Sajid Hussain: ترس برای پاکستان روزنامه نگار از دست رفته در سوئد

یک روزنامه نگار پاکستانی که از فرار از کشور برای فرار از تهدید به مرگ شده است رفته در سوئد که در آن او پناهندگی سیاسی اعطا شد.

Sajid Hussain گذشته دیده می شد سوار شدن به قطار در استکهلم در راه خود را به اوپسالا در 2 مارس با توجه به گروه خبرنگاران بدون مرز (RSF).

این گروه گفت: ممکن بود او شده بود ربوده شده “در دستور پاکستان سازمان اطلاعات”.

حسین, 39, فرار به سوئد در سال 2012 پس از نوشتن در مورد جرم و جنایت است.

  • پاکستان کشور, مشخصات
  • چرا یک رسانه مغول در پاکستان دستگیر شد

او در گزارش ناپدید شدن اجباری و جرایم سازمان یافته در پاکستان بستگان گفت.

به همین دلیل ممکن است او شده است یک هدف ؟

آنلاین روزنامه بلوچستان بار که حسین شد سردبیر گفته اند که در گزارش ناپدید شدن او را به پلیس سوئد در 3 مارس.

“از امروز [28 مارس] هیچ سرنخ در مورد محل نگهداری او و تندرستی” آن گفت: در سرمقاله. “پلیس باید به اشتراک گذاشته نمی شود هر گونه پیشرفت در تحقیقات با خانواده و دوستان خود.”

بستگان گفت: روزنامه پاکستانی داون آنها منتظر بود دو هفته قبل از ابراز ترس خود را در مورد او رفته بود به انزوا به دلیل شیوع کروناویروس.

حسین همسر Shehnaz گفت سحر است که قبل از رفتن به تبعید او بود و حس او را به دنبال داشت. و همچنین نوشتن در مورد مجبور ناپدید شدن او در معرض یک شخص مهم در میان یکدسته مواد مخدر در پاکستان است.

“پس از آن برخی از مردم شکست را به خانه خود در کویته زمانی که او از بررسی داستان” او گفت:. “آنها در زمان دور خود را از لپ تاپ و مقالات دیگر بیش از حد. پس از آن او را ترک پاکستان در سپتامبر 2012 و هرگز آمد.”

بلوچستان در غرب پاکستان است که یک برنامه ملی گرفتهاند. ارتش پاکستان متهم شده است از شکنجه و “ناپدید” شدند. گروه های شورشی نیز کشته اعضای غیر بلوچ گروه های قومی.

RSF که مبارزات برای آزادی مطبوعات گفت: حسین از بین رفته بود پس از سوار شدن به قطار در استکهلم در حدود 11:30 در 2 مارس برای رفتن به اوپسالا که در آن او را به جمع آوری کلید برای یک آپارتمان جدید. او شعله ور در اوپسالا RSF گفت: به نقل از پلیس.

“همه چیز نشان می دهد که این ناپدید شدن اجباری” گفت: سر از RSF آسیا-اقیانوس آرام میز دانیل ارشد.

“اگر شما از خود بپرسید که آیا علاقه به خاموش کردن یک مخالف, روزنامه نگار, اولین واکنش را به استخبارات پاکستان خدمات است.”

پاکستان در نظر گرفته شده است یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان برای روزنامه نگاران است .آن رتبه 142 از 180 کشور جهان در سال 2019 RSF در فهرست آزادی مطبوعات.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im