خدمات جشن John Lewis در آلاباما

John Lewis, حقوق مدنی آیکون و دیرین کنگره که درگذشت در هفته گذشتهبود با افتخار خدمات در تروی دانشگاه در زادگاه خود تروی, آلاباما در روز شنبه.

لوئیس برادران ” هنری “گرانت” لوئیس و ساموئل لوئیس و فردی لوئیس و خواهر رزا مای Tyner و اتل مای Tyner در میان کسانی که صحبت می کرد ،

“این یک خداحافظی. این فقط یک نوع متفاوت از سلام” خواهر او اتل گفت: در یک سخنرانی. لوئیس’ جوان برادرزاده Jackson لوئیس بروستر نیز صحبت به طور خلاصه.

“Congressman John Lewis من بود و من قهرمان. آن را به ما برای حفظ میراث او زنده” جکسون گفت.

دکتر مارتین لوتر کینگ جونیور به نام لوییس “پسر از تروی” زمانی که دو دیدار اول در سال 1958 با توجه به آسوشیتد پرس و نشست خود را لگد لوئیس’ عمر فعالیت. در سال 1961 لوئیس بود فقط 21 سال زمانی که او پیوست آزادی سواران که سوار حمل و نقل عمومی به آلاباما در تلاش برای ادغام اتوبوس مسافرتی است.

لوئیس بود مورد ضرب و شتم و بازداشت چندین بار به دلیل فعالیت. او انتخاب شد به عنوان رئیس این دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی و جوانترین سخنران در مارس 1963 در واشنگتن است. او در خدمت گرجستان پنجمین کنگره منطقه در کنگره از سال 1987 تا زمان مرگ او.

روز یکشنبه لوئیس’ تابوت انجام خواهد شد در سراسر ادموند Pettus پل در شهر سلما در آلاباما جایی که او راهپیمایی با دیگر حقوق مدنی معترضان بود و به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم سربازان دولت در سال 1965. بدن خود را پس از آن دروغ در آرامش در آلاباما کنگره قبل از تابوت خود را در سفر به واشنگتن دی سی به دروغ در دولت در کنگره. تشییع جنازه او برگزار خواهد شد پنج شنبه در آتلانتا تاریخی Ebenezer کلیسای باپتیست.

Troy شهردار Jason ریوز اشاره کرد که لوئیس’ بدن خواهد بود انجام شده توسط Alabama سربازان دولت بیش از 50 سال پس از او مورد ضرب و شتم سربازان دولت در سلما.

“او یک چهره شناخته شده در سراسر جهان برای اقدام در ادموند Pettus پل مقابله با ایالت آلاباما troopers. و در حال حاضر آلاباما سربازان دولت منجر خواهد شد و بدن خود را در اطراف این دولت همانطور که ما جشن زندگی” ریوز گفت.

در دسامبر 2019 لوئیس اعلام کرد او تا به حال تشخیص داده شده در مرحله 4 سرطان لوزالمعده است. لوئیس گفت: در ماه دسامبر که او بوده است “در برخی از نوع از مبارزه برای آزادی و برابری و حقوق اساسی بشر – برای تقریبا تمام زندگی من. من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de