سیب زمینی rösti دستور

دو عنصر ظرف است که می تواند در یک طرف و یا یک وعده غذایی را در خود دارد.

دبستان زمان: 10 دقیقه | زمان پخت: 20 دقیقه

در خدمت

چهار

مواد تشکیل دهنده

  • 2 متوسط-بزرگ سیب زمینی سفید در مورد 700g در مجموع
  • 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون

روش

  1. پوست کندن سیب زمینی قرار داده و سپس تمیز و مرطوب حوله چای را روی سطح کار. در وسط حوله چای رنده سیب زمینی با استفاده از بزرگترین سنج اهنی. اضافه کردن یک زن و شوهر خوب از نیشگون نمک و بازی شیر یا خط آن را به سیب زمینی.
  2. جمع آوری چهار گوشه حوله چای و بیش از یک سینک پیچ و تاب و حوله تا زمانی که مایع شروع به تخلیه از سیب زمینی. حفظ چرخاندن به حذف بسیاری از این مایع به عنوان امکان پذیر است.
  3. حرارت روغن را در یک 20cm غیر چوب ماهی تابه (شما می توانید با استفاده از یک کمی بزرگتر یا کوچکتر تابه آن را فقط به معنی ضخامت کمی متفاوت است) و هنگامی که آن را گرم اضافه کردن سیب زمینی رنده شده و گسترش آن را هل دادن آن را به پایه و حصول اطمینان از آن است که تمام تخت به تابه.
  4. طبخ سیب زمینی بیش از حرارت متوسط تا زمانی که یک پوسته فرم در پایین. من قرار دادن یک سبک وزن مانند یک ماهی تابه در بالای سیب زمینی به طوری که پایین آشپز به طور مساوی. پس از حدود 10 دقیقه دزدکی حرکت کردن یک نگاه سریع در قسمت زیرین و هنگامی که آن قهوه ای طلایی است, آن تلنگر بیش از. طبخ برای دیگری 10 دقیقه و یا تا زمانی که طلایی قهوه ای در هر دو طرف.
  5. زمانی که rösti پخته شده است انتقال آن به یک هیئت مدیره سفت صف با چند ورق کاغذ آشپزخانه به جذب برخی از چربی است. هنگامی که چربی جذب شده است که rösti آماده به خدمت. قطع به چهارم و خدمت با ماهی یا گوشت به عنوان یک ظرف سمت و یا با یک سالاد سبز به عنوان یک نور ناهار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de