مقدس نیجریه مجسمه که معترضان می گویند غارت شد در جنگ فروش در پاریس حراج برای £200,000

یک جفت مقدس مجسمه که یک نیجریه موزه کمیسیون و معترضان مدعی بودند غارت در این کشور در دهه 1960 جنگ داخلی فروخته شده اند برای €212,500 (£194,183) در حراجی در پاریس.

این ایگبو مجسمه فروخته شد حراج کریستی که در دفاع از فروش و گفت: آثار هنری بودند مشروع به دست آورد.

یک پرینستون محقق Chika Okeke-اگولو در کنار نیجریه کمیسیون ملی موزه ها و بناهای تاریخی مطرح شده زنگ خطر در اوایل این ماه که اشیاء را غارت کردند در طول Biafran جنگ در اواخر 1960s. جنگ را دیدم بیش از 1 میلیون نفر می میرند بسیاری از گرسنگی در تلاش برای ایجاد یک دولت برای ایگبو مردم است. این ایگبو یکی از نیجریه بزرگترین گروه های قومی.

Okeke-اگولو که ایگبو گفت: اشیاء گرفته شد از طریق “عمل خشونت آمیز” و نباید به فروش می رسد. یک درخواست آنلاین با هشتگهای #BlackArtsMatter و #MyHeritageMatters جمع آوری بیش از 3000 امضا خواستار حراج متوقف شد.

این درخواست گفت: “به عنوان جهان بیدار به این واقعیت سیستمیک نژادی و بی عدالتی و نابرابری به لطف Black Lives Matter جنبش ما نباید فراموش کنیم که آن را نه فقط جسم سیاه, بلکه, سیاه, فرهنگ, هویت, و به خصوص هنر است که اختلاس.”

در بیانیه ای به آسوشیتد پرس حراج خانه گفت: “این اشیاء هستند که به طور قانونی به فروش می رسد داشتن شده است برای عموم به نمایش گذاشته شده و قبلا فروخته شده در طول چند دهه گذشته قبل از حراج کریستی دخالت.”

کریستی گفت: آن را به رسمیت شناخته شده “ظریف و پیچیده بحث در اطراف اموال فرهنگی” اما همچنین استدلال کرد که فروش چنین جلوگیری از بازار سیاه از شکوفایی.

Babatunde E Adebiyi حقوقی, مشاور کمیسیون ملی موزه ها و بناهای تاریخی نیجریه گفت: آنها تا به حال تماس کریستی در ژوئن 17 و خواسته بود این خانه حراج به تعلیق فروش در انتظار بررسی بیشتر به ریشه های خود را.

“ما شوکه فروش رفت,” او گفت: AP. “این نشان دهنده یک گام بزرگ به عقب در تلاش های ما به ما کمک مالی از خارج از کشور.”

در سال های اخیر در دادگاه فرانسه همواره حکومت را به نفع حراج خانه ها که خرید و فروش اشیاء مقدس مانند قبیله هوپی ماسک بودند و رقابت با گروه های حقوق و نمایندگان قبایل.

پاریس دارای سابقه ای طولانی از جمع آوری و فروش قبیله ای مصنوعات وابسته به آن گذشته استعماری در آفریقا و به پاریس بر اساس گروه در دهه 1960 مانند “Indianist” جنبش است که جشن بومی فرهنگ قبیله ای.

علاقه به هنر قبیله ای در پاریس احیا شد و در اوایل 2000s زیر دو با مشخصات بالا و بسیار پر سود – فروش در پاریس قبایل هنر متعلق به اواخر جمع آندره برتون و رابرت Lebel.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *