیایی): اشعه ماوراء بنفش لیزری واقع در نزدیکی PIXL در rover بازوی ربات طراحی شده است که به دنبال مولکولهای آلی
  • SuperCam: دوربین-لیزر ترکیبی طراحی شده برای مطالعه شیمی از سنگ و خاک

همچنین در هیئت مدیره: سه تراشه های سیلیکون حمل نامهای از 10.9 میلیون نفر از سراسر جهان که امضا به تگ همراه در روح.

instruments-labeled.jpg
NASA/JPL-Caltech

پرواز, کنترل, دانشمندان و مهندسین در JPL و کار از راه دور سایت های سراسر جهان را صرف رور اول 90 روز و یا “sol” در مریخ تست این کاوشگر علم ابزار دوربین و پايگاههاي فرعي به روز رسانی پرواز نرم افزار unstowing آن بازوی ربات و انجام تست کوتاه درایوهای.

“هنگامی که ما در سطح ما واقعا تنها قادر به فرمان این خودرو یک بار در روز” گفت: Matt Wallace پشتکار معاون مدیر پروژه. “و پس از آن را خواب و حفظ قدرت یک شبه. آن را به شما از خواب بیدار در صبح به ما ارسال یک دنباله ای از دستورات آن را روزانه مجموعه ای از فعالیت های به انجام و سپس آن را به حمل کردن آنها را بسیار خود را.

“آن را به تصمیم گیری در مورد چگونه به درایو به هدف و نحوه انجام بسیاری از که نمونه کار و همچنین به عنوان نگه داشتن خود را امن نامطلوب شرایط غیر عادی. و بنابراین مقدار زیادی از استقلال در وسیله نقلیه. این یکی از چیزهایی است که باعث می شود سیستم بسیار پیچیده است.”

نبوغ هلیکوپتر

قبل از شروع اکتشاف خود را از Jezero دهانه و جستجو برای biosignatures پشتکار خواهد بود فرمان به انتشار خورشیدی نبوغ هلیکوپتر نام آلاباما دانش آموز دبیرستانی از یک دلبستگی ثابت در rover حلقه.

این مریخ نورد پس از آن خواهد شد درایو یک فاصله امن و هدف آن دوربین در هلیکوپتر در حالی که آن را انجام یک سری از پنج تست پروازهای طولانی ترین مدت در حدود 90 ثانیه. حداکثر ارتفاع خواهد بود حدود 15 پا در طول پرواز حمل نبوغ تا 160 پا downrange.

هواپیماهای بدون سرنشین حامل هیچ علم ابزار است. هدف آن است که به سادگی برای نشان دادن امکان پرواز در نازک مریخ جو است. دو جفت از چهار پا بلند ضد چرخش پره را به چرخش در حدود 2,400 دور در دقیقه برای رسیدن به پرتاب.

helicopter.jpg
یک هنرمند برداشت از نبوغ هلیکوپتر انجام شده به مریخ روی پشتکار رور. NASA/JPL-Caltech

“این است که واقعا چیزی است که برش لبه چیزی است که هرگز قبل از اقدام گفت:” والاس. “جو مریخ است که تنها 1 درصد تراکم است که ما در اینجا بر روی زمین و در تلاش برای کنترل یک سیستم شبیه به این در این شرایط آسان نیست. … این چیزی است که ما در حال گرفتن با ما به طوری که ما می توانند یاد بگیرند که چگونه به انجام این کار برای ماموریت های آینده.”

جستجو برای سرنخ در دهانه

با ابتکار و خلاقیت را تست کامل پشتکار در نهایت آماده برای شروع جستجوی خود را برای biosignatures سراسر در حال حاضر-سنگی کف Jezero دهانه. مداری عکس نشان می دهد یک جریان کانال در یک طرف آن رودخانه خالی به دهانه سه تا چهار میلیارد سال پیش ایجاد یک خوبی حفظ دلتا.

“یکی از چیزهایی که بزرگ درباره Jezero دهانه است این دلتا” گفت: Ken Farley, the rover پروژه دانشمند. “دلتا است که در آن شما را وادار به رسوب بسیار زیبا ریز (مواد) اساسا یک گل. پس از گل در می آید انجام می شود پایین رودخانه از آن بازدید شل آب از دریاچه و گل و لای حل و فصل کردن.

“زیبایی این است که هر چیزی را که یا اجرا پایین رودخانه است که ممکن است زنده بوده است و یا چیزهایی است که زندگی در دریاچه خواهد شد به خاک سپرده شد در این (مطلوب) محیط زیست است. … بنابراین ما می دانیم که ما یک محیط قابل سکونت با حفظ بالقوه است.”

قدیمی ترین بی چون و چرای نشانه هایی از حیات بر روی زمین در تاریخ حدود 3 میلیارد سال در قالب stromatolites به وضوح قابل مشاهده تشکل های سمت چپ توسط تک سلولی میکروب ها.

پشتکار را مطالعه سنگ از یک محیط مشابه و از یک بازه زمانی مشابه در مریخ تاریخچه زمانی که مریخ یک گرم وتر جهان است که پشتیبانی از رودخانه ها, دریاچه ها و اقیانوس ها به دنبال الگوهای که ممکن است نشان می دهد منشاء بیولوژیکی.

“بنابراین وجود دارد stromatolites در مریخ ؟ ما نمی دانیم” گفت: Tonja Bosak عضو پشتکار تیم علمی در دانشگاه فنی ماساچوست. “آیا این کربنات در مریخ ؟ ما نمی دانیم.

“اما ما بسیار هیجان زده برای شروع به دنبال در آنها. ما قطعا باید یک مجموعه بزرگ از ابزار برای انجام این کار. و ما بسیاری از مجموعه های آموزش دیده و چشم است که آماده خواهد شد برای نمونه بهترین سنگ های ممکن را به زمین و شروع به پرسیدن این سوال در مورد احتمالا در اوایل زندگی بر روی مریخ است.”

در حالی که پشتکار ماموریت شاید بیشتر از لحاظ فنی چالش برانگیز در تاریخچه اکتشاف مریخ گرفتن نمونه را به زمین نشان دهنده و حتی بیشتر مانع مربوط به چند فضاپیما از ناسا و آژانس فضایی اروپا.

یکی دیگر از مریخ نورد مورد نیاز خواهد بود برای دریافت نمونه و ارائه آنها را به یک کاوشگر برای ارايه روی یک جامد سوخت موشک. یک بار لعنتی به مریخ مدار, یکی دیگر از فضاپیما را به قرار ملاقات گذاشتن جمع آوری نمونه ظرف و پس از آن سفر طولانی بازگشت به درون منظومه شمسی است.

“اگر ما تا به حال به ارسال انسان به مریخ وجود دارد بسیاری از چیزهایی که باید آموخته شود و یکی از آنها این است که ما باید به یاد بگیرند که چگونه به راه اندازی چیزی کردن سطح مریخ و آن را بازگشت به زمین” Farley گفت.

و آن را با خیال راحت نگه داشتن نمونه جدا شده و عاری از آلودگی از هر گونه موجودات که ممکن است دردسر سوار به مریخ روی پشتکار و سپس در جوی ورود فرود و حمل و نقل به انتظار دانشمندان بود.

“ما در یک unenviable دولت به دنبال زندگی یا میکروب ها و یا مولکول های آلی از یک محل مریخ که مسلما نیست (امروز),” Farley گفت. “اگر آن را به هر آن بسیار کمی داشته باشد. و ما در حال تلاش برای راه اندازی یک فضاپیما از سیاره که کاملا چکیدن با هر دو.

“بنابراین ما باید به همه چیز تمیز,” او گفت:. “ما بدترین مکان در منظومه شمسی برای راه اندازی یک فضاپیما به دنبال سطح پایین زندگی و آلی. پس از آن یک چالش خاص.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesNovagraAyırma BüyüsüOmegle