هیدروژن می تواند نقش کلیدی در پرورش یک “سبز و پایدار” منبع انرژی به قدرت قابل حمل سوخت سلول های آینده, محققان می گویند.

هیدروژن اعتقاد بر این است یک جایگزین عملی برای سوخت های فسیلی به دلیل قیمت آن و محيط زيست. آن است که در سراسر محیط زیست اما تولید آن شامل کارآمد جدا کردن آن از ترکیبات آن است که موجود در آن است. وجود دارد در حال حاضر تعدادی از راه های این می تواند انجام شود اما روش می توان آهسته و گران است.

اما یک تیم از دانشمندان در حال حاضر گفت: سوخت هیدروژن می تواند تولید “در تقاضا” با تشکر به یک فرایند جداسازی ساختار در اطراف شیمیایی عنصر بیسموت یک تیم از دانشمندان گفته است.

نتايج حاصل از محققان با آکادمی علوم چین و دانشگاه Tsinghua منتشر شده امروز در این مجله انرژی های تجدید پذیر و انرژی پایدار.

مقاله خود می گوید هیدروژن سلول های سوخت تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی استفاده می شود می تواند به قدرت “هواپیما و وسایل نقلیه و دستگاه های قابل حمل.” که تنها ممکن است اگر سلول های با کیفیت بالا و پایدار هیدروژن تامین—مشکل آنها اقدام به غلبه بر.

محققان با استفاده از یک آلیاژ متشکل از گالیم ایندیم قلع و بیسموت فلزات برای تولید هیدروژن با ساخت آن در تماس با یک ورق آلومینیوم غوطه ور در آب.

هیدروژن است و سپس متصل به یک proton exchange membrane fuel cell (PEMFC) است که قادر به تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی است.

تحقیق پیشنهاد بیسموت تا به حال یک “اثر بزرگ” در توليد هيدروژن در مقایسه با زمانی که به یک آلیاژ قبلا تست شده بود که متشکل از گالیم ایندیم و قلع است. این آلیاژ که شامل بیسموت داشت به تولید با ثبات تر و با دوام واکنش.

نویسنده Jing Liu استاد در آکادمی علوم چین گفت: این روش تا به حال بالاتر راندمان تبدیل که در مقایسه با سنتی تولید برق روش.

“این می تواند شروع به سرعت در حال اجرا و بی سر و صدا. علاوه بر این یکی از مزایای کلیدی این است که تنها محصول آن را تولید آب است و آن را سازگار با محیط زیست” لیو در بیانیه ای گفت.

“وجود مشکلات مختلف در روشهای موجود برای پست-واکنش مخلوط جدایی. یک اسید یا محلول قلیایی حل می هیدروکسید آلومینیوم بلکه باعث خوردگی و آلودگی و مشکلات. شایستگی این روش این است که آن را می تواند درک زمان واقعی و بر روی تقاضا هیدروژن تولید می باشد. آن را ممکن است ارائه یک امکان برای سبز و پایدار انرژی عصر.”

Stock image: Experiment with hydrogen power cells
فایل عکس: یک آزمایش انجام شده با هیدروژن سلول های قدرت
iStoc

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su