ملی فضانورد روز: 10 رکورد شکنی فضانوردان ناسا و دستاوردهای خود را

امروز پنجمین ملی فضانوردان روز—رویداد هر سال برگزار می شود در مارس 5 به مناسبت روز آلن شپرد شد اولین آمریکایی در فضا است.

در مارس 5, 1961, شپرد راه اندازی شد به فضا در یک عطارد فضاپیمای به نام آزادی 7 پرواز 116 مایل بالا است. کل سفر به طول انجامید 15-و-نیم ساعت بود و یک موفقیت تلقی می شود.

بیش از 50 سال گذشته و یا پس از صدها نفر دیگر باید به دنبال رد پای خود و تبدیل شدن به فضانوردان—یک کلمه مشتق از یونانی به صورت “فضای ملوان.” در جشن, عصر ایران وارد یک لیست از 10 رکورد شکنی فضانوردان ناسا و خود را خارج از این جهان دست آوردهای.

1. اولین زن راهپیمایی فضایی: جسیکا ویر و کریستینا کخ (2019)

پس از ماه ها انتظار اولین زن راهپیمایی فضایی صورت گرفت سال گذشته در اکتبر 18, زمانی که جسیکا ویر و کریستینا کخ پا خارج ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) به جای یک باتری شارژ/تخلیه واحد. این رویداد تا به حال شده است در اصل برنامه ریزی شده برای ماه مارس 2019 اما مشکلات مربوط به فضای مناسب قرار داده بود تشخیصی در نظر دارد. آن را برای اولین بار در Meir که شد 15 زن برای انجام یک راهپیمایی فضایی.

“در پایان من فکر می کنم این مهم است و من فکر می کنم این مهم به دلیل تاریخی طبیعت از آنچه ما در حال انجام” کخ گفت: نقطه عطف در زمان. “در گذشته زنان نیست و همیشه در جدول.”

به گفته ناسا, زن راهپیمایی فضایی به حال شده است به طور خاص برنامه ریزی شده است. آن را به احتمال زیاد به رخ می دهد در برخی از نقطه با توجه به رشد تعداد زنان بستری به ناسا. نیمی از نامزدها در کخ و Meir کلاس سال 2013 بودند.

NASA astronauts Jessica Meir (left) and Christina Koch (right)
ناسا فضانوردان جسیکا Meir (سمت چپ) و کریستینا کخ (راست) قرار داده و در خود spacesuits آنها به عنوان آماده به ترک هچ از ایستگاه فضایی بین المللی و آغاز تاریخی اولین زن راهپیمایی فضایی.
ناسا

2. طولانی ترین پرواز به فضا تکمیل شده توسط یک زن: Christina کخ (2020)

در ماه فوریه فضانورد ناسا کریستینا کخ شکست سوابق دوباره با بازگشت به زمین پس از یک 328-بعد از روی لئامت دادن روی ISS. در انجام این کار او را به دست آورد رکورد طولانی ترین پرواز به فضا تکمیل شده توسط یک زن—بیش از رکورد قبلی از 289 روز برگزار شده توسط پگی Whitson. در آن زمان کخ orbited زمین بیش از 5,200 بار و در بیش از 210 تحقیقات علمی. به عنوان نیوزویک گزارش داد در آن زمان او به اتمام 42 ساعت و 15 دقیقه’ ارزش spacewalks.

3. اولین کسی که به راه رفتن بر روی ماه نیل آرمسترانگ (1969)

نیل آرمسترانگ رفته در تاریخ به عنوان اولین فرد برای راه رفتن بر روی ماه و برای این عبارت: “این یک گام کوچک برای یک جهش بزرگ برای بشریت است.” اهمیت feat قرار گرفت آپولو 11 ماموریت در سال 1969 بسیار در مدت کوتاهی پس از او و آلدرین شد و مردم برای اولین بار به زمین بر روی ماه. این جفت ارز صرف دو ساعت در ماه جمع آوری سنگ ها و مطالعه سطح آن قبل از مصرف کردن دوباره.

4. اول به حوض دو وسیله نقلیه در فضا: نیل آرمسترانگ و دیوید اسکات (1966)

سه سال قبل از نیل آرمسترانگ قدم بر روی ماه آرمسترانگ و دیوید اسکات شد اولین فضانوردان به حوض دو فضاپیما در مدار. به گفته ناسا این دستاورد راه را برای ماه فرود آمد که بعد از آن به عنوان به خوبی به عنوان ماموریت به ISS اما آن را همیشه روشن آن خواهد بود به یک موفقیت است.

این ماموریت به نظر می رسد به رفتن به خوبی در یک پیام به کنترل ماموریت آرمسترانگ توصیف آن به عنوان یک “اسموتی”—تا زمانی که این جفت ارز در حال تکمیل docking و خطاب فضاپیما مانور thruster ناشی از کپسول به از دست دادن کنترل. هر چند بخش دوم از این ماموریت نمی تواند به طرح ورود مجدد موفق بود و هر دو آرمسترانگ و اسکات خوب بودند.

5. اول شخص به آمار توپ گلف در ماه: آلن شپرد (1971)

آلن شپرد اولین آمریکایی در فضا بود اما pipped به جهانی عنوان توسط فضانورد یوری گاگارین از شوروی شد که اولین فرد در فضا در 12 آوریل 1961.

اما شپرد می تواند ادعا می کنند که فرد برای اولین بار به ضربه توپ گلف در ماه. شپرد در ماه فرود آمد در فوریه 15, 1971 در طول آپولو 14 ماموریت و تکمیل دو moonwalks همراه با اد میچل. خدمه بودند که برای اولین بار به زمین بر قمری ارتفاعات—یعنی مناطق نور ماه—و شپرد اولین ضربه به توپ گلف بر روی سطح آن. وجود دارد یک دلیل علمی برای این است: آن را نشان داد تا چه حد می تواند توپ مسافرت در ماه جاذبه کمتر است.

Alan Shepard
آمریکایی فضانورد آلن بارتلت شپرد Jr (1923 – 1998). شپرد اولین آمریکایی در فضا و اولین نفر به آمار توپ گلف در ماه. ملی فضانورد روز برگزار می شود در 5 مارس به مناسبت روز او به فضا است.
فضا مرز/گتی

6. قدیمی ترین فرد در فضا: جان گلن (1998)

جان گلن سابق دریایی خلبان تبدیل متحده فضانورد شد, اولین آمریکایی به مدار زمین انجام این کار نه یک بار بلکه سه بار در سال 1962 در یک سفر که حدود 5 ساعت به طول انجامید. همراه با آلن شپرد او بخشی از اولین گروه فضانوردان انتخاب شده توسط ناسا لقب “عطارد هفت.”

گلن سمت چپ فضا برای سیاست نه طولانی پس از آن برنده بسازید برای اوکلاهما در حزب دموکرات بلیط. اما او نمی بازگشت او در ناسا برای همیشه—در سال 1998 گلن پیوست شش دیگر فضانوردان در یک ماموریت شاتل فضایی 36 سال پس از اولین پرواز به فضا. سفر به دست آورده گلن عنوان قدیمی ترین فرد برای بازدید از فضا. در سن 77 سالگي خود را با کمک ناسا یاد بگیرند که چگونه بودن را در فضا تاثیر می گذارد و افراد مسن.

7. فاصله دورترین سفر از زمین: خدمه آپولو 13 (1970)

جان Swigert فرد Haise و جیمز لاول بودند سرنشین آپولو 13 که آن را در سفر گذشته سمت دور ماه و به دورترین نقطه در فضا انسان را پرواز. در آن دور در 15 آوریل 1970 خدمه بودند 248,655 مایل از زمین و 158 کیلومتر از سطح ماه در سمت دور ماه است.

هدف اصلی شده بود به زمین در Fra مائورو منطقه است اما قصد دارد تا به حال به تغییر پس از یک انفجار در این فضاپیما است. در پایان آپولو 13 orbited ماه را بدون فرود.

بیش از 50 سال در آن باقی می ماند دورترین انسان ها سفر کرده اند از سطح زمین است.

8. طولانی ترین راهپیمایی فضایی: James وسع و سوزان هلمز (2001)

با توجه به ناسا متوسط راهپیمایی فضایی به طول می انجامد بین پنج تا هشت ساعت بسته به کار است که می تواند از رفع این فضاپیما برای تست تجهیزات جدید و انجام آزمایش های علمی است. آن است که کمی طولانی تر از 10 دقیقه فضانورد الکسی Leonov از اتحاد جماهیر شوروی صرف شده در اولین راهپیمایی فضایی در 18 مارس 1965.

تا کنون طولانی ترین راهپیمایی فضایی در رکورد می رود به جیمز وسع و سوزان هلمز که مجموعه ای را به ایجاد برخی از تعمیرات در سال 2001 و صرف 8 ساعت و 56 دقیقه خارج از فضاپیما از 12:12 p. m. EST تا 9:08 a. m. EST در مارس 11.

9. برای اولین بار به مدار ماه: Frank Borman, جیمز لاول و بیل اندرس (1968)

آپولو 8 اولین ماموریت برای دیدن انسان—فضانوردان ناسا Frank Borman, جیمز لاول و بیل آندرس—با موفقیت در مدار ماه و بازگشت به زمین. ماموریت نیز افزایش داد به اولین عکس زمین گرفته شده از سیاره ای دیگر بدن است.

آندرس در زمان معروف شات در 24 دسامبر 1968 هنگامی که فضاپیما در چهارم آن مدار به عنوان آن را در حال حرکت از سمت دور ماه است. این اولین بار است که در سیاه و سفید. دوم گرفته شده بلافاصله پس از آن در است رنگ. به گفته ناسا, Anders گزارش شده است که دیده می شود زمین در حال افزایش به نمایش و گفت: “آه خدای من در آن نگاه کنید تصویر را بیش از وجود دارد! وجود زمین می آیم” ، وای که خیلی!”

Earth rise
آپولو 8 عکس. تصویر از زمین گرفته شده از دیدگاه ماه. گرفته شده توسط ناسا فضانورد بیل اندرس در سال 1969.
ناسا

10. بالاترین سرعت به دست آمده توسط انسان: خدمه آپولو 10 (1969)

در دهه های بعد و خدمه آپولو 10—توماس استافورد جان جوان و ژن Cernan—حفظ رکورد برای سفر سریع ترین سرعت در هر کسی که در فضا یا بر روی زمین است.

با توجه به کتاب رکوردهای جهانی گینس به فضانوردان روی رسیده سرعت 24,816.1 مایل در ساعت در 26 ماه مه سال 1969 در طول سفر بازگشت به زمین است. با توجه به ناسا ممکن است آنها سفر کرده اند و حتی سریع تر—گزارش از آپولو 10 ماموریت ایالات متحده حداکثر سرعت در ورودی رسیده 36,397 فوت در ثانیه معادل 24,816 مایل در ساعت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر