نیوزیلند به شرح زیر هوش متحدان و تعلیق معاهده استرداد با هنگ کنگ

نیوزیلند اعلام کرد که روز شنبه آن را دنبال رهبری آن هوش متحدان توسط تعلیق آن معاهده استرداد با هنگ کنگ.

این حرکت در پاسخ به چین عبور جارو امنیتی جدید قانون برای نیمه خودمختار سرزمین است.

نیوزیلند نهایی عضو “پنج چشم” هوش-های داد به چنین اقدام پس از آمریکا و استرالیا و کانادا و انگلستان قبلا اعلام اقدامات مشابه است.

نیوزیلند متکی به چین به عنوان بزرگترین شریک تجاری و در گذشته اغلب سعی در جلوگیری از مستقیم درگیری سیاسی است. چین هر سال اقدام به خرید میلیاردها دلار نیوزیلند محصولات کشاورزی از جمله آن سودآور پودر شیر استفاده شده است که در فرمول نوزاد.

اما وزیر امور خارجه وینستون پطرس گفت: قانون جدید رفت و در برابر تعهدات چین ساخته شده بود برای جامعه بین المللی است.

“نیوزیلند دیگر می توانید اعتماد است که هنگ کنگ سیستم عدالت کیفری است که به اندازه کافی مستقل از چین” آقای پیترز در بیانیه ای گفت.

او گفت: وجود خواهد داشت تغییرات دیگر به رابطه. نیوزیلند خواهد در حال حاضر درمان های نظامی و تکنولوژی-صادرات به هنگ کنگ در همان راه به عنوان آن رفتار از جمله صادرات به کشور چین گفت و تا به حال خود را به روز رسانی توصیه های سفر به, هشدار جدید زلاند در مورد خطرات آنها مواجه شده تحت قانون جدید است.

“نیوزیلند عمیقا نگران اعمال این قوانین و ما ادامه خواهد داد برای نظارت بر وضعیت در هنگ کنگ به عنوان قانون اعمال می شود” آقای پیترز گفت. “به عنوان یک نتیجه بررسی همکاری های ما با تنظیمات هنگ کنگ خواهد بود ادامه دارد.”

چین می گوید امنیتی جدید قانون مورد نیاز است برای مبارزه با تروریسم و تجزیه طلبی و جلوگیری از هنگ کنگ را از تبدیل شدن به یک پایه برای تضعیف چینی قدرت دولت است. به طور کلی مواردی خواهد بود که سعی در هنگ کنگ اما قانون اجازه می دهد تا برای سرزمین اصلی صلاحیت در برخی از شرایط.

چین سفارت در ولینگتون به رهبری سفیر وو یازدهم گفت: آن آماده شد در پاسخ به اعلام. در اوایل این ماه به عنوان نیوزیلند در نظر گرفته چنین حرکت سفارت قرار دادن یک بیانیه ترغیب ملت به “دخالت کردن در هنگ کنگ و امور چین در امور داخلی و خودداری از رفتن هر بیشتر پایین مسیر اشتباه”.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im