کسب و کار کوچک جان سالم به در برد آتش سوزی و سیل — سپس COVID-19 اتفاق افتاده

بیش از چهار سال گذشته در کالیفرنیا نانوایی کل پای جان سالم به در برد مواج آتش سوزی سیل و عظیم قدرت خاموش کردن. پس از آن آمد coronavirusکه ثابت شده است یکی بیش از حد بسیاری از حوادث برای کسب و کار کوچک برای غلبه بر. این نانوایی را صاحبان شرکت جولیا Freis و Trishia دیویس صحبت با CBS MoneyWatch در مورد مبارزه خود را به نگه داشتن کسب و کار خود را زنده و دردناک تصمیم به بستن آن. این مصاحبه ویرایش شده برای وضوح و طول.

1966820-10203275955241421-773580105-n.jpg
Trishia دیویس گفت: او مالک تصمیم به سانتا رزا کالیفرنیا نانوایی پس از یک سری از بحران ها از جمله بیماری همه گیر کوروناویروس. Facebook / Trishia Davis

CBS MoneyWatch: coronavirus همه گیر است wreaked ویران کردن بر روی کسب و کارهای کوچک در سراسر شهرستان. چه مدت شما در سانتا رزا قبل از اینکه شما تصمیم به تعطیل برای آخرین ماه ؟

جولیا Freis: ما باز درب ما در ماه اکتبر 2016. مارس 8 بود و ما روز آخر. ما سالگرد یک سال بود در وسط Tubbs آتش و هر کس تخلیه شد. برای ما دو سال سالگرد این شهرستان آب گرفتگی شد و در طول سه سال سالگرد وجود دارد برنامه ریزی شده بود که قدرت سیستم خاموش شدن برای جلوگیری از آتش سوزی. پس ما ضربه با طاعون و این که تمام فروشگاه ما می تواند اداره کند.

Trishia دیویس: این یک چیز به آن را از طریق یک رویداد فاجعه بار اما زمانی که شما دندانه دار کردن آنها تا سال بعد از سال, شما فقط باید به موج پرچم و رفتن به خانه, به طوری که ما.

چگونه شما تصمیم به بسته همه چیز را ؟

جولیا Freis: ما تا به حال بسیاری از برنامه ها و سپس همه ناگهانی وجود دارد این بیماری همه گیر. اول رفتیم به تنها را-و ما کاهش می یابد و ما ساعت. مردم طبعا عصبی و متوقف بیرون رفتن برای غذا به طوری که حتی takeout کاهش یافته است. صنایع غذایی ندارد چه با شما تماس خواهد بود سالم حاشیه سود. حتی در بهترین زمان وجود ندارد و اتاق تکان دادن. شما فقط می توانید انجام آنچه شما می توانید انجام دهید. ما همچنین تصمیم گرفت که کارکنان ما تا به حال حق را به ماندن بگیرید امن و پناهگاه در خانه به عنوان به خوبی.

آیا شما برای هر درخواست فدرال کمک برای کمک به هزینه?

جولیا Freis: ما در واقع بسته درب ما در پایان ماه مارس با این فکر که ما را بازگشایی شده است. ما کاربردی برای همه چیز شما می توانید برای درخواست و پس از آن ما منتظر و ما شنیده ام هیچ چیز در آن در رفت و برای طولانی تر و طولانی تر و طولانی تر است. ما نشستیم و نگاه در واقعیت از وضعیت این واقعیت از کتاب های ما در واقعیت چه اتفاقی می افتد و ناشناخته از زمانی که آن را ممکن است متوقف شود و ما تصمیم گرفتیم که این فقط حس را ندارد.

سونوما کانتی که در آن نانوایی خود شد و قرار است پس از کاسته محدودیت در انجام کسب و کار. اگر شما می خواهم شناخته شده است شما می توانید از بازگشایی در حال حاضر آن را ساخته اند یک تفاوت ؟

جولیا Freis: هیچ. مقامات محلی هشدار داده بود که یک پتانسیل موج دوم از عفونت می تواند منجر به یک پناهگاه دوم-در-محل سفارش در اطراف نوامبر است که هنگامی که ما یک سوم از ما فروش سالانه. که فقط یک فکر ترسناک به ما. دولت باز است اما در سونوما کانتی من بسیار سپاسگزار ما واقعی اپیدمیولوژی به عنوان ما بهداشت عمومی افسر. دولت باز ما است اما شهرستان مجاز به محتاط تر از دولت است.

ما تا به حال تظاهرات [بیش از مرگ جورج فلوید] بیش از حد پس از آن کاملا امکان پذیر است که در چند هفته هنگامی که ما شروع به دیدن سنبله در موارد وجود خواهد داشت یک عقب کشیدن. این چیزی که مایع است. من مشاهده نمی دهانه در حال حاضر به عنوان یک دولت دائم از جهان, اما من فکر می کنم ما به دنبال در اببس و جریان. شاید من اشتباه است و ما در بسته خروج از بدبینی اما من فکر نمی کنم.

چه نوع مشاوره را به شما پیشنهاد دیگر صاحبان کسب و کار کوچک به خصوص در صنعت مواد غذایی در مواجهه با تصمیم گیری که آیا به ماندن در کسب و کار ؟

جولیا Freis: من فکر نمی کنم ما منحصر به فرد هستند. من فکر می کنم کل رستوران جامعه در این نگاه و این حاشیه سود در جهان مواد غذایی خیلی کوچک است به مقاومت در برابر این بسیاری از بازدید. ما احتمالا می تواند مانده اند باز برای بایگانی اطلاعات بیشتر از ما بود اما ما احساس می شد اجتناب ناپذیر است که کسی که قرار بود به مریض و ما فقط نمی مایل به خطر کارکنان ما. حتی قبل از دیوانگی صنعت رستوران در ایالات متحده تا به حال عمده ترک و من کاملا مطمئن هستم همه گیر آن را شکست.

صنعت غذایی بدنام دشوار ایجاد حفره کوچک بازیکنان در برابر غول شرکت های بزرگ. چگونه است که شما تاثیر می گذارد ؟

جولیا Freis: مردم می خواهند با کیفیت بالا, غذایی منحصر به فرد و به پرداخت زنجیره ای قیمت. آنها می خواهند به پرداخت آنچه آنها پرداخت در Applebee را برای ما دستباف دست نورد, خوشمزه, خوشمزه. و ما محصول کار فشرده است و به هیچ وجه به امساک کردن. شما نمی توانید تغییر دهید که فردی مستقل و رستوران ها است که بخشی از یک زنجیره ای ملی فقط با چکش. مردم می خواهند محصول خود را اما آنها می خواهند به پرداخت مبلغی نیست که پوشش هزینه های تولید آن وجود دارد بنابراین دوگانگی.

Trishia Davis: من فکر می کنم ما احتمالا بیش از حد بسیاری از مواد غذایی کسب و کار. وجود دارد بیش از حد بسیاری از گزینه های. شاید کسانی که زنده ماندن را از بهره مند بودن در یک لیست با گزینه های کمتر. حداقل من امیدوارم!

جولیا Freis: من یک مسیر که در آن ممکن است در آینده ما خواهد شد بسیاری کمتری مستقل رستوران و آنها را به اتهام آنچه که آنها نیاز به در واقع زندگی می کنند و مردم را به آنها را برای رویدادهای خاص و موارد اما نه تمام وقت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de