‘صاحب برده’ اسپری نقاشی شده در بنای یادبود الکساندر ماکومب در منطقه تاریخی دیترویت

مردم در دیترویت به نظر می رسید خواستار حذف مجسمه دیگری با روابط نژادپرستانه در روز شنبه، زمانی که یکی به تصویر می کشد ژنرال ارتش الکساندر Macomb با کلمات “برده مالک زمین دزد” اسپری نقاشی شده در سراسر پایگاه آن یافت شد.

به گزارش دیترویت فری پرس، پلیس حدود ساعت 9:40 بعد از ظهر روز شنبه به گزارش های مربوط به Detroit Free مجسمه نقاشی شده با اسپری پاسخ داد، در حالی که معترضان در تجمعی که توسط گروه فعال دیترویت ویل تنفس برگزار شد شرکت کردند. این تظاهرات صد روز اعتراضات علیه وحشیگری پلیس و نژادپرستی در دیترویت، یکی از چندین شهر آمریکا را گرامی داشت که تجمعات برانگیخته شده از مرگ جورج فلوید بیش از دو ماه بعد در آن ادامه دارد.

گروهبان پليس ديترويت نيکول کرک وود به روزنامه گفت بخش آثار عمومی شهر در حالی که اجرای قانون محلی تحقيق می کند، رنگ را حذف خواهد کرد. بنا به گزارش ها، علاوه بر پیام نقاشی شده با اسپری، افراد ناشناس نیز شنبه شب کیسه ای را روی سر مجسمه قرار دادند.

اشتراک نیوزویک ارائه می دهد >

مجسمه ماکومب در منطقه تاریخی بلوار واشینگتن دیترویت ایستاده است، جایی که برای اولین بار بیش از ۱۰۰ سال پیش در آنجا اختصاص داده شد. ماکومب علاوه بر داشتن بردگان، به خاطر دست داشتن در نسل کشی مردم بومی در اوایل قرن ۱۹ به یاد می آید. کایل الکساندر دو بوست، از نوادگان زنده ماکومب، برای حذف مجسمه در ستونی که در ماه ژوئن برای مطبوعات آزاد دیترویت نوشته شده بود، استدلال کرد.

او نوشت: «کاری که آن مجسمه انجام می دهد این است که برده داری و نسل کشی مرتبط با ماکومب ها را به پاورقی های تاریخی پس می گیرد.» “برده داری و نسل کشی پاورقی نیست – آنها یک بخش اساسی از چگونه همه ما به جایی که ما در امروز هستیم رسیدیم.”

مایک دوگان شهردار دیترویت دستور حذف یک نیم تنه کریستف کلمب را که پیش از این در نزدیکی ساختمان سیتی هال قرار داشت، در حدود همان زمان صادر کرد. این شهر آن را در انبار قرار داد، چرا که تظاهرات تابستان باعث فشار سراسری مسئولان برای بازنشسته کردن مجسمه ها و نمادهای مرتبط با برده داری، نژادپرستی و استعمار شد. مجسمه های کلمبوس در تعدادی دیگر از شهرهای آمریکا برداشته شد. در برخی جاها مانند فیلادلفیا، اقدامات معترضانی که به دنبال حذف مجسمه ها بودند، مشاجره ای را با کسانی که هدف آن دفاع از آن ها بودند، پرورش داد.

اشتراک نیوزویک ارائه می دهد >

Alexander Macomb statue مجسمه ای از الکساندر ماکومب، ژنرال ارتش، در مرکز شهر دیترویت، میشیگان، در سال ۲۰۱۶ تصویر شده است. پلیس هنوز افرادی را شناسایی نکرده است که شنبه شب “دزد زمین مالک برده” را بر روی پایگاه مجسمه اسپری کرده اند. ریموند بوید / مایکل Ochs آرشیو / گتی

دوگان در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به تصمیم او برای حذف نیم تنه کلمبوس دیترویت گفت: «وقتی به برخی از خشونت های سراسر کشور نگاه کردم و به ویژه شما افرادی را دارید که در اطراف یک مجسمه کلمبوس در فیلادلفیا جمع می شوند و با مردم جر و بحث می کنند، فکر می کردم به این نیاز نیستیم.» “ما باید به عنوان یک جامعه گفت وگو داشته باشیم که چه جایی مناسب برای چنین مجسمه ای است.”

نیوزویک برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده مجسمه ماکومب دیترویت با دفتر دوگان تماس گرفت اما پاسخی به موقع برای انتشار دریافت نکرد.

.node-type-article .article-body > p:last-of-type::after, .node-type-slideshow .article-body > p:last-of-type::after { محتوا: هیچ کدام }

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر