خورشید ما است که به طرز عجیبی آرام در مقایسه با آن خواهر و برادر ستاره

تمام ستاره ها را منتشر می کنند مقادیر مختلفی از نور را در طول زمان—و خورشید از این قاعده مستثنی است. چنین تغییراتی در نور ستاره می تواند کمک به ما در درک چگونه قابل سکونت هر سیارات در اطراف سایر ستاره ها—بسیار فعال ستاره ممکن است بمباران سیارات آن با اشعه های مضر. در حال حاضر یک مطالعه جدید منتشر شده در علمنشان می دهد که خورشید به طور قابل توجهی کمتر فعال نسبت به سایر شبیه ستاره است.

در بسیاری از ستاره ها را مشاهده تغییرات در روشنایی رانده است داخلی خود میدان مغناطیسی. زمانی که بخش هایی از میدان مغناطیسی می شکند از طریق یک ستاره را روی سطح آن می تواند باعث تیره مناطق شناخته شده به عنوان starspots یا روشن تر مناطق (شناخته شده به عنوان faculae) در ستاره جو است. به عنوان یک ستاره بر روی محور خود می چرخد به طوری روشن و تیره مناطق تصویب در سراسر چهره این ستاره از نظر ما باعث تناوبی تغییر در روشنایی ستاره به عنوان یک نتیجه.

برخی از افراطی ترین نمونه هایی از متغیر ستاره گرفتی دودویی ستاره و ضربان دار ستاره. در سابق, نور, تنوع است که با توجه به اثر خارجی: یک جفت ستاره در مدار خود در اطراف خود مشترک مرکز جرم بارها و بارها مسدود کردن برخی از شریک زندگی خود را نور از دیدگاه ما. اگر مدار مشاهده شده است لبه در روشنایی ستاره ظاهر خواهد شد به کاهش قابل توجهی در فواصل منظم.

در یک ضربان دار ستاره نور تنوع ذاتی علت: ستاره به معنای واقعی کلمه پالس و تبدیل شدن به بزرگتر و سپس کوچکتر و روشن تر و سپس ضعیف با یک به طور منظم تکرار الگوی تغییر روشنایی. نبض ستاره ها می تواند تغییر در روشنایی توسط یک عامل از ده یا بیشتر در هر چرخه. هر دو این کلاس ها از ستاره های مورد علاقه اهداف برای ستاره شناسان به عنوان نور خود را تنوع ممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای بررسی پویایی و یا ساختار یک سیستم ستارهای.

آرامش قبل از طوفان ؟

ستارگان روشنایی تغییرات با توجه به روشن و لکه های دوار در سراسر خط ما را از چشم ها به طور کلی بسیار پایین دامنه هر چند. خورشید را روشنایی تنها متفاوت است با کسری از یک درصد به عنوان آن می چرخد یک بار در هر 24 روز. حتی تغییرات کوچک می تواند بر آب و هوای زمین در بازه های زمانی از دهه یا شیمی اتمسفر در بازه های زمانی کوتاه به ماه یا روز.

ما سوابق از لکه های خورشیدی که قدمت آن به سال 1610 و آنها نشان می دهد که خورشید به طور منظم می رود از طریق یک چرخه هر 11 سال که در طی آن تعداد لکه های خورشیدی به طور متناوب رسیدن به حداکثر و پس از آن تقریبا به طور کامل ناپدید می شوند. زمانی که لکه های خورشیدی هستند که در آنها شايع خورشید است به خصوص فعال—طغیان نور شناخته شده به عنوان شعله های خورشیدی و تاجی mass ejections شایع تر است. این می تواند تاثیر قابل توجهی در زندگی ما در اینجا بر روی زمین است. و همچنین باعث شفق آنها همچنین می توانند مختل ماهواره و آسیب خطوط برق.

sun
خورشید تولید solar flare در اکتبر, 2014. دانشمندان می گویند خورشید به نظر می رسد ساکت تر از دیگر مقایسه ستاره.
NASA Goddard

در مطالعه جدید محققان در مقایسه دقیق 140 سال سابقه خورشید را روشنایی با نور منحنی از یک مجموعه خورشیدی خواهر و برادر, مشاهده شده توسط کپلر ماهواره ای در طول دوره چهار سال است. آنها در نگاه ستاره ها که دما و جرم و شعاع سن بودند همه شبیه به خورشید و انتخاب 349 ستاره که چرخش دوره اندازه گیری می تواند به عنوان بین 20 و 30 روز.

این ستاره شناسان با اندازه گیری طیف وسیعی از تنوع از 0 (بدون تغییر در روشنایی) به 0.75 درصد با میانگین حدود 0.36 درصد است. با در نظر گرفتن تصادفی چهار سال بخش از نور خورشید منحنی آنها دریافتند نوعی تنوع خورشید را روشنایی تنها 0.07 درصد و حتی در بزرگترین آن بود بیش از 0.20 درصد است. بنابراین آنها به این نتیجه رسیدند که بسیاری از ستاره ها از همان نوع به عنوان خورشید در حال فعال تر از خورشید است.

به همین دلیل است که خورشید پس از آرام ؟

بنابراین آیا این به این معنی است که خورشید واقعا متفاوت به ستارگان دیگر در همان کلاس ؟ ستاره شناسان می دانند که به عنوان ستاره سن خود را به چرخش کند و تبدیل شدن آنها به کمتر مغناطیسی فعال است. در برخی از نقطه آنها ممکن است انتقال به یک مرحله جدید از فعالیت کم—اما ما نمی دانیم دقیقا زمانی که این انتقال رخ می دهد. شاید خورشید در حال نزدیک شدن به چنین مرحله در زندگی خود را. متناوبا, می تواند آن را به سادگی بود که در 140 سال خورشیدی با استفاده از دادههای ما تنها نمونه نسبتا آرام دوره از خورشید فعالیت—ممکن است آن شده اند فعال تر در زمان های دیگر?

این امکان است که بیشتر نگران کننده است. آن را ممکن است نشان می دهد که خورشید می تواند تحت دوره زمانی که در آن تنوع بسیار بالاتر است و با افزایش متناظر در مغناطیسی فعالیت و قوی تر خروج است که می تواند مختل کردن زندگی در اینجا بر روی زمین است.

شاید comfortingly اندازه گیری برخی از ایزوتوپ—انواع عناصر شیمیایی با سبک تر یا سنگین تر هسته—بر روی زمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری فعالیت های خورشیدی بیش از گذشته 9000 سال. آنها نشان می دهد که تنوع خورشید را روشنایی تغییر نکرده است به طور قابل توجهی در این زمانبندی یا نه.

آشنایی با ستارگان تنوع حیاتی برای ارزیابی habitability از سیارات فراخورشیدی است. در موارد شدید ستارگان عود ممکن است نوار جو از در غیر این صورت قابل سکونت exoplanet ارائه آن را نامناسب برای زندگی است. تازگی کشف سیاره در مدار نزدیکترین ستاره پروکسیما b است که در آن ستاره را در منطقه قابل سکونت اما پروکسیما قنطورس به خودی خود بسیار فعال ستاره و سیاره است که به احتمال زیاد غرق در اشعه های مضر از ستارگان عود.

این مطالعه جدید نشان می دهد که تنها بسیار فعال ستاره مانند خورشید هستند که به احتمال زیاد میزبان سیارات فراخورشیدی قابل سکونت. شاید ما باید سپاسگزار است که این خورشید است که در میان بیشتر متین از آن خواهر و برادر.

نظرات بیان شده در این مقاله نویسنده خود.

اندرو نورتون استاد اخترفیزیک آموزش و پرورش در دانشگاه آزاد انگلستان

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن این مقاله.

The Conversation

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر