پاپ فرانچسکو در برابر حکومت ordaining مردان متاهل در منطقه آمازون به عنوان ابزاری برای مقابله با کمبود کشیش های کاتولیک.

اسقف حمایت این اقدام در سال گذشته اما این تصمیم مورد نیاز پاپ تصویب به اجرا گذاشته شود.

کشیش های کاتولیک ملزم به رعایت قانون تجرد پس از هماهنگی به جز در مواردی که ازدواج کلیسای آنگلیکان وزیران تبدیل شده.

تجرد دیده می شود به عنوان وقف زندگی یک فرد به خدا.

بیانیه ای از واتیکان گفت: “آمازون چالش های ما پاپ می نویسد: برای غلبه بر دیدگاه محدود و نه به محتوای خودمان را با راه حل هایی که آدرس تنها بخشی از این وضعیت است.”

پاپ گفت: یک نیاز وجود دارد برای وزرا که می تواند درک آمازون احساسات و فرهنگ از درون. وی اسقف به “ترویج نماز برای مشاغل روحانی” و تشویق کسانی که می خواهند برای تبدیل شدن به مبلغان به “انتخاب منطقه آمازون”.

  • پاپ نکات در هماهنگی از مردان متاهل
  • می تواند پاپ می گویند ” بله ” به کشیش ازدواج?

در ماه اکتبر سال گذشته یک شورای کلیسایی از 184 اسقف ملاقات در واتیکان به بحث در مورد آینده این کلیسا در آمازون. این استدلال بود که مسن تر, ازدواج مردان باید اجازه داده شود برای تبدیل شدن به کشیش.

اما آنها نیاز به مردانی که به خصوص به خوبی مورد احترام و خواهد ترجیحا آمده از جوامع بومی که در آن آنها قصد دارند کار می کنند.

تخمین زده می شود که حداقل 85 درصد از روستاها در آمازون قادر به جشن توده در هر هفته به عنوان یک نتیجه از کمبود کشیش. برخی از آنها گفت: تنها به یک کشیش یک بار در سال.

اما جناح محافظه کار کلیسای کاتولیک – به خصوص در اروپا و آمریکای شمالی – است صحبت کردن در برابر این ایده استدلال می کند که این می تواند منجر به جهانی لغو تجرد.

پاپ فرانسیس پیشتر گفت که در نظر گرفتن احتمال viri probati (مردان ثابت ایمان) انجام برخی از وظایف.

“ما باید به فکر به اینکه آیا viri probati هستند, امکان,” او گفت: روزنامه آلمانی Der Zeit.

همچنین در دوشنبه پاپ اعلام کرد او تصمیم گرفت که به زنان اجازه می دهد به عنوان deacons یک رتبه پایین تر از کشیش.

به طور جداگانه به نام او برای محیط زیست در آمازون به دفاع از آن به دلیل نقش حیاتی در کاهش گرمایش جهانی.

“ما خواهان پایان دادن به بدرفتاری و تخریب از مادر زمین” پاپ گفت.


تمرکز بر تغییر آب و هوا به جای تجرد’

این ممکن است راحت به نتیجه گیری کرد که پاپ فرانسیس’ تصمیم به تن دادن به درخواست از آمازون اسقف است یک پیروزی برای خود سلف پاپ سابق بندیکت شانزدهم و کسانی که سنت گرایان که توجه او را به عنوان پرچمدار.

ماه گذشته از آن پدید آمده است که بندیکت حال کمک به یک کتاب ‘از اعماق قلب ما’ نوشته شده توسط کاردینال رابرت سارا که بارها و بارها ادعا میکند که کشیش باید مجرد.

اما زمانی که پاپ فرانسیس خواسته شده بود در مورد این موضوع در یک کنفرانس مطبوعاتی در پرواز به رم از پاناما در ماه ژانویه 2019 او واضح و روشن در مورد خود اولویت است. “شخصا” او گفت:, “من فکر می کنم که تجرد یک هدیه به کلیسا. من می خواهم بگویم که من موافق نیستم با این امکان اختیاری تجرد ندارد.”

پاپ فرانسیس همچنین نگران آن است که اگر تجرد شد قابلیت های کلیدی او در پاسخ به اکتبر کلیسایی و سپس دیگر مسائل برای منطقه خواهد بود نه جلب توجه کافی است. به عنوان او می نویسد: در فصل اول خود پاسخ “منطقه آمازون است در مواجهه با یک فاجعه زیست محیطی” و بنابراین او تصمیم به تمرکز بر روی حافظه داخلی مسئله تجرد اما خارجی چالش تغییرات آب و هوا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im