روسیه و افغانستان و چشم انداز صلح: جیمز کانینگهام متن

در این قسمت از “اطلاعات مهم” میزبان مایکل Morell صحبت می کند با جیمز کانینگهام سفیر سابق ایالات متحده به افغانستان و اسرائیل و سازمان ملل متحد است. Morell و کانینگهام بررسی در این کشور تلاش در رسیدن به یک توافق صلح با طالبان و دولت افغانستان و کشف که چرا یک معامله همچنان دشوار است. آنها همچنین به بررسی موانع به اسرائیل-فلسطین و مذاکرات صلح چین سرکوب در هنگ کنگ و منافع روسیه در خاورمیانه است. کانینگهام ارائه می دهد نمایش در آینده از ایالات متحده آمریکا دیپلماسی است.

نکات برجسته:

  • روسی نعمت به طالبان وابسته به جنگجویان: “این جدی تغییر کیفی را در تاکتیک های خود را. هدف خود را در حال حاضر به نظر می رسد می توان به ساخت نفوذ با طالبان; ما را از وجود بی اعتبار dispirited, با ترک خوردگی در ما اتحاد و مشارکت های بین المللی و سپس با طالبان و دیگران را به تلاش برای ایجاد ثبات در وضعیت پس از ما را ترک کنند چرا که خود را فارغ از علاقه هنوز هم در جلوگیری از گسترش افراط گرایی اسلامی در شمال از جنوب آسیا به آسیای مرکزی و روسیه است.”
  • چشم انداز طالبان صلح: “نمی شود نامهربان در مورد آن چرا که من فکر می کنم این تلاش شایسته ساخته شود اما این قرارداد صلح. این یک معامله است که در آن بهترین تکرار خواهد منجر به باز شدن بحث صلح میان طالبان و دولت افغانستان. که هنوز باقی مانده است دیده می شود, اما آنچه در آن واقعا است این بحث در مورد شرایطی که تحت آن ایالات متحده به خروج نیروهای خود از افغانستان است که در اصل طالبان هدف – و طبعا بنابراین در این شرایط. بنابراین این سوال همیشه برای افرادی مثل من که این باور است که آن را ارزشمند ادامه تعامل ما در افغانستان تا زمانی که ما یک مایل افغانستان شریک برای کار با این سوال است که چگونه و آیا در واقع می تواند استفاده از وعده خروج نیروهای آمریکایی به عنوان اهرم برای به دست آوردن طالبان به توافق برسند به یک بحث جدی چگونه برای ایجاد ثبات در این کشور را مورد توافقنامه صلح.”
  • وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا دیپلماسی: “این دولت ساخته شده است استفاده مناسب از مزایا و دارایی است که ایالات متحده به طور سنتی لذت می برد ما در دیپلماتیک ما ابزار. آن را نه کارکنان آن را به درستی از آن نشده استفاده می شود به استفاده از آن را به درستی. ما باید مقدار زیادی از مزایای ما قدرت و انرژی و زنده دلی از ما خدمات خارجی و تجربه ما طیف وسیعی از متحدان که ما در جامعه بین المللی و در ما اتحاد و مشارکت.و کسانی که فقط نه اینکه آنها را به درستی استفاده می شود.”

دانلود, نرخ و عضویت اینجا هستید:: iTunes, Spotify و Stitcher.


screen-shot-2020-07-07-at-9-07-34-pm.png
جیمز کانینگهام

اطلاعات مهم: سفیر جیمز کانینگهام

تولید کننده: اولیویا Gazis

مایکل MORELL: آقای سفیر جیم آن را یک افتخار برای شما اطلاعات مهم به نمایش خوش آمدید.

جیمز کانینگهام: ممنون از درخواست من.

مایکل MORELL: همانطور که شما می دانید من می خواستم به صحبت کردن با شما در درجه اول در مورد مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان و که در آن شما فکر می کنم افغانستان عنوان شده است. اما قبل از من که من می خواهم به درخواست شما یک زن و شوهر از سوالات در مورد این روسیه / افغانستان موضوع است. و سپس در پایان من می خواهم به درخواست شما یک زن و شوهر از سوالات در مورد یک زن و شوهر دیگر نقاط جهان که در آن شما در خدمت تا حد زیادی به دلیل حرفه خود را بسیار جذاب است. اما برای شروع من فکر می کنم در این روسیه و افغانستان چیزی است که به سادگی به درخواست شما دو سوال. این اولین بار است که من دوست دارم شما به نوع قرار دادن خودتان پشت در محل عنوان سفیر در کابل. و شما دریافت اطلاعاتی در هر روز است. شما دریافت آنچه که تحلیلگران در واشنگتن شد و نوشتن و شما دریافت خام اطلاعاتی که جمع آوری شده در این منطقه است.

و من می خواهم به می دانم که اگر شما را دیدم خام اطلاعاتی که گفت: یا پیشنهاد کرد که روسها از ارائه مستقیم به داعش و کشتن سربازان آمریکایی آنچه را که واکنش خود را به آن بوده است به عنوان سفیر? و چه آنچه را که شما انجام داده اند به عنوان سفیر به حال شما دیده می شود که خام هوش ؟

جیمز کانینگهام: که یک دیدگاه خیلی جالب به این نگاه با توجه به راه است که بحث در حال وقوع است در اینجا در ایالات متحده است. خوب, اول از همه, من می خواهم که خشم. و علاوه بر من خشم برای برخی از زمان به خاطر ما شناخته شده است که روس ها ارائه شده اند مالی و دیگر کمک به طالبان برای چندین سال در حال حاضر. من فکر نمی کنم که اتفاق می افتد زمانی که من در افغانستان بودم. من وجود دارد تا پایان سال 2014. ما می دانستیم که حتی پس از آن که آنچه روس ها واقعا می خواستم به خارج از افغانستان بود و نه برای ترویج صلح; آنها قطعا نمی خواهید برای دیدن ایالات متحده موفقیت در افغانستان است. آنچه آنها می خواستند آنچه را که آنها کاملا خوشحال بود که یک آمریکایی به رهبری داد, نه تنها ناتو بلکه یک همکاری بین المللی مبارزه و صرف خون و گنج در تلاش برای ایجاد ثبات در این کشور و عقب نگه داشتن بسیار گرایان و افراط گرایی خشونت آمیز که پوتین تا ترس.

بنابراین در راه تعامل ما وجود دارد در خدمت به عنوان یک منطقه حائل در برابر بیان اسلامگرا خشونت در شمال افغانستان در آسیای مرکزی و روسیه است. بنابراین از نقطه نظر خود را که یک قرارداد بسیار خوب است. و ما انجام می دهند همه و همه رنج و همه صرف پول است. ما جمعی – نه فقط ایالات متحده است. و آنها بودند و آنها بودند که به تماشای این منظره. ما در خدمت علاقه خود را, اما آنها همچنین امیدوار بودند که ایالات متحده و متحدان آن تضعیف شده است. به طوری که به اندازه کافی بد بود.

پس از چند سال پیش به عنوان آنها شد من فرض بیشتر و بیشتر متقاعد شده است که ما در واقع خروج آنها معطوف به تلاش برای خرید و توسعه نفوذ خود با طالبان به عنوان یک به عنوان یک توقف مانور. و پس از آن اگر اگر این گزارش درست است که آنها پس از آن منتقل شده به واقع تشویق به کشتن آمریکایی و انگلیسی و شاید دیگر نیروهای ائتلاف. که جدی تغییر کیفی را در تاکتیک های خود را. هدف خود را در حال حاضر به نظر می رسد می توان به ساخت نفوذ با طالبان; ما را از وجود بی اعتبار dispirited با ترک ما در اتحاد و بین المللی ما مشارکت و پس از آن با طالبان و دیگران را به تلاش برای ایجاد ثبات در وضعیت پس از ما را ترک کنند چرا که خود را فارغ از علاقه هنوز هم در جلوگیری از گسترش افراط گرایی اسلامی در شمال از جنوب آسیا به آسیای مرکزی و روسیه است.

بنابراین یکی از اولین چیزهایی که من انجام شده بود مطمئن شوید که ما رفت و به طور مستقیم به مسکو است. پیدا کردن آنچه در جریان است به آنها بگویید که ” این چیزی است که ما می دانیم که اتفاق می افتد. ما می خواهیم شما را به دست کشیدن از آن ، و اگر شما پس از آن وجود دارد در حال رفتن به تبعات و عواقب آن باید بسیار شدید باشد.’

مایکل MORELL: بنابراین اگر شما در خدمت به عنوان سفیر و شد نمایندگان در جلسه یا جلسه مدیران و شما بر روی صفحه نمایش از کابل شما را توصیه می شود در ایالات متحده پاسخ در برخی از راه است ؟

جیمز کانینگهام: بله, من می خواهم که توصیه می شود یک پاسخ دیپلماتیک در مورد اول و نه عمومی. رفتن به طور مستقیم به مسکو در سطح بالا و گفت: “این چیزی است که ما می بینیم و شما رو به آن را متوقف کند.’

مایکل MORELL: بنابراین جیم, آخرین واگذاری در امور خارجه بود به عنوان سفیر ایالات متحده در افغانستان است. و من فکر می کنم شما در خدمت است که کار را برای دو سال و نیم. اما زمانی که شما در زمان به عنوان سفیر — شما درست است من اگر من اشتباه-شما تا به حال فقط در خدمت وجود دارد به عنوان معاون سفیر برای دو سال گذشته. بنابراین شما در کشور برای مدتی طولانی تقریبا چهار سال و نیم است که درست است ؟

جیمز کانینگهام: من وجود دارد در واقع برای سه و نیم سال است. من رفت و در آنجا به عنوان معاون به رایان کراکر پس از من سفیر اسرائیل قبل از آن.

سپس آنها از من خواست برای رفتن به افغانستان است. من رفتم به وجود Ryan به عنوان معاون و سپس به سفیر. آنها از من خواست به ماندن در به سفیر زمانی که او هنگامی که او را ترک.

مایکل MORELL: پس از توصیف وضعیت در افغانستان است که شما را به زمانی که شما برای اولین بار وجود دارد به عنوان معاون سفیر. چه بود آن را می خواهم ؟

جیمز کانینگهام: خوب زمانی که من وجود دارد — پس از این بود که در تابستان سال 2011 است. نظامی خروش تا به حال فقط به اوج خود رسید و در آنجا قرار بود یک مسئول نظامی خروش که تلاش شد زیرا که این نوع از چیزی که غیر نظامی بخش هایی از دولت به خوبی انجام دهد. اما زمانی که من به وجود آمده بود اما در دراز مدت استراتژی است. نظامی که قرار بود به شروع به نقاشی کردن به یک سطح پایین تر است. اما نرخ سرعت از آن برداشت نشده بود تصمیم گرفت.

و زمانی که من وجود دارد ما هنوز هم در حال شهروندان و همچنین نظامی در سراسر کشور است. و من تا به حال غیر نظامیان تحت تحت سفارت را اجراء در روستاها و شهرستانها در سراسر کشور. پس از آن بسیار گسترده و حضور طیف وسیعی از فعالیت های. به طوری که واقعا بود و در اوج.

یکی از اولین چیزهایی که ما تصمیم گرفتیم بعد از من وجود دارد با نظامی در حال حاضر شروع به رسم کردن آن برای ما روشن شد که همانطور که عقب نشینی صورت گرفت غیرنظامیان بودند رفتن به شروع برداشت بیش از حد به دلیل نظامی ارائه امنیت برای مردم ما در این زمینه است. آنها زندگی و کار کرده با هم. بنابراین یکی از اولین چیزهایی که ما انجام دادیم این است که می گویند: “هیچ نقطه پايان غیر نظامی خروش; آنچه که ما نیاز به شروع به انجام این است که بدانند چگونه به برداشت همراه با ارتش است.’

مایکل MORELL: بنابراین جیم زمانی که شما هنگامی که شما برای اولین بار وجود دارد, آیا شما فکر می کنم هدف ما روشن بود ؟ و آیا شما فکر می کنم هدف ما این بود که دست یافتنی?

جیمز کانینگهام: زمانی که من وجود دارد, من فکر کردم هدف روشن بود. اما پس از آن آشکار شد و پس از کمی در حالی که شاید یک سال یا بیشتر پس از رئیس جمهور اوباما تصمیم گرفته است که ما از رفتن به خارج در یک جدول زمانی در یک مطلب بی مهابا راه از من فکر کرده بود. آن را سخت تر به درک چگونه ما قرار بود برای آشتی دادن این نوع از فرآیند با تلاش مداوم نه تنها شامل طالبان اما به آنها را به یک محل که در آن آنها را به میز مذاکره.

و مشکل اساسی بود و هنگامی که رئیس جمهور اوباما روشن ساخته است که تمایل خود را به خارج از افغانستان طالبان دیگر هیچ دلیلی برای انجام هر کاری به جز تحمل و صبر برای آمریکا خروج. بنابراین در طول بیش از سه و نیم سال است که من وجود دارد ما از یک وضعیت که در آن ما تا به حال در اصل برنامه ریزی شده بسیار طولانی مدت و قابل توجهی ادامهی حضور در سراسر کشور با برخی هنوز معنی دار اگر سطح پایین تر از نیروهای نظامی. ما در نهایت به یک محل که در آن روشن بود غیر نظامی حضور خواهد بود به شدت محدود به دولت اوباما در تلاش برای گرفتن به عنوان بسیاری از سربازان از افغانستان به عنوان ممکن است در دوران ریاست جمهوری اش.

بنابراین به رئیس جمهور اعتبار او نگه داشته recalibrating به عنوان ما را از طریق این فرایند در طول سال. و او نگه داشته و گسترش جدول زمانی. اما او نگهداری یک جدول زمانی تا پایان دولت او هنگامی که او تصمیم گرفت که او نمی خواهد ادامه تکمیل خروج نیروهای ایالات متحده, اما پاسخ این سوال به جانشین او.

مایکل MORELL: بنابراین جیم شما در افغانستان برای چه من حدس می زنم شد, اولین دور از مذاکرات با طالبان که سفیر Holbrooke شروع کردم. آیا کسانی که در مذاکرات بغداد به دلیل جدول زمانی و یا به دلیل دیگر دلایل ؟ چرا که آنها نه رفتن در هر نقطه ؟

جیمز کانینگهام: نبود سفیر Holbrooke. این بود آن بود که پس از Holbrooke درگذشت و مارک گراسمن جایگزین او. پس مارک و من در آن ممکن است شروع به تحت Holbrooke من نمی دانم دقیقا همان زمانی که آنها توسعه داده اند که مخاطبین است. اما من در زمان من وجود دارد یکی از دلایل آنها از من خواست برای رفتن وجود دارد این است که آنها نیاز به بازسازی کارکنان پس از Holbrooke درگذشت. و من تا به حال از نزدیک با Holbrooke در U. N.

وجود دارد و مذاکرات اولیه که خیلی سست و unfocused. و آنها واقعا از هم جدا پس از یک زمان بسیار کوتاه پس از من وجود دارد. زمانی که رئیس جمهور کرزی در واکنش بسیار بد به برخی اخبار از جایی — من به یاد داشته باشید که در آن — اما برخی از اخبار است که ما آنچه که او تصور می شد کار بر روی یک معامله جداگانه با طالبان است. و اعتراض او به شدت به آن است. و در این زمینه ما تصمیم به قطع این بحث که پس از آن ما در تلاش برای از سرگیری در فرم های مختلف و پس از در حالی که کمی و فرم های مختلف چیزی است که در نهایت منجر به ایجاد طالبان دفتر سیاسی در دوحه.

مایکل MORELL: پس از صلح بود که فقط امضا شده بین میان ایالات متحده و طالبان می تواند به شما شما می توانید خلاصه که برای شنوندگان ما? و چرا شما فکر می کنید این مذاکرات موفق شد ؟

جیمز کانینگهام: خوب نمی شود نامهربان در مورد آن چرا که من فکر می کنم این تلاش شایسته ساخته شود اما این قرارداد صلح. این یک معامله است که در آن بهترین تکرار خواهد منجر به باز شدن بحث صلح میان طالبان و دولت افغانستان. که هنوز باقی مانده است دیده می شود, اما آنچه در آن واقعا است این بحث در مورد شرایطی که تحت آن ایالات متحده به خروج نیروهای خود از افغانستان است که در اصل طالبان هدف – و طبعا بنابراین در این شرایط. بنابراین این سوال همیشه برای افرادی مثل من که این باور است که آن را ارزشمند ادامه تعامل ما در افغانستان تا زمانی که ما یک مایل افغانستان شریک برای کار با این سوال است که چگونه و آیا در واقع می تواند استفاده از وعده خروج نیروهای آمریکایی به عنوان اهرم برای به دست آوردن طالبان به توافق برسند به یک بحث جدی چگونه برای ایجاد ثبات در این کشور را مورد توافقنامه صلح.

بنابراین همانطور که گفتم این سوال باز باقی می ماند. تعداد زیادی از مردم در حال کار سخت در تلاش برای انجام آن است. اما من می ترسم طالبان نسخه از این, از, از خود, عمومی و پیام خصوصی چیزهایی که آنها بوده ام گفتن افغان و دیگران نسخه خود را از آنچه اتفاق می افتد این است که آنها را شکست داد, ایالات متحده است. ایالات متحده را ترک می کند. آنها را دوباره امارت اسلامی.

به نظر از این که چگونه آنها چگونه و اگر آنها را خواهد شکست با القاعده بسیار دقیق یا قابل اثبات و هنوز هم وجود دارد گزارش از پیوندها و روابط میان طالبان و القاعده است. و این بود یکی از یکی از عناصر کلیدی توافق – آنها قرار بود به شکستن آن روابط و اجازه نمی دهد القاعده برای عملیات در خاک افغانستان.

بنابراین وجود واقعی دلیلی برای شک و تردید که آیا آنها قصد واقعی به واقع وارد یک معنی بحث به جای تفکر است که آنها در روند تحمیل شرایط پس از ما را ترک کنند. و به همین دلیل آن را بسیار دشوار است در حال حاضر.

و من نمی گویم هر یک از این به انتقاد از سفیر خلیل زاد چرا که او واقعا دشوار است در مرتب سازی تمام این. اما غیر قابل پیش بینی از رئیس جمهور تهمت و ادامه گزارش می دهد که او بسیار می خواهم به حذف حضور امریکایی قبل از انتخابات – هر چند که ممکن است آن را حتی ممکن است از نظر فیزیکی امکان پذیر است. اما این تضعیف اعتبار از تلاش برای رسیدن به هر نوع جدی صلح و مذاکره است. منظورم این است که هیچ مذاکره واقعا می تواند در مذاکره در برابر مصنوعی مهلت اجازه دهید به تنهایی در برابر یک مهلت است که می آیند تا در یک صدای جیر جیر در هر لحظه. و این یک مشکل با آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر.

مایکل MORELL: بنابراین است که گام بعدی در اینجا تصور می شود که طالبان نشسته و مذاکره با دولت افغانستان? این است که چه چیزی قرار است اتفاق بیفتد ؟

جیمز کانینگهام: آنچه قرار است به اتفاق می افتد این است که ما در ایالات متحده قطع معامله با طالبان که با دولت افغانستان بود و نه یک حزب است که دولت افغانستان خواهد انتشار 5,000 زندانیان و طالبان خواهد انتشار یک هزار نفر از زندانیان افغانی. این اولین گام است. این واقعیت است که ما نمی زحمت به دولت افغانستان است که ما انجام این کار ساخته شده آن کمی دشوار است برای حرکت با نشاط در جهت اجرای بخشی از این معامله ، که در حال حاضر اتفاق می افتد. و رئیس جمهور در حال حاضر تصمیم گرفت که او را تسریع آزادی باقی مانده زندانیان طالبان.

چه چیزی قرار است اتفاق می افتد که پس از آغاز مذاکرات. و به نظر می رسد اولین جلسه مقدمه ای برای مذاکرات اگر نه واقعی مذاکرات را در دوحه. و ما را ببینید اگر که اتفاق می افتد.

مایکل MORELL: بنابراین جیم من می خواهم به بازگشت به این دو سوال در مورد طالبان و آنچه که آنها مایل به انجام است. و من می دانم که همه چیز را به مذاکره در پایان روز و اغلب مذاکره کنندگان و دیپلمات های ما رسیدن به چیزهایی است که تحلیلگران فکر نمی کنم امکان پذیر است. من قطعا شاهد یک تاریخچه از زمانی که من در سازمان سیا.

اما من تعجب آنچه که شما فکر می کنم در مورد طالبان تمایل در پایان روز به یک بخشی از یک حکومت و یا یک حزب سیاسی در یک دموکراسی در افغانستان به عنوان مخالف بودن به دولت و یک re-ایجاد یک استبداد شریعت, قانون مبتنی بر دیکتاتوری اساسا. چه چیزی را حس ؟ وجود هر گونه امیدواریم که ما می توانید آنها را به بخشی از یک دولت و نه دولت ؟

مایکل MORELL: امید وجود دارد اما از آن خواهد شد بسیار پیچیده برای انجام این کار است. به منظور رسیدن به من گفت: زودتر خود را پایه جهان بینی است که آنها برنده آنها در حال رفتن به دوباره ایجاد امارت. ممکن است آنها در حال تلاش برای متقاعد کردن بسیاری از مخاطبان خود را پیچیده اعضای طالبان در تلاش برای متقاعد کردن مخاطبان خود را خواهد شد که این یک مهربانتر مهربانتر امارات اسلامی.

من فکر می کنم این خیلی سخت است که به شرط به دلیل چشم انداز خود را ثابت شده است. آنها اعلام کردند این سال پیش زمانی که من هنوز در کابل. آنها توضیح داد که چشم انداز خود بود و آنها را کنترل دولت خواهد شد و آنها فراگیر و آنها را به برخی از خارجی ها به آن است. احتمالا تکنوکرات اما از آن است که خود را نشان می دهد. این چیزی است که مردم افغانستان می خواهند. و این چیزی است که ما می خواهیم و یا ما باید می خواهید یا نه.

بنابراین به منظور رسیدن به یک بهتر نوع نتیجه است که با ثبات تر و پايدارتر از آنجا که آن را مطابق خواسته های بیشتری از مردم افغانستان آن را نیاز به یک بسیار پیچیده تلاش نه فقط توسط ایالات متحده, اما با بسیاری از شرکای ما در منطقه است.

و دوباره ما دور از بسیاری از شرکای خوب در منطقه برای متقاعد کردن طالبان که آینده ای که آنها را ببینید و یکی برای افغانستان است و نه دست یافتنی و نه دوام. بخش اول است که آنها را متقاعد کند که آنها نمی توانند برای رسیدن به آنچه که می خواهید نظامی و یا به معنی آن است که یک راه خوب برای رسیدن به آن. و برخی از مردم وجود دارد که فکر می کنم که آنها رسیده ایم که نتیجه در واقع حداقل در برخی از نقاط این ولایت رسیده اند که نتیجه گیری. دیگران را نه. وجود دارد ممکن است یک شکاف در طالبان در نهایت.

اما آنها همچنین نیاز به متقاعد شود که مشخصات خود را از افغانستان و آنچه افغانستان می تواند در آینده نیاز به اشتراک گذاشته شود و با اجماع مردم در کشور است. و این که قسمت سخت چرا که این بدان معناست که آن را نه امارات. آن را نه یک استبداد. آن را نه یک حکومت دینی. آن را نوعی از دموکراسی با نگهداری از آزادی مطبوعات و آزادی مطبوعات و حقوق بشر حمایت و حقوق زنان و آموزش و پرورش دانشگاه و تمام چیزهای که-اینترنت تلفن همراه, — تمام چیزهای که توسعه داده شده است بیش از 20 سال گذشته در افغانستان است که همه بسیار unperfect. وجود دارد بدون شک در مورد آن است.

اما با اینحال آن وجود دارد. و شما نمی توانید به نوبه خود به ساعت است و فقط می گویند ” خوب, شما می دانید, ما قصد داریم تا در مورد همه که. بنابراین من فکر می کنم وجود دارد راه برای متقاعد کردن طالبان در زمینه مذاکره و در این زمینه به دنبال به جلو به آینده است که آنها نیاز به تنظیم مشخصات خود را در مورد افغانستان چه خواهد بود و چه نقش خود را در آن خواهد بود و آن را خیلی بهتر از جنگ است. و آن سخت خواهد بود. اما من فکر نمی کنم این غیر ممکن است.

مایکل MORELL: اما ما نیاز به برخی از اهرم به منظور آنها را به این دیدگاه من را تصور کنید.

جیمز کانینگهام: بنابراین یکی از آنها اجازه دهید یکی از قطعات از اهرم این است که آنها نمی خواهند به صورت بین المللی جدا شده زمانی که آنها می آیند از این مانند قبل از آنها بودند. که این یک تکه بزرگ از اهرم. یکی دیگر از قطعه ای از اهرم این است که آنها به خوبی آگاه است که آنها در حال رفتن به نیاز به کمک های بین المللی و شرکای بین المللی. که در آن است که کمک و همکاری برای رفتن به آمده است ؟ آن را به آمده از روسیه یا چین یا پاکستان و یا ایران و یا هر جهت دیگر بیش از این ائتلاف که در حال حاضر وجود دارد ارائه توسعه و کمک های بشر دوستانه در افغانستان دریافت می کند.

به طوری که هم یک بیت از اهرم. قانع کردن آنها برای تغییر مشخصات خود را از چگونه آینده خود واقعیت است برای رفتن به همچنین شامل متقاعد کردن آنها است که اگر آنها این اشتباه نه تنها ممکن است این کشور شیرجه رفتن به جنگ است اما همه این همه کمک های بین المللی و به رسمیت شناختن است که در آن افغانستان خواهد شد بستگی دارد در دسترس خواهد بود به آنها. و آن را اهرم.

مایکل MORELL: بنابراین جیم آنچه در مورد طالبان, القاعده سوال در ذهن شما ؟ آنها همچنان به انکار است که القاعده مسئول 9/11. آنها همچنان به انکار است که القاعده در این کشور است. ما می دانیم که این درست نیست. آیا شما فکر می کنم آنها به دنبال خواهد داشت از طریق تعهد خود را به اجازه می دهد هر گروه تروریستی برای انجام یک حمله از خاک خود را به دلیل آنها آموخته خود درس در حال حاضر ؟ و یا آیا شما فکر می کنم که باز سوال ؟

جیمز کانینگهام: من فکر می کنم این یک سوال باز است. آن را حتی برای من روشن است که آنها می توانند حمل از طریق این تعهد حتی اگر آنها اگر آنها می خواستند. آن را به عنوان اگر شما می دانید, ما همه نشسته بودند و خوب و شاد در ما آراسته محله و طالبان خود را خانه و حیاط در اینجا و دولت افغانستان آن را بیش از وجود دارد. آن را هنوز هم وحشی و باز جای. به همین دلیل داعش وجود دارد.

داعش هنوز هم وجود دارد هنوز هم فعال است. ما در حال شکار آنها و دولت افغانستان است که شکار آنها را. طالبان شده اند و مبارزه با آنها را زمانی که آنها عبور, اما آنها هنوز هم وجود دارد و آنها هنوز هم عامل.

بنابراین آنها ممکن است یا نه ممکن است اعمال خود را به سعی کنید برای جلوگیری از القاعده از reconstituting و و در حال توسعه یک برنامه ریزی و قابلیت عملیاتی که آن را در نهایت می تواند یک تهدید برای ما دوباره. ممکن است که آنها نمی خواهد که همه علاقه مند در واقع زیر بار این. همانطور که قبلا گفتم وجود دارد بسیار کمی در این مورد توافق دارند که ما با آنها که ارائه می کنند اعتماد به نفس که ما می تواند تایید و یا یا به نوعی اعتماد به نفس است که آنها زندگی می کنند تا به تعهدات خود و به شما گفت: به درستی وجود دارد بسیار کمی سوال که القاعده هنوز هم در حال حاضر و و آموزش حداقل در افغانستان حتی به عنوان ما صحبت می کنند.

مایکل MORELL: آقای سفیر اگر معاون رئیس جمهور بایدن می شود رئیس جمهور و اگر او به شما بپرسید ” چه باید بکنم با دست من برخورد شده است در افغانستان است؟’ چه خواهد شما به او بگویید ؟

جیمز کانینگهام: خب ما تا به حال یک نسخه از این مکالمه در حال حاضر زمانی که من سفیر. او را دوست ندارد ،

اما شرایط تغییر کرده است در حال حاضر. بنابراین معاون رئیس جمهور بایدن بسیار شک و تردید در مورد یک حضور طولانی مدت در افغانستان است. و این است که قطعا یک توجیه گزاره به بحث و مناظره.

آنچه من می خواهم بگویم این است که او با تمرکز بر تلاش برای محدود کردن ماموریت را به مبارزه با تروریسم به همین دلیل است که ما رفت و در آنجا در وهله اول. تحت شرایط فعلی من می گویند که خروج کامل نیروهای ایالات متحده منجر به یک نتیجه بد و یا راه دیگری برای ما و افغانستان است.

آنچه که ما باید سعی کنید برای انجام کار درست است اشتباهات مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که ایجاد اطمینان در میان دوستان و شرکای ما به عنوان به خوبی به عنوان دشمنان ما. و من در حفظ و اشاره به دوستان و شرکای ما به خاطر آنها شده اند وجود دارد با ما تمام وقت و آنها با ما خواهد بود اگر ما واضح و روشن در مورد آنچه ما می خواهیم.

بنابراین من نسخه خواهد بود درست عدم اطمینان ایجاد شده توسط برگ برنده دولت است که ما باید یک تعهد به تلاش برای رسیدن به یک نتیجه خوب است. که ما می خواهیم به انجام این کار در پایین ترین سطح ممکن از نیروهای با محدودترین طیف وسیعی از ماموریت های سازگار با حفظ ظرفیت و قابلیت های نیروهای امنیت ملی افغانستان و کوشش ما تلاش های دیپلماتیک. تمرکز ما تلاش های دیپلماتیک. ما ابزار دیپلماتیک به تلاش برای ایجاد زمینه به شکل دیپلماتیک میدان جنگ برای رسیدن به مذاکرات و سپس تاثیر مذاکرات است.

من در واقع حمایت از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در ابتدا زمانی که آنها به تصویب رسید خود را در جنوب آسیا استراتژی که گردد در اندازه بزرگ توسط جنرال مک مستر و دیگران در آن زمان – به طور کلی Mattis, منشی, Mattis – از آنجا که آن را انجام دادیم. ایده اصلی این است که آنها را متقاعد جمهور را قبول بود برای قرار دادن یک حق بیمه در رسیدن به یک صلح مذاکره اما برای انجام این کار با تنظیم نظامی امنیتی بخشی از آن را در محل در یک راه است که مجموعه شرایط را برای ساخت روشن به طالبان آنها نمی تواند پیروز با تروریسم و خشونت در, اما آنها نیاز به دنبال یک مذاکره نتیجه.

که هنوز هم به نظر من صحیح رویکرد اساسی. آن کار نمی کند بسیار خوب است چرا که تقریبا بلافاصله پس از اتخاذ استراتژی رئیس جمهور روشن ساخته است که او به دنبال راهی برای خروج. اما من فکر می کنم که هنوز هم اساسا حق راه برای رفتن در مورد این.

مایکل MORELL: جیم من می خواهم به درخواست شما یک سوال در مورد افغانستان قبل از ما به نوبه خود به یک زن و شوهر از دیگر موضوعات. و است که شما می دانید حقیقت است 20/20 ، و من فقط تعجب اگر ما تا به حال انجام در افغانستان 9/11, اگر شما می خواهم که توصیه می شود که ما تا به حال با نزدیک شدن مشکل متفاوت از ما بود ؟

جیمز کانینگهام: قطعا در حقیقت من می خواهم که گفت: – من به طور غیر مستقیم درگیر در افغانستان پس از 9/11 چون من بازیگری نماینده سازمان ملل در 9/11.

و بنابراین من بسیار درگیر دیپلماتیک پس و اما در آجیل و پیچ و مهره از آنچه ما انجام می دهند وجود دارد.

اما بله منظورم مختلفی وجود دارد که من فکر می کنم عمده اشتباهات استراتژیک است که ما ساخته شده است. یکی از آنها احتمالا وجود دارد بدن قابل توجهی از نظر که فکر می کنیم باید شامل طالبان به نحوی. در این پست-پس از اخراج طالبان از افغانستان اخراج شد ما باید شامل آنها را به نحوی در یک بحث در مورد بازسازی نظام سیاسی در کنفرانس بن.

و ما باید آگاه بوده است قبل از آن که وجود دارد خواهد بود-حتی اگر وجود ندارد در حال حاضر — است که وجود دارد رفتن به در نهایت به امنیت دراز مدت مشکل اگر ما نمی توانیم به سازماندهی خودمان و نیروهای امنیتی افغان به درستی.

و در آنجا بود که یک مدت زمان طولانی که ما نبودند انجام می دهند که به هیچ وجه جدی در بخشی به دلیل دولت تصمیم گرفت که عراق مهم تر بود و پس از آن ما در برخورد با دو بحران در عراق و افغانستان است.

و پس از آن من فکر می کنم مهمتر از همه به من گفت: زودتر از زمانی که من به افغانستان رفتم چه نگاه مانند تعهد دراز مدت با ایالات متحده رو به کاهش است اما به آن توجهی نیروهای نظامی و یک غیر نظامی حضور. وضوح آن بود که این طرح و این که رئیس جمهور اوباما به دنبال راهی برای عقب نشینی نیروهای نظامی من فکر می کنم ساخته شده آن را غیر ممکن است انتظار می رود که طالبان که قرار بود به انجام هر کاری غیر از آنچه آنها انجام داد.

بنابراین وجود دارد درس آموخته می شود وجود دارد که ما از طریق به عنوان ما را از طریق موقعیت های دیگر مانند این. هیچ یک از آنها دقیقا همان خواهد بود. اما قطعا یکی از آنها این است که اگر شما می خواهید دشمن خود را به انجام چیزی است که شما نیاز به او را متقاعد کند که او را به پرداخت قیمت و یا رسیدن به چیزی را در راه های مختلف از اگر او فقط نگه می دارد انجام چیزهایی که شما نمی خواهید او را به انجام.

مایکل MORELL: آره. بیایید تغییر چرخ دنده ها به مکان های دیگر که به شما خدمت کرده است.

بنابراین ما به ذکر است که شما سفیر به اسرائیل است. و من تعجب – من فکر می کنم من می دانم که پاسخ به این. من تعجب آنچه که حس خود را از جایی که ما در روند صلح با وجود این طرح که دولت مشخص شده چند ماه پیش. و پیش بینی آنچه که پاسخ خود را که ممکن است می خواهم بدانم که اگر یک راه وجود دارد در ذهن خود را که ما به نحوی می تواند به تقویت روند صلح است.

جیمز کانینگهام: این واقعا سخت است برای دیدن چگونه آن را می تواند به عنوان شما آن را قرار داده, ‘reinvigorated.’

اثر خالص از آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر وجود دارد که روند صلح وجود دارد و نمی شود. به اصطلاح مغلوب ساختن پیشی جستن طرح یا کوشنر برنامه, هر آنچه که آن را عدم امکان برای فلسطینی ها.

نه این که وجود هر گونه چشم انداز در کوتاه مدت برای یک روند صلح به هر حال با توجه به این مقدار عظیم از بی ثباتی که وجود دارد این است که در حال حاضر در سوریه و لبنان و خاورمیانه به طور کلی و بی نظمی فلسطینی ها خود را.

اما همواره به برخی از امید است که برخی از راه های ممکن است در بر داشت به یک راه معقول و منطقی به دنبال یک راه حل دو کشور. با چه برگ برنده دولت انجام شود و چه با آنچه که نخست وزیر نتانیاهو در مورد به انجام نظر ولی ابعاد بزرگ از شهرک که آنها تصمیم به ضمیمه من فکر می کنم قصد او روشن است که وجود ندارد برای رفتن به یک راه حل دو کشور و اسرائیل را هر چه تصمیم گیری های آن را به. آنها می توانید انجام دهید که بسیار یک جانبه با بسیار کمی شرایط.

و من فکر می کنم نتیجه نهایی است که برای رفتن به یک بار هنگامی که اسرائیل ضمایم مقادیر قابل توجهی از خاک در دره اردن آنها را تنظیم شرایط را برای آینده این منطقه که از من احساس و من زمانی که من سفیر اسرائیل من استدلال به نخست وزیر نتانیاهو باز خواهد بود بسیار دشوار است چشم انداز برای آینده اسرائیل یک کشور و یک مردم است که من به شدت تحسین به من می گویند.

بنابراین من غمگین هستم به می گویند که من فکر می کنم تصمیم گیری که در مورد ساخته شده در حال رفتن به مجموعه صحنه را برای یک وضعیت که در آن اسرائیل در حال رفتن به ایجاد شرایط برای یک دولت حل شده است. و سپس آن را به آدرس آنچه در آن است رفتن به کار با تمام عرب اسرائیلی ها و فلسطینی ها خواهد شد که تحت صلاحیت آن است. و من فکر می کنم که رفتن به یک روند دردناک است.

مایکل MORELL: پس از هنگ کنگ زندگی می کردند و مشغول به کار وجود دارد. چه چیزی نظر شما در آنچه که چینی ها انجام می دهند و چگونه شما آن را ببینید بازی کردن ؟

جیمز کانینگهام: آنچه که چینی ها انجام می دهند این است که آنها برش انجام دور با این محدودیت که در اعمال سیاست های خود را به سوی هنگ کنگ تحت یک کشور و دو سیستم توافقنامه ای که انگلیسی ها و دولت های چینی به توافق در سال 1984. بنابراین وجود یک سند است که codifies که توافق. این یک توافق بین المللی و ثبت شده نزد سازمان ملل متحد. و آنها فقط به لغو آن به دلیل قانون تامین که گذشت در اثر باز می شود تا نظام حقوقی در هنگ کنگ در حال اجرا تحت چینی حزب کمونیست استانداردها و همه ما می دانیم چه, چینی, حزب کمونیست عدالت می تواند مانند زمانی که حزب تصمیم می گیرد که آن را ندارد چه کسی در حال انجام است.

بنابراین من بسیاری از دوستان وجود دارد که در حال حاضر به رفتن به در معرض تهدید بودن دستگیر و محکوم به زندان برای صحبت کردن ذهن خود را در مورد هنگ کنگ و آینده آن است. و من فکر می کنم این یک روز بسیار غم انگیز است که من امیدوارم که دولت چین را به پشیمانی چرا که من فکر نمی کنم که این ممکن است حتی در دراز مدت منافع. اما آن را نیز به صورت بسیار ناگوار برای هنگ کنگ, من فکر می کنم.

مایکل MORELL: آقای سفیر شما بوده ام فوق العاده خود را با زمان. من فقط می خواهم به شما بخواهید یک سوال. ما حدود یک دقیقه به سمت چپ. من می خواستم بپرسم شما در مورد سلامت آمریکا دیپلماسی و سلامت خدمات خارجی — و من می دانم که آن دو چیز متفاوت هستند — چگونه شما در مورد آن فکر می کنم?

جیمز کانینگهام: خوب این دولت ساخته شده است استفاده مناسب از مزایا و دارایی است که ایالات متحده به طور سنتی لذت می برد ما در دیپلماتیک ما ابزار. آن را نه کارکنان آن را به درستی از آن نشده استفاده می شود به استفاده از آن را به درستی. ما باید مقدار زیادی از مزایای ما قدرت و انرژی و زنده دلی از ما خدمات خارجی و تجربه ما طیف وسیعی از متحدان که ما در جامعه بین المللی و در ما اتحاد و مشارکت.

و کسانی که فقط نه اینکه آنها را به درستی استفاده می شود. پس از آن خسته کننده برای کسی مثل من — بسیار خسته کننده برای کسی مثل من-که فعال در بسیاری از شرایط که در آن ما به دست چیزهایی است که مردم فکر می کردند نمی تواند انجام شود از طریق مثال ما از طریق ما و ارزش های ما از طریق ابزار دیپلماتیک. و امیدوارم که می تواند اصلاح شود در دوره به دلیل.

خدمات خارجی خود دیپلماتیک شده است تاکید کرد. بسیاری از افراد ارشد را ترک کرده اند و یا تحت فشار قرار دادند. من نمی خواهد رفتن را از طریق هر نام. اما در دنیای من, آن را بسیار روشن است. و بسیاری از مردم خوب مانده اند در تلاش برای انجام بهترین کار که آنها می تواند گاهی اوقات تحت شرایط دشوار است. و به طوری که اعتباری به آنها را از آنجا که ما نیاز به خوب دیپلمات و ما نیاز به کارشناسان ما نیاز به افرادی که درک جهان و می توانید سعی کنید به شکل از چگونه به بهترین تاثیر بسیار بسیاری از وقایع دشوار است که چالش هایی که ما در حال حاضر هر دو در اقتصاد و با COVID و امنیت در چین و هر چیز دیگری.

بنابراین من امید من این است که هر کس در انتخابات برنده شود که ما کنگره و دولت ما را کشف نقش حیاتی که دیپلماسی نقش در چگونه خیلی بهتر از ما هنگامی که ما در حال قادر به استفاده از دیپلماسی موثر برای پاسخ به چیزی مانند چین جلوگیری از هنگ کنگ از طریق روش های دیپلماتیک است که می تواند تاثیرگذار.

و این نه فقط چیزهایی مثل تحریم. این چیزی است که ما واقعا در مبارزه با در آسیا و چین خواهد بود رقابت برای ارزش ها و برای یک چشم انداز از نحوه آسیا سازمان یافته است و رفتار و عمل در آن پکن است بسیار متفاوت چشم انداز که از ما و بسیاری از آسیایی ها انجام دهد. که در آن دیپلماسی فعال باشد. چگونه می توانم به شما چگونه شما marshal این انرژی و این چشم انداز و تبدیل آن به چیزهایی که عملی تاثیر بر دیگر بازیگران در سراسر جهان ؟

مایکل MORELL: آقای سفیر با تشکر از شما بسیار سپاسگزارم برای گرفتن وقت به ما بپیوندید. این یک بحث جذاب. با تشکر از شما.

جیمز کانینگهام: با تشکر از شما. آن بوده است در آن بزرگ شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im