سه سریلانکا نانوا که نقل مکان به یک شهر آرام در رومانی به کار در یک کارخانه نان را به طور غیر منتظره خود را در مرکز یک ضد مهاجرت طوفان.

کارگران رفته بود به Ditrau یک شهر از 5000 نفر در یک منطقه عمدتا قومی مجارستان منطقه از شمال به کسب دستمزد بالاتر است.

مدت کوتاهی پس از آنها حدود 350 ساکنان اعتراض در خارج از سالن شهر.

ردیف تشدید هنگامی که کشیش کاتولیک روم محلی تحویل دادخواست 1,800 امضا در تماس با صاحبان نانوایی به استخدام کارگران خارجی در حالی که محلی بیکاری بود “بالاتر از 2%”.

در سریلانکا در حال دیپلماتیک: “روستاییان به حال یک بیت از یک مشکل [با ما] می گوید:” یکی است. اما نانوایی رئیس Katalin Kollo روشن است: “کاملا واضح است که این مورد نژاد پرستی.”

برخی از ساکنان نگران خود را از سنت های فرهنگی و جامعه را ایمنی می تواند در معرض خطر و خانم Kollo می گوید: یک بسته Facebook گروه به نام “ما می خواهیم یک مهاجر-رایگان Ditrau” جذب 2,700 اعضای.

‘ما خودمان فرهنگ’

Ditrau شهردار Elemer Puskas به نام یک شورای ویژه جلسه برای پاسخ به نگرانی های محلی.

“دو وارد Ditrau و سپس آنها را خانواده خود را به دلیل آنها باید از حقوق و سپس آنها را یکی دیگر از 10” یک moustachioed, middle-aged man گفت: این نشست است.

“آنها به ارمغان بیاورد فرهنگ خود را, اما ما باید فرهنگ خود ما بنابراین ما می چسبد برای ما,” او گفت:.

  • مجارستان جدید وطن پرست آموزش و پرورش در دیدار با مقاومت
  • مرد ارائه گرما به مهاجران اروپا را رد کرد

مرد دیگری بود و مستقیم تر فریاد می زدند: “ما نیازی به مهاجران است.”

داستان جلب توجه مقامات رومانیایی. شکایت ثبت شده توسط رومانیایی شورای ملی برای مبارزه با تبعیض بیش از تحریک به نفرت و تبعیض است.

چرا نانوا آمد

در سریلانکا امضا دو سال قرارداد کار با نانوایی که در استخدام 94 مردم می پردازد و برای اقامت خود را.

نانوایی مدیر می گوید او در خارج از کشور برای کارکنان تا حدودی به پل یک شکاف مهارت و تا حدودی به دیدار با کارکنان سهمیه شرایط برای دو توسعه اتحادیه اروپا کمک های مالی.

“ما از دست داده و بسیاری از مردم به غرب و در حال حاضر ما به دنبال به شرق برای کارگران,” او می گوید ،

برای حفظ صلح شرکت منتقل سه مرد از Ditrau به روستاهای دیگر آنها را ترک 15 کیلومتر (9 کیلومتر) دورتر از جایی که آنها کار می کنند.

نشستن در یک اتاق کوچک در داخل خصوصی Ditroi نانوایی, Prasanna Piumal, 22 می گوید بی بی سی چگونه او آمد به رومانی برای ساخت آینده است. اما زمانی که مسابقه ردیف فوران او می گوید: “اشتغال عامل آمد به ما مراجعه کنید و از او پرسید که اگر ما می خواستیم به ترک و رفتن به بخارست”.

او قول داد برای ماندن در, آیا به عنوان همکار خود 48 ساله Amahinda امره Signha که گفت او متعجب و متحیر از این عجیب و غریب اعتراض آشکار در این شهر جدا شده در دامنه کوه های کارپات.

“من نمی فهمم مشکل چه بود گفت: آقای Signha. “زمانی که من قرارداد پس از اتمام در اینجا من می خواهد [بازگشت] روپیه لانکا. خانه من نیست به پایان رسید وجود دارد و من می خواهم برای ساخت و توسعه آینده من.”

چرا داد و بیداد?

ممکن است دلایل متعددی که چرا ورود سه سریلانکا موجب چنین واکنش شدید در کشور است که دچار کمبود کارگران و دیده است و مهم خروج از جمعیت خود را در سال های اخیر است.

کلیسای منبر یک ابزار قدرتمند در رومانی جوامع کوچک و خانم Kollo مدعی است که محلی کشیش کاتولیک Karoly Biro برگزار شد یکشنبه سرویس که او در آن دامن زده نگرانی در مورد مهاجرت. کشیش پاسخ نمی دهند به بی بی سی درخواست برای نظر.

“ما ترس از ناشناخته” کشیش گفت: جلسه شورای. “ما نمی هر گونه کینه نسبت به خارجی ها اما ما اعتراف به آنها را در اینجا به کار از آنجا که ما در حال حاضر مردم در اینجا [که کار می کنند].”

در پیچ و تاب و دیگر از آن پدید آمده است که دو نفر از سریلانکا بود خود را به کاتولیک ها.

Adalbert Horvath 54 ساله ساکن سابق و کارگر نانوایی گفت که او تا به حال امضا دادخواست علیه کارگران خارجی “از آنجا که مردم از ترس آنها”.

اما او فکر می کند به داد و بیداد بیشتر در مورد محلی بیکاری از ترس از خارجی ها. “[در سریلانکا] مردم به عنوان آنها همان است که در ما,” او می گوید.

احتمال دیگر این است که این نمایش از ساکنان این تا حد زیادی قومی مجارستان منطقه ممکن است تا به حال نظرات خود را در “شکل” در مجارستانی رسانه ها. که حداقل از نظر شهردار.

مجارستان تحت رهبری جناح راست نخست وزیر ویکتور اوربان است به شدت تحت فشار قرار دادند و ضد مهاجرت در دستور کار است که به طور گسترده ای منعکس شده در رسانه ملی.

این احساسات به اشتراک گذاشته شده توسط Csaba Asztalos رئیس شورای ملی برای مبارزه با تبعیض که خود را به قومی مجارستانی.

“مجارستانی جامعه از ترانسیلوانیا متصل است به منطقه ای در رسانه ها. ما به خوبی می دانیم که یک عنصر ارتباطات ثابت ضد مهاجرت گفتمان” او گفت: محلی اخبار کانال Digi24.

  • مردی که فکر می کند اروپا حمله شده است
  • چگونه است که مهاجرت را در منطقه شما ؟

رئیس دموکرات داد مجارها در رومانی Keleman Hunor است ابراز نگرانی کرد که تمرکز بر Ditrau می تواند stigmatise ساکنان اما او در رسانه های محلی گفت که این وضعیت “تاسف” و “عدم تحمل را باید رد کرد”.

پخش رسانه ای است که بر روی دستگاه شما پشتیبانی نشده

سومین سری لنکایی بیکر وارد Ditrau دایان Wone Peries بیش از پنج سال تجربه به عنوان یک نانوا. او در آغاز کار به تازگی پس از تظاهرات عمومی شکسته بود.

“من آن را بیش از حد جدی” 24 ساله می گوید ، “نیمی از من پول من را در [بانک] حساب و نیم دیگر ارسال کنم به مادر من. من ساختمان خانه خود من.”

“بنابراین من نمی مراقبت در مورد مشکل آن می تواند به توقف رویاهای من” او لبخند می زند.

با وجود اضطراب عمومی خانم Kollo هیچ تاسف در مورد او تصمیم گیری است. “ما چهار بیشتر کارگران که از نپال. آنها باید در اینجا در حال حاضر اما ما اجازه همه چیز در اینجا حل و فصل کمی,” او می گوید.

داستان های بیشتر از رومانی:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im